بررسی پنل اتومیشن کیوبیس 10 | قسمت اول

کیوبیس 10 ابزاری بسیار کاربردی برای ویرایش موسیقی، میکس و مسترینگ به شمار می رود و این مجموعه آموزشی برای آشنایی با پنل اتومیشن این نرم افزار در نظر گرفته شده است. در ابتدا باید بدانید که بسیاری از کسانی که تجربه استفاده زیادی از کیوبیس 10 را دارند، استفاده از پنل را به خصوص به کسانی که می خواهند به تازگی وارد دنیای کیوبیس شوند توصیه می کنند و شما هم می توانید از ابزار اتومیشن در کیوبیس استفاده کنید.

این ابزار به خصوص برای کسانی که قصد ورود به بازار کار از طریق یادگیری Cubase 10 را دارند می تواند گزینه ای جذاب باشد که تمامی امکانات پیچیده برای تنظیمات خاص و حرفه ای را به شما می دهد و می توانید از این خدمات استفاده نمایید. بسیاری درک درستی از اتومیشن کیوبیس ندارند و از این جهت نمی توانند به خوبی از این پنل استفاده کنند.

به همین دلیل توصیه می شود که این مجموعه آموزشی را به طور کامل مطالعه کنید تا بتوانید به کاربرد این پنل بیشتر پی ببرید. این آموزش می تواند برای صرفه جویی در وقت و دسترسی بیشتر به امکانات حرفه ای نرم افزار کیوبیس بسیار مناسب به شمار رود. آموزش نرم افزار کیوبیس 10 برای کسانی که علاقمند به یادگیری میکس موزیک هستند و می خواهند از ابزار حرفه ای استفاده کنند می تواند گزینه ای کاملا مناسب و حرفه ای به شمار رود. در این قسمت از آموزش کیوبیس 10 سعی داریم شما را بیشتر با پنل اتومیشن کیوبیس آشنا سازیم. برای دانلود آخرین نسخه کیوبیس وارد لینک آبی شوید. در ادامه با بیتستان همراه شوید.

 

پنل اتوماسیون کیوبیس 10

 

با پنل اتومیشن در کیوبیس 10 آشنا شوید

پنل اتوماسیون در نرم افزار کیوبیس می تواند ابزاری خارق العاده باشد که برای حداکثر انعطاف پذیری در تنظیمات کیوبیس مورد استفاده بوده و دارای کاربرد بسیار زیادی است. بسیاری از کسانی که به خلق موسیقی می پردازند و یا می خواهند ویرایش موسیقی را انجام دهند می توانند از این ابزار برای دسترسی هرچه بیشتر به امکانات حرفه ای استفاده کنند. به طور کلی می توان پنل اتومیشن کیوبیس 10 را به عنوان یکی از مهم ترین بخش های آن معرفی کرد که امروزه دارای اهمیت بسیار زیادی بوده و بسیاری از کسانی که علاقمند به یادگیری این نرم افزار هستند، باید کار را با پنل اتوماسیون آغاز کنند.

در این قسمت از آموزش Cubase 10 قصد ورود به بحث های تخصصی و آموزشی را نداریم و بهتر است که در این بخش به آشنایی هرچه بیشتر با این قسمت بپردازیم. بخش های مهمی که درون پنل اتوماسیون کیوبیس 10 وجود دارد می تواند به شما کمک کند تا در کوتاه ترین زمان بتوانید به بیشترین امکانات دسترسی داشته باشید و همچنین می توانید از این ابزار به سادگی بیشتری استفاده کنید. به طور کلی اتومیشن کیوبیس 10 دارای اهمیت بسیار زیادی در یادگیری این نرم افزار دارد.

در ادامه این قسمت از آموزش کیوبیس به بررسی اصطلاحات و تعاریفی می پردازیم که می تواند یادگیری پنل اتوماسیون کیوبیس 10 را برای ما ساده تر کند.

 

آموزش کیوبیس 10

 

Punch in

زمانی که شما بر روی این دکمه کلیک کنید، به شما این امکان داده می شود که نوشتن و خلق یک موسیقی جدید را آغاز کنید. تمامی امکانات در دسترس شما قرار داده می شود و شما می توانید به سادگی از این ابزار برای دسترسی بیشتر به مواردی همچون میکسر مجازی و غیره دسترسی داشته باشید. دکمه ها، پلاگین ها و غیره در قسمت Punch in در دسترس شماست و می توانید به سادگی از این ابزار استفاده کنید. اما این تمامی قسمت های پنل اتومیشن کیوبیس 10 نیست. در ادامه شما را با اصطلاحات بیشتری در این زمینه آشنا خواهیم کرد.

 

Punch Out

زمانی که کار شما بر روی یک موزیک تمام می شود باید از قسمت Punch out استفاده کرده و در کوتاه ترین زمان می توانید به امکانات زیادی دسترسی داشته باشید. به طور کلی می توان گفت که Punch Out فعالیت های میکسرها را متوقف کرده و خروجی را برای شما آماده سازی می کند تا بتوانید از آن استفاده نمایید.

 

نحوه استفاده از اتوماسیون کیوبیس

 

Fader

در ادامه مبحث آموزشی در زمینه کیوبیس 10 شما را بیشتر با این ابزار آشنا خواهیم کرد ولی بهتر است بدانید که این ابزار در اصطلاح به تمامی دکمه هایی گفته می شود که به صورت مجازی یا فیزیکی به صورت خودکار عملی را برای میکس و تنظیم موسیقی انجام می دهند و شما باید از این ابزار به خوبی استفاده نمایید.

 

Automation Pass

زمانی که شما می خواهید یک موسیقی جدید خلق کنید و وارد نرم افزار کیوبیس 10 می شوید و تا زمانی که این خلق موسیقی برای شما به پایان برسد، نرم افزار به طور خودکار یک لایه ایجاد می کند که می توانید با استفاده از این لایه به تنظیمات مختلفی دسترسی داشته باشید. پس از پایان این لایه از بین می رود و Automation Pass کارایی بیشتری را به خود می گیرد. در بخش های بعدی آموزشی در این باره بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

نتیجه گیری

زمانی که می خواهید یک موسیقی جدید ایجاد کنید و یا قصد ویرایش یک موسیقی را دارید می توانید وارد نرم افزار کیوبیس 10 شده و با فشار دادن دکمه (F6) به سادگی به این قسمت دسترسی داشته باشید. به طور کلی بسیاری از افراد حرفه ای از نرم افزار کیوبیس استفاده می کنند و این امر نشان دهنده قدرت بالای این نرم افزار به شمار می رود. در صورتی که می خواهید در زمینه استفاده از این نرم افزار اطلاعات بیشتری داشته باشید و همچنین نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دارید می توانید مقالات تکمیلی این آموزش را مطالعه کنید.

در قسمت بعدی آموزش کیوبس 10 قصد داریم شما را با حالت هایی که در اتوماسیون کیوبیس مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع دسترسی شما را به این نرم افزار و استفاده از آن بیشتر می کند آشنا خواهیم کرد و اطلاعاتی در این زمینه با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. به طور کلی بسیاری از کسانی که قصد آموزش کیوبیس را دارند باید با پنل اتوماسیون این نرم افزار آشنایی داشته باشند تا بتوانند به خوبی از آن استفاده نمایند. این نرم افزار حرفه ای می تواند حرف های زیادی برای میکس و مسترینگ موسیقی داشته باشد.

3/5 - (2 امتیاز)

اف ال استودیو یکی از بهترین نرم افزارهای آهنگسازی جهان است و شما با یادگیری آن می توانید به یک آهنگساز حرفه ای تبدیل شوید. اگر وقت ندارید و می خواهید در سریع ترین زمان آموزش خود را شروع کنید ، این بهترین پیشنهاد است. با ثبت نام در دوره صفر تا صد اف ال استودیو به فیلم های آموزشی فوق العاده با کیفیت دسترسی خواهید داشت. فرصت را از دست ندهید و همین الان شروع کنید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی