در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

6 توصیه برای اتومیشن در اف ال استودیو

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 12 آوریل 2021

با این شش توصیه ساده، سریع و موثر در اتومیشن، به میکس خود زندگی تازه‌ای ببخشید.این مقاله درباره نکات مهم اتومیشن در اف ال استودیو و برای سطوح مبتدی و نیمه پیش‌رفته طراحی شده است.

 

نکته اول

اگر مطابق تصویر روی نشان اتومیشن روی خط کلیک راست کنید‌، می‌توانید یک حالت برای نحوه کنترل اتومیشن انتخاب کنید. اکنون وقتی که شما‌ دستگیره بین دو نشان اتومیشن ‌را‌ انتخاب می‌کنید، کلیک کردن، نگه‌داشتن و کشیدن به پایین یا بالا بردن این دستگیره می‌تواند شکل منحنی را بر اساس حالتی که انتخاب کرده‌اید تغییر دهد. و شما می‌توانید Graduated Sweep یا Stair ایجاد کنید که یک افکت Machine Gun ایجاد می‌کند. کشیدن به یک سمت را ادامه دهید تا شدت Repeat منحنی انتخاب شده را افزایش دهد،

 

تصویر اول از نکات مهم اتومیشن در اف ال استودیو

 

به عنوان مثال یک On/Off Step Repetition خیلی سریع ایجاد کند.

 

در ادامه بخوانید : بهترین نرم افزار آهنگسازی

 

نکته دوم

اگر روی یک ترک درSequencer کلیک راست کنید می‌توانید به منو دستورات دسترسی پیدا کنید و به همان صورت که‌ در یک ترک صوتی یا میدی کاربرد دارد، به همان صورت هم در یک ترک اتومیشن کاربردی خواهد بود. می‌توانید یک کار جالب انجام دهید، به برگه Current Clip Source در قسمت منو بروید و آن سورسی که به کلیپ اختصاص داده بودید را به یک کلیپ اتومیشن متفاوت در پروژه اختصاص دهید. با این کار دیگر لزومی ندارد که کلیپ‌های اتومیشن را Drag و Drop کنید یا به صورت دستی کلیپ‌های اتومیشن را Copy و Paste کنید.

 

تصویر دوم از نکات مهم اتومیشن در اف ال استودیو

 

نکته سوم

در این بخش از مقاله نکات مهم در اتومیشن باید بگوییم که همچنان می‌توانید به هنگام ضبط‌، از کنترل‌های متحرک در ابزار‌ها و افکت‌ها برای شروع ظبط داده‌های اتومیشن استفاده کنید. مطابق تصویر، تقریباً روی هر پارامتر می‌توانید کلیک راست کنید و از Contextual Menu گزینه Create Automarion Clip را انتخاب کنید. یک کلیپ در Sequencer ایجاد خواهد شد که به آن کنترل اختصاص داده شده است، اکنون شما قادر خواهید بود توسط  ابزار ‌Pen یا دیگر ابزار‌ها، اتومیشن را به صورت دستی وارد کنید،‌ که این حالت بسیار دقیق تر از حالت عادی است.

 

تصویر سوم از نکات مهم اتومیشن در اف ال استودیو

 

در ادامه بخوانید : ‌آموزش ساخت Super Saw Bass در Sytrus

 

نکته چهارم

در این بخش از مقاله نکات مهم اتومیشن در اف ال استودیو و در قسمت Options و از آنجا MIDI Setting در اف ال استودیو می‌توانید خروجی و ورودی دستگاه‌های میدی خود را انتخاب کنید و همچنین می‌توانید کنترلر‌های رو‌میزی که در اختیار دارید را متصل کنید. در اختیار داشتن کنترل فیزیکی Fader ها و Knob ها می‌تواند تجربه خوبی برای اعمال تغییرات ابزار‌ها و ایجاد افکت‌ها باشد و همچنین با ضبط کردن این تغییرات به عنوان اتومیشن (که البته در ادامه قابل ویرایش است) می‌توانید صدا‌های جالب توجهی برای پروژه‌های خود بسازید.

میدی کنترلر‌های زیادی وجود دارد که خروجی مستقیم از Box را پشتیبانی می‌کنند که لیست آن‌ها را می‌توانید در تصویر مشاهده کنید. آنهایی که در این لیست حصور ندارند هم این قابلیت را دارند که MIDI Map جداگانه برای آن‌ها ساخته شود. البته شاید این کار زمان زیادی را به خود اختصاص دهد.

 

تصویر چهارم از نکات مهم اتومیشن در اف ال استودیو

 

در ادامه بخوانید :‌ خروجی گرفتن از اف ال استودیو

 

نکته پنجم

اگر شما یک کلیپ را در قسمت Timeline انتخاب کنید و سپس به Title Bar در قسمت بالا بروید و روی نام آن بروید، نه تنها می‌توانید یک Pattern Clip Source جدید برای آن انتخاب کنید، بلکه می‌توانید یک‌Automation Clip Source هم برای آن انتخاب کنید. این روش یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای اختصاص دادن یک Automation Clip به کلیپ، نسبت به روش Drag & Drop و‌Copy & Paste در Sequencer است.

 

تصویر پنجم از نکات مهم اتومیشن در اف ال استودیو

 

در ادامه بخوانید : آموزش اتومیشن در اف ال استودیو

 

نکته ششم

اگر در Sequencer روی Title bar یک کلیپ اتومیشن دو بار کلیک کنید، یک پنجره برای شما نمایان خواهد شد که در آن می‌توانید پارامتر‌هایی که اتومیشن شده‌اند را مشاهده کنید. با این روش دیگر لزومی ندارد که برای ویرایش اتومیشن ، بر روی ابزار یا افکت اصلی دنبال کنترل های مربوطه بگردید.

 

تصویر ششم از نکات مهم اتومیشن در اف ال استودیو

 

برای اینکه از خدمات ما بهتر استفاده کنید وارد بخش راهنما سایت شوید.

برای مشاهده آموزش نصب ویدیویی اینجا کلیک کنید.

راستی! برای مشاهده ویدیو آموزشی رایگان و کاربردی وارد کانال یوتیوب بیتستان شوید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

محصولات آموزشی که باید ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با خرید عضویت ویژه به صدها وی اس تی ، پلاگین و… همچنین فیلم های آموزشی به صورت رایگان دسترسی خواهید داشت.

نوشته های مرتبط

کد تخفیف 40 درصد

شما موفق به دریافت کد تخفیف شدید 

(مخصوص حرفه ای ها)

کد تخفیف : flstudio

ساعت
دقیقه
ثانیه