5 گام برای رسیدن به اصالت در آهنگسازی حرفه ای پاپ

 اصالت داشتن می‌تواند سخت‌ترین بخش نوشتن یک موسیقی جدید می باشد. در اینجا به بررسی 5 نکته از آهنگسازی حرفه ای پاپ و در واقع مراخل ساخت آهنگ می‌پردازیم که به واسطه آن می‌توانید از تکرار اجتناب کنید و ایده‌پردازی کنید.

نوشتن یک اهنگ یا حتی یک آلبوم یک چیز است و ساختن یک آلبوم که از لحاظ سبک، صدا، و صداقت، در نوع خود بی‌نظیر باشد، چیز دیگری است. به عنوان مثال خواننده مشهوری مانند ” استینگ ” صدای خاص و سبک اجرا و نوازندگی خاصی دارد که مخصوص به خود او است و با آن شناخته می‌شود. به هر حال ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که روزانه میلیون‌ها آهنگ پخش می‌شود. حتی مقایسه کردن هم سخت می‌شود. اما به هر حال روش‌ها، روتین‌ها، و شیوه‌های مختلف وجود دارد که با به کار بردن آن‌ها می‌توانید در موسیقی خود صدای مخصوص به خودتان را داشته باشید.

 

مدیتیشن در آهنگسازی حرفه ای پاپ

در آهنگسازی حرفه ای پاپ شاید باور آن کمی سخت باشد، اما اگر زمانی را اختصاص دهید که با خود خلوت کنید، به چیزی فکر نکنید، در خود عمیق شوید و در نور نفس بکشید، علاوه بر این که می‌توانید خود موسیقایی خود را پیدا کنید، می‌توانید به درک بیشتری از شخصیت خود برسید و خود را پیدا کنید. البته نیاز به تعهد از جانب شما دارد، و باید به روال روزانه شما تبدیل شود تا به نتایج قابل قبولی دست بیابید. مطالعه نمودن، تماشای فیلم سینمایی، رانندگی، و هر فعالیت دیگری که نیازمند مقداری تمرکز و توجه است، همگی شکلی از مدیتیشن هستند (جدا از شکل سنتی خود).

اگر بدانید که باید چگونه به خود گوش دهید، کمی تلاش در راستای یک ذهن آرام و باز می‌تواند به شما کمک کنند تا اصالت آهنگ‌های خود را پیدا کنید. ذهن خود را آرام کنید اجازه دهید‌ صدای درونتان آهنگ‌های شما را بنویسد.

 

مدیتیشن در آهنگسازی حرفه ای کامپیوتر

 

شخصا، تجربه زیادی در زمینه محیط‌های آرامش بخش و مدیتیشن داشته‌ام، تا دوباره از لحاظ فکری به خود بیایم، و بتوانم آهنگ جدیدی ارائه کنم. به معنای واقعی کلمه،‌‌ وقتی چشمان خود را باز کردم شروع به ضبط آهنگ کردم، و ملودی و متن ترانه، خود را به من نشان دادند. آهنگ‌هایی که به این سبک نوشتم، نسبت به آهنگ‌هایی که زمان زیادی به آنها اختصاص دادم و آنها را آنالیز کردم، معمولاً نتیجه بهتری داشتند. اگر مدت زیادی است که به بن بست رسیده اید،‌ مدیتیشن را امتحان کنید.

 

رادیو را کنار بگذارید

آنقدرها هم که فکر می‌کنید مهم نیست بدانید هر روز در کلاب‌ها، تلوزیون، و چارت آهنگ‌های برتر، چه می‌گذرد. اگرچه می‌توانید با گوش دادن به ستارگان بزرگ و آهنگ‌هایی که در حال حاضر در Billboard پخش می‌شوند و استفاده از فرمول‌هایی مشابه کار آنها موسیقی بسازید، اما موسیقی واقعی از روح شما سرچشمه می‌گیرد. درست است، برخی ژانرها در موسیقی، سبک‌ها و جوامع مختلف، ممکن است ترجیحاتی در زمان، میزان، یا ضرب، داشته باشند، اما ملودی اصلی، مخصوصاً وقتی که این ملودی از اصالت برخوردار است و خاص است، همیشه خود را نشان خواهد داد. در جمع‌بندی باید بگوییم که: به رادیو درون خود، بیشتر از رادیوی جهانی گوش کنید، بیشتر می‌توانید الهام بگیرید. اگر می خواهید دانلود پروژه آهنگسازی سبک EDM  را انجام دهید وارد لینک ابی رنگ شوید.

 

رادیو

 

یک نکته دیگر در مورد رادیو ،مخصوصاً رادیو‌های عمومی، این است که، معمولاً رادیو امروزی سلیقه یک جمعیت را نشان نمی‌دهد. در حالت عمومی، رادیو امروزی نشانگر سلیقه شرکت‌ها است تا سلیقه مردم. بار‌های نزدیک به شما، کلاب‌ها، و محل‌های نمایش، سبک و علایق را بیشتر نشان می‌دهند. به محلی مراجعه کنید که موسیقی در آنجا واقعی است.

 

ژانرهای مختلف را کاوش کنید

گاهی اوقات یک سفر می‌تواند همان چیزی باشد که شما به آن نیاز دارید. به ویژه اگر شما در انتهای دیگر ماجرا هستید و بجز موسیقی خود به موسیقی دیگری گوش نمی‌دهید. وقتی می‌گوییم کاوش کنید، منظور ما این نیست که فقط گوش کنید. شما باید آهنگ‌هایی را غیر از ژانر اصلی خودتان کاور کنید و آنها را اجرا کنید و بخوانید. امتحان نمودن چیزهای جدید باعث می‌شود از لحاظ ذهنی آمادگی بیشتری داشته باشید، تا به این ترتیب روش فکری و دید خود را عوض کنید تا الهام بخش کار شما باشد.

سالها پیش، این موقعیت برای من فراهم شده بود تا بتوانم آهنگ‌های بسیاری را از هنرمندان مختلفی برای یک آلبوم برای کودکان کاور ( دانلود پلی بک ) کنم. وقتی که این آهنگ‌ها را یاد گرفتم تا بتوانم آنها را اجرا کنم، از لحاظ زمان، کلید، حس، و بسیاری دیگر، توانست از لحاظ ساخت، ترکیب آکوردها، و موارد دیگری، دید مرا نسبت به احتمالات جدید کاملاً عوض کند. در ابتدا کمی عجیب به نظر می‌رسید، چرا‌که مربوط به ” کودکان ” تلقی می‌شد. اما باید بگویم من، خیلی بیشتر از این کودکان یاد گرفتم!

 

به مشارکت شنوندگان توجه کنید

دفعه بعدی که به یک کنسرت می‌روید، به جای اینکه به استیج نگاه کنید، به مردم توجه کنید. خواننده‌های باهوش می‌دانند در چه بخشی از آهنگ از مردم بخواهند که آنها را همراهی کنند. قسمت‌هایی از ملودی و متن آهنگ توجه کنید که در خاطره‌ها می‌ماند و مردم بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنند. اگر هنوز متوجه این موضوع نشدید، باید بگویم که بسیار فوق‌العاده است، البته اگر بدانید که چه کار می‌کنید. در ضمن اگر می خواهید اطلاعاتی در مورد بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی کسب کنید وارد لینک آبی رنگ شوید.

 

رابطه کنسرت و آهنگسازی

 

یک ترفند در آهنگسازی حرفه ای کامپیوتر سعی کنید نزدیک استیج بروید، دقیقاً جایی که گروه موسیقی بزرگ یا معروفی اجرا می‌کند، برگردید و روبه‌روی مردم بایستید، سعی کنید از زاویه دید گروه موسیقی نگاه کنید. همان چیزی را که گروه موسیقی می‌بیند ببینید، ببینید مردم چطور واکنش نشان می‌دهند. توجه کنید که چطور یک موسیقی جمعیت را به حرکت می‌اندازد. باورتان نمی‌شود با گذراندن 5 دقیقه در این حالت چه چیزهایی می‌توانید در آهنگسازی حرفه ای کامپیوتر یاد بگیرید.

 

یاد بگیرید چگونه در هنگام اجرا در خانه یا به صورت زنده خود را رها کنید.

همه ما در درون خود، می‌خواهیم همه چیز را کنار گذاشته و آزاد باشیم و به دنیا نشان دهیم با آلت موسیقی خود چه کار‌هایی می‌توانیم انجام دهیم. اما به هر حال وقتی که همه توان خود را می‌گذارید و در انتها متوجه می‌شوید مردم به همان اندازه که شما هیجان‌زده و خوشحال هستید با شما ارتباط برقرار نکرده‌اند، ممکن است برای شما سخت باشد. باید با این واقعیت روبرو شوید که چیزی جز تمرین کردن نمی‌تواند شما را به خواسته‌تان برساند. تمرین گام‌ها ، آهنگ‌ها و هر روز سی دقیقه وقت گذاشتن ممکن است کمی برای شما سخت باشد … تا زمانی که به نتیجه می‌رسید!

زمانی که دیگر همه چیز را فرا گرفتید و در شما نهادینه شده و در پر‌استرس‌ترین موقعیت‌ها (مثل تحت تاثیر قرار دادن عشق‌تان یا اجرای زنده روی استیج) می‌توانید به آن اعتماد کنید و هرچه می‌دانید نشان دهید و نمایش فوق‌العاده‌ای از خود نشان دهید. رها بودن نتیجه تمرینات مکرر است، یادگیری اینکه چگونه از مغز خود استفاده کنید، به جای اینکه نگران چیز‌های دیگر باشید. در ضمن اگر میخواهید با 8 روش افزایش سرعت کامپیوتر برای آهنگسازی آشنا شوید وارد لینک ابی رنگ شوید.

 

آهنگسازی حرفه ای پاپ

 

نتیجه‌گیری

هیچ راه آسانی برای رسیدن به اصالت نیست، اما راه‌های زیادی برای شناخت خودتان وجود دارد. رمز و راز زیادی در شما وجود دارد، اگر خود را بشناسید این رمز و راز‌ها را خواهید شناخت و موسیقی شما و هر چه که بخواهید بیان کنید برای شما نمایان می‌شود.

[به این مطلب امتیاز دهید]

اف ال استودیو یکی از بهترین نرم افزارهای آهنگسازی جهان است و شما با یادگیری آن می توانید به یک آهنگساز حرفه ای تبدیل شوید. اگر وقت ندارید و می خواهید در سریع ترین زمان آموزش خود را شروع کنید ، این بهترین پیشنهاد است. با ثبت نام در دوره صفر تا صد اف ال استودیو به فیلم های آموزشی فوق العاده با کیفیت دسترسی خواهید داشت. فرصت را از دست ندهید و همین الان شروع کنید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

عضویت | ورود
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد