راهنمای خرید بهترین تنبور

بسیاری از افراد به ساز تنبور علاقه مند هستند و دوست دارند از ساز سنتی ایرانی را یاد بگیرند تا بتوانند موزیک های سنتی را بنوازند به همین منظور ما قصد داریم این محتوا بهترین تنبور را به شما معرفی کنیم، در ابتدا بهتر است بدانید که تنبور چه نوع سازی است و در ساخت آن از چه متریالی استفاده میشود. این ساز یکی از ساز های سنتی ایرانی به شمار می رود که دارای دسته و کاسه است، طول این ساز بین 70 الی 80 سانتی متر می باشد که در ساخت آن بیشتر از چوب توت استفاده میشود. لازم به ذکر است بدانید کاسه این از به دو صورت یک تکه و چند تکه ساخته میشود.

این ساز از سه سیم برای نوازندگی برخوردار است که یک سیم آن و اخوان و دو سیم دیگر اصلی می باشند. برای این که بتوانید بهترین تنبور را خریداری کنید میتوانید نمونه های زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 

تنبور آوای مولانا مدل زاهد

ساز که در قسمت پایین مشاهده می کنید یکی از بهترین تنبور های موجود در بازار می باشد که دسته آن از جنس توت و کاسه آن از جنس گردو می باشد. در ساخت کوک از چوب آبنوس و برای پرده هم از روده حیوانات استفاده شده است. توجه داشته باشید که فروشنده به همراه این ساز باید یک هارد کیس هم به شما تحویل بدهد اما مسئله بسیار مهم در مورد ساز تنبور نوع کاسه آن می باشد که این ساز دارای کاسه یک تکه است.

 

تنبور سیروس رضوی طرح ویژه

در تصویر زیر سازی را مشاهده می کنید که توسط استاد سیروس رضوی طراحی و ساخته شده است، این ساز دارای کیفیت بالایی می باشد چون در ساخت دسته آن از از چوب توت و در ساخت کاسه آن از چوب گردو استفاده شده است این ساز 75 سانتی متر است توجه داشته باشید که این ساز دارای مهر سازنده می باشد و در صورت مشاهده نشدن مهر بر روی بدنه این ساز را خریداری نکنید چون مطمئنا اصل نبوده و از کیفیت مناسبی برخوردار نمی باشد.

تنبور عروج کد 002

سازی که در تصویر زیر مشاهده میکنید توسط برند عروج طراحی شده است و این برند ساز های بسیار با کیفیتی را تولید و به بازار عرضه می کند، نوع کاسه این ساز یک تکه می باشد و در ساخت دسته، سیم گیر و گوشی کوک از چوب درخت گردو استفاده شده است. کاسه و صفحه رویی هم از چوب درخت توت ساخته شده که باعث شده تا این ساز کیفیت بالایی داشته باشد. لازم به ذکر است بدانید که هنگام خرید به آرم حکاکی شده تولید کننده ( عروج ) بر روی ساز توجه کنید.

 

تنبور سیروس رضوی کاسه یک تکه معمولی مدل A1

این ساز توسط استاد سیروس رضوی ساخته شده است و ساز های تولید شده توسط این استاد دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد. توجه داشته باشید که کاسه این ساز به صورت یک تکه ساخته شده و در ساخت آن در چوب درخت گردو و درخت توت استفاده شده است. این ساز دارای مهر تولید کننده می باشد که این مسئله هنگام خرید بسیار مهم است و باید به آن توجه کنید. اگر دوست دارید اندازه این ساز را بدانید بهتر است بگوییم که طول این ساز از خرک تا شیطانک 75 سانتی متر است.

بهترین تنبور

 

تنبور جلیلی کد J1 

جلیلی یکی از برند های معروف در تولید تنبور می باشد. جنس کاسه و صفحه رویی این ساز از چوب درخت توت، در ساخت شیطانک از استخوان، سیم گیر و خرک را از چوب درخت شمشاد ساخته اند.این ساز دارای حجم صدای بالا و نوع صدا بم می باشد توجه داشته باشید که به همراه این ساز یک هارد کیس هم وجود دارد و فروشنده باید به شما تحویل بدهید.

خرید

 

راهنمای خرید بهترین تنبور

اگر قصد خرید این ساز را دارید میتوانید به مراکز خرید تجهیزات موسیقی مراجعه کنید اما در بالا 5 نمونه از بهترین تنبور ها را به شما معرفی کرده ایم که دارای اسکلت می باشند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. لازم به ذکر است این محصولات  همگی دارای مهر سازنده می باشند.

[به این مطلب امتیاز دهید]

راستی! برای مشاهده ویدیوهای جذاب و اطلاع از تخفیفات وارد کانال یوتوب یا پیج اینستاگرام شوید.

سعید رهبر

سعید رهبر

همیشه عاشق کسب تجربه های متفاوت بودم و با تولید محتوا در بیتستان تونستم موسیقی رو بیشتر از قبل حس کنم.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

ثبت نام دوره تنظیم موسیقی

آهنگسازی و تنظیم حرفه ای دیگر یک رویا نیست

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

از تاریخ 23 مهر 1401 با قیمت 2,500,000 تومان فروخته می شود.