در این پست به آموزش ساخت بک وکال در اف ال استودیو به صورت کاملا مدرن و تکنیکال خواهیم پرداخت. و به شما خواهیم گفت که چگونه بک وکال در اف ال استودیو را به سادگی اجرا کنید. در پست های قبلی به صورت تخصصی به ترفندهای اف ال استودیو پرداخته شد. و همچنین راهکارهایی برای ضبط در اف ال استودیو گفته شد که به شما کمک می کند که صدایی با کیفیت را رکورد کنید. و از آن در پروژه های موسیقی خود استفاده نمایید. در ضمن ما آموزشی تحت عنوان آموزش ساخت زیر صدا در اف ال استودیو داریم که برای دسترسی به این آموزش به بخش مربوطه مراجعه نمایید.

 

شروع آموزش ساخت بک وکال در اف ال استودیو

برای شروع، وکال و بک وکال مورد نظرتان را وارد محیط پلی لیست کنید. و دقیقا زیر هم قرار دهید.

 

بک وکال در اف ال استودیو

 

در این مرحله روی زیر صدا دوبار کلیک کرده تا با صفحه زیر مراجعه شوید. روی بخش نشانه گذاری اول ( Pre computed Effects ) کلیک کنید در تب بعدی گزینه ( Stereo Delay ) را انتخاب نمایید.

 

Pre computed Effects

 

صدا را طبق آموزش میکسر در اف ال استودیو به لاین دلخواه هدایت کنید. و پلاگین Parametric EQ 2 را روی آن اعمال کنید. و فرکانس های پایین صدا را Low Cut کنید.

 

 

در این مرحله روی لاین مورد نظر پلاگین Fruity Fast Dist را لود کنید و تنظیمات را مطابق تصویر زیر اعمال کنید.

 

 

کار تمام است. شما موفق به ساخت بک وکال شدید.

فقط کافیست صدای لاین بک وکال را کمی کاهش دهید . و در نهایت انتهای هر جمله از صدا را نگه دارید و مابقی بک وکال را حذف کنید.

 

نکته قابل توجه

این نکته را هم اضافه کنیم که برای بک وکال تکنیک های متعدد و جذابی وجود دارد که در آموزش های بعدی به آنها به صورت کامل پرداخته خواهد شد.