در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

خرید مضراب سه تار در 13 مدل مختلف + لیست قیمت روز

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 28 نوامبر 2020

یکی از ساز های بسیار محبوب در ایران سه تار است که ساز سنتی محسوب می شود این ساز توسط برند های معروف داخلی تولید شده و دارای طرفداران زیادی می باشد. اگر قصد خرید سه تار را دارید باید بدانید که این ساز با مضراب نواخته می شود و بهتر است برای استفاده از این ساز یک مضراب خوب خریداری کنید به همین منظور ما قصد داریم در این محتوا بهترین مضراب های این ساز را به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید به راحتی با دید باز و آگاهی کامل یک مضراب با کیفیت خریداری کنید. در ساخت مضراب سه تار از متریال های مختلفی استفاده میشود و تولید کنندگان این محصول زمان زیادی را صرف طراحی مضراب می کنند تا یک محصول با کیفیت و زیبا را به بازار عرضه کنند. در ادامه با چند شما با چند مدل از بهترین مضراب ها آشنا خواهیم کرد.

آشنایی با انواع مضراب سه تار

در خرید مضراب سه تا باید به یک نکته توجه خاص داشته باشید، در هنگام نوازندگی با ناخن طبیعی صدایی که توسط ساز تولید میشود بسیار دلنشین است و شما باید مضرابی را خریداری کنید که صدایی نزدیک به صدای ناخن طبیعی را تولید کند. به همین منظور در هنگام خرید نباید به قیمت مضراب توجه کنید البته مضراب جزو لوازم جانبی ارزان به شمار می رود و نیاز نیست برای خرید آن هزینه زیادی را بپردازید. ال شاید برای شما پیش بیاید که ه مضرابی را خریداری کنید تا با استفاده از آن ساز صدای خوبی را تولید کند؟ در پاسخ باید بگوییم میتوانید نمونه های که در قسمت پایین قرار داده شده است دارای کیفیت بالایی می باشند و صدای تولید شده توسط این مضراب ها نزدیک به صدای تولید شده توسط ناخن طبیعی است.

مضراب فلزی چیست

مضراب فلزی همانطور که از نامش پیداست از متریال فلز ساخته شده است و صدای تولید شده با کمک این مضراب نزدیک به صدای تولید شده با ناخن طبیعی می باشد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید این مضراب ها دست ساز هستند و بخش عمده ای از آن ها توسط تولید کنندگان ساز سه تار تولید می شود که مطمئنا از کیفیت مطلوبی برخوردار ند چون در ساخت آنها از متریال های با کیفیت استفاده میشود.

آشنایی با مضراب پلاستیکی

مضراب پلاستیکی دارای قیمت پایین تری نسبت به مضراب فلزی می باشد این نوع از مضراب از جنس پلاستیک ساخته شده به همین منظور به این نام معروف است. ضخامت انگشت این مضراب ها اکثرا بین 16 الی 17 سانتی متر است و ابعادی حدود به 30 * 20 * 20 میلی‌متر دارند.

مضراب مخصوص خانم ها

شاید برایتان عجیب باشد که این نوع از مضراب چه تفاوتی با مضراب های دیگر دارد در پاسخ باید بگوییم که همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید از نظر ظاهری به گونه ای طراحی شده که با سلایق خانم ها مطابقت داشته باشد اما تفاوت دیگر در این مضراب ابعاد آن است و این نوع از مضراب دارای سایزی است که فقط خانم ها میتوانند از آن استفاده کنند، در واقع اصلا در دست آقان نمیرود.

مضراب سه تار جنس استخوان

در ساخت این نوع از مضراب از استخوان استفاده می شود، توجه داشته باشید با استفاده از سوهان میتوانید این مضراب را به حالت دلخواه خود در بیاورید. نکته بسیار مهم در مورد این نوع از مضراب نزدیکی صدای آن به ناخن طبیعی می باشد.

کاربرد مضراب سه تار در نوازندگی

یکی از ویژگی های اصلی که یک مضراب باید داشته باشد این است که صدای تولید شده ساز توسط مضراب باید شبیه به صدای تولید شده ساز توسط ناخن طبیعی باشد در نتیجه شما میتوانید بدون استفاده از مضراب این کار را انجام دهید اما شاید به بلند کردن ناخن برای نوازندگی نداشته باشید در این صورت باید از مضراب استفاده کنید.

راهنمای خرید مضراب سه تار

اگر قصد خرید مضراب سه تار را دارید بهتر است بدانید که برای خرید آن باید به مراکز خرید تجهیزات موسیقی مراجعه کنید اما برای این که یک خرید هوشمندانه را زیر قیمت بازار تجربه کنید میتوانید محصولات موجود در لیست را مشاهده کرده و نمونه مورد نظر خود را انتخاب کنید توجه داشته باشید با کلیک بر روی دکمه میتوانید تصویر بیشتر، جزئیات کامل و نظر خریداران این محصول را مشاهده کنید که میتواند در خرید شما تاثیر مهمی داشته باشد  

مضراب سه تار مدل Shakh

 • مناسب برای:سه تار
 • ابعاد:30x30x20 میلی‌متر
 • توضیحات:مضراب سه تار استخوانی با روکش مخملی

حدود قیمت : ۳۲,۰۰۰ تومان

مضراب سه تار مدل shask

 • مناسب برای:سه تار
 • جنس:استخوان

حدود قیمت : ۳۰,۰۰۰  تومان

مضراب سه تار مدل MEN-ber1

مضراب سه تار جنس برنج یکی از بهترین مضراب های ساخته شده برای ساز سه تار بوده و تا حد زیادی شباهت به ناخن طبیعی دارد و دیگر نگران شکستن ناخن خود نباشید و همیشه با کیفیت مطلوب نوازندگی کنید و از نوازندگی لذت ببرید. این سایز مضراب برای آقایان مناسب می باشد.

حدود قیمت : ۳۰,۰۰۰  تومان

مضراب سه تار مدل men20

مضراب سه تار جنس استخوان یک از بهترین مضراب های ساخته شده برای ساز سه تار بوده وتا حد زیادی شباهت به ناخن طبیعی دارد که با کمی تغییرات در حالت مضراب(با سوهان ناخن یا سمباده) میتوانید این مضراب را به فورم مورد علاقه خود در بیاورید و دیگر نگران شکستن ناخن خود نباشید و همیشه با کیفیت مطلوب نوازندگی کنید و از نوازندگی لذت ببرید. این سایز مضراب برای آقایان وافرادی که انگشتان بزرگی دارند مناسب می باشد.

حدود قیمت : ۲۰,۰۰۰  تومان

مضراب سه تار مدل WO01

مضراب سه تار جنس استخوان یک از بهترین مضراب های ساخته شده برای ساز سه تار بوده وتا حد زیادی شباهت به ناخن طبیعی دارد که با کمی تغییرات در حالت مضراب(با سوهان ناخن یا سمباده) میتوانید این مضراب را به فورم مورد علاقه خود در بیاورید و دیگر نگران شکستن ناخن خود نباشید و همیشه با کیفیت مطلوب نوازندگی کنید و از نوازندگی لذت ببرید. این سایز مضراب برای خانوم ها وافرادی که انگشتان ظریفی دارند مناسب می باشد.

حدود قیمت : ۲۰,۰۰۰ تومان

مضراب سه تار مدل Women Ap

مضراب سه تار پلی آمید اولویت استفاده از این نوع مضراب سه تار برای بانوان و انگشت های کوچک است و برای انگشتان بزرگ مناسب نمی باشد

حدود قیمت : ۱۷,۰۰۰ تومان

مضراب سه تار مدل W1

مضراب سه تار فلزی با ساخت بسیار مناسب برای نوازندگانی که نمی توانند از ناخن طبیعی خود برای نواختن سه تار استفاده کننده پیشنهاد می شود، زیرا صدای تولید شده توسط این مضراب به صدای نواختن با ناخن طبیعی نزدیک است.

حدود قیمت : ۱۵,۰۰۰  تومان

مضراب سه تار مدل m2

 • مناسب برای:سه تار
 • ابعاد:40x20x40 میلی‌متر

حدود قیمت : ۱۵,۰۰۰  تومان

مضراب سه تار مدل Taranom

 • مناسب برای:سه تار
 • ابعاد:30x20x10 میلی‌متر
 • توضیحات:مضراب سه تار فلزی با رو کش مخملی و قایلست تنظیم حلقه برای همه انگشت ها

حدود قیمت : ۱۵,۰۰۰ تومان

مضراب سه تار مدل FR-16 غیر اصل

 • مناسب برای:سه تار
 • ابعاد:30 * 20 * 20 میلی‌متر
 • جنس: پلاستیک، ضخامت انگشت 16 میلی متر

حدود قیمت : ۱۰,۳۰۰ تومان

مضراب سه تار مدل FR-15 غیر اصل

جنس: پلاستیک، ضخامت انگشت 15 میلی متر

حدود قیمت : ۱۰,۰۰۰  تومان

مضراب سه تار مدل FR-17 غیر اصل

جنس: پلاستیک، ضخامت انگشت 17 میلی متر

حدود قیمت : ۸,۰۰۰ تومان

مضراب سه تار مدل 0M3

 • مناسب برای:سه تار
 • جنس مظراب: فلزی

حدود قیمت : ۴,۶۰۰ تومان

برای اینکه از خدمات ما بهتر استفاده کنید وارد بخش راهنما سایت شوید.

برای مشاهده آموزش نصب ویدیویی اینجا کلیک کنید.

راستی! برای مشاهده ویدیو آموزشی رایگان و کاربردی وارد کانال یوتیوب بیتستان شوید.

سعید رهبر

سعید رهبر

همیشه عاشق کسب تجربه های متفاوت بودم و با تولید محتوا در بیتستان تونستم موسیقی رو بیشتر از قبل حس کنم.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

محصولات آموزشی که باید ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با خرید عضویت ویژه به صدها وی اس تی ، پلاگین و… همچنین فیلم های آموزشی به صورت رایگان دسترسی خواهید داشت.

نوشته های مرتبط