مصاحبه اختصاصی با علی مجیدی، آهنگساز سبک هیپ هاپ

بله درست شنیدید ، در این بخش از سری مصاحبه های وبسایت بیتستان افتخار مصاحبه با آقای علی مجیدی آهنگساز رپ و هیپ هاپ را پیدا کرده ایم. همانطور که می‌دانید علی مجیدی یکی از آهنگسازان برجسته کشور در سبک هیپ هاپ و رپفارسی می‌باشد. و آثار ارزشمند و ماندگاری را خلق نموده . طوری که توانسته انقلابی جدید در عرصه موسیقی رپ را به ارمغان بیاورد . و در زمان خودش سبکی نوین و جذاب را وارد رپفارسی کند.برای مشاهده کامل مصاحبه به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

 

بیوگرافی

علی مجیدی در بیست و نهمین روز تیر ماه سال 1360 در تهران متولد شد. او در سال 1372 وارد هنرستان موسیقی شد و در جوار اساتیدی مثل استاد محمد نوری به یادگیری موسیقی به صورت اصولی پرداخت. و در اوایل دهه هشتاد به صورت حرفه ای وارد عرصه آهنگسازی و نوازندگی شد. ساز تخصصی علی مجیدی آهنگساز رپ فلوت کلید دار است. و علاقه بسیار زیادی به ساخت موسیقی بی ‌کلام نیز دارد. یکی از نکات قابل توجه در آهنگسازی آقای علی مجیدی فضاسازی های بسیار زیبا و دلنشین، در آثار منتشر شده از ایشان است.

 

علی مجیدی آهنگساز رپ

 

اقای علی مجیدی در مصاحبه اشاره به این داشتند که آثارشان الهام گرفته از هانس زیمر ( Hans Zimmer ) یکی از بزرگترین آهنگسازان سبک Ambient و سازنده بسیاری از موسیقی‌های متن فیلم‌های معروف دنیا از جمله Inception , Gladiator و … می‌باشد.

 

هانس زیمر

 

استفاده از ساز‌های زنده مثل ( پیانو ، ویلن سل و … ) یکی از وجه های تمایز ایشان با دیگر آهنگسازهای رپفارسی است علی مجیدی آهنگساز رپ توانسته قلب طرفداران سبک هیپ هاپ را تسخیر کند. تا هواداران این سبک بتوانند به جز لذت بردن از شعر و نحوه اجرای خواننده با موسیقی هم ارتباط خاصی را برقرار کنند.

 

سوابق کاری

علی مجیدی آهنگساز رپ برای خوانندگان مطرحی در این سبک آثار بسیار ماندگاری ساخته  که تمامی آنها جز کارهایی است که هنوز هم شنونده خود را دارد. و به زم برخی از هواداران رپفارسی این آثار تکرار نشدنی است. در صورتی که طبق نظر سنجی های انجام شده از هواداران می‌گویند که اغلب کارهای جدید در رپفارسی تاریخ مصرف دارند. با اینکه آقای مجیدی نیاز معرفی ندارند ولی ما مجدد در ادامه به معرفی برخی از آثار این آهنگساز برجسته خواهیم پرداخت.

 

آلبوم صبح بخیر ایران از صادق واحدی

صب بخیر ایران صادق

 

تک آهنگ سنگین از حصین رحمتی و صادق واحدی

سنگین از حصین

 

تک آهنگ نپرس از صادق واحدی

صادق واحدی

 

تک آهنگ ‌سورئال از صادق واحدی

صادق رپر

 

تک آهنگ حقیقت از حصین رحمتی

آهنگ حصین به نام حقیقت

 

و بسیاری دیگر از کارهای ماندگار رپفارسی

 

امبینت رکورد ( Ambient Records )

علی مجیدی آهنگساز رپ لیبلی تحت عنوان امبینت رکورد ( Ambient Record ) را راه اندازی کرده و در قالب این عنوان موارد مثل تنظیم و آهنگسازی و آموزش مرتبط با آنها را به صورت کاملا حرفه ای نیز انجام می‌دهد. که تحت این لیبل آثار بی کلامی نیز منتشر شده است. که می‌توانید در ادامه گوش دهید.

 

امبینت رکورد ( Ambient Records )

 

آهنگ‌های بی‌کلام رسمی آقای علی مجیدی

در این بخش می‌توانید آهنگ‌های بی کلام علی مجیدی را که به صورت رسمی از ایشان منتشر شده است را گوش کنید.

 

آهنگ بی کلام پرواز

 

آهنگ بی کلام سماع

 

مشاهده مصاحبه کامل

در این بخش می‌توانید مصاحبه را به صورت کامل نیز مشاهده نمایید. نظرات خود را می‌توانید در پیج اینستاگرام وبسایت بیتستان به اشتراک بگذارید.
 

 

در همین رابطه مشاهده نمایید:

مصاحبه با مسرور شیدایی تنها شاگرد ایرانی آل اشمیت برترین مهندس صدای جهان

مصاحبه با فهام گوهری آهنگساز تنظیم کننده و تهیه کننده موسیقی

 

فرم ورود به حساب کاربری

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ همین الان ثبت‌نام می کنم