بدون شک یکی از سازهای منحصر به فرد و خوش صدای ایرانی ساز سه تار می باشد. و در زمینه سه تار نوازی اساتید بنامی فعالیت می کنند و با تبهر خود توانسته اند اسامی خود را در تاریخ موسیقی به ثبت برسانند. ما قصد داریم علاوه بر اینکه به بررسی و شناخت ساز سه تار بپردازیم. ساز مجازی خوش صدایی را به نام وی اس تی سه تار به صورت کاملا رایگان در اختیارتان قرار دهیم.پس قبل از دریافت وی اس ت حتما مطالب زیر را در زمینه سه تار نوازی به دقت مطالعه نمایید.

 

معرفی پیدایش ساز سه تار

ساز سه تار چیست؟ ساز سه تار از سازهای معروف و اصیل ایرانی است که علاوه بر طراحی زیبا دارای صدای خوش و دلنشین است.که از مجموعه سازهای زهی و مضرابی می‌باشد.و سه تار نوازی به واسطه انگشتان دست و ناخن نواخته می‌شود. این ساز دارای صدایی نسبتا غمگین است. و هنرمندان سبک سنتی سعی کرده اند که فضاهای جدیدی را نسبت به این ساز برای شنوندگان ایجاد نمایند.

وی اس تی سه تار | ساز سه تار

در ادامه بخوانید : چطور یک وی اس تی متناسب را انتخاب کنیم؟

 

مشخصات ساز سه تار

ساز سه تار چیست؟ جنس سیم ساز سه تار غالبا فولاد و برنج است و در بدنه آن از چوب استفاده می شود. در سه تار نوازی، نوازنده غالبا به تنهایی شروع به هنرنمایی می کند. جالب است بدانید که بر خلاف اسم ساز سه تار این ساز دارای 4 سیم می باشد.و این ساز دارای قابلیت کوک‌ شدن در دستگاه‌های معروف موسیقی است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

  • کوک شور
  • کوک ماهور
  • کوک همایون
  • کوک راست پنجگاه

 

در ادامه دانلود کنید : مشاهده دمو دانلود وی اس تی Ample Guitar به همراه آموزش

 

وی اس تی 3 تار

وی اس تی 3 تار شبیه سازی از ساز سه تار است که توسط ایرانیان طراحی و مهندسی صدا شده است. و تجربه شیرینی را هم برای شنوندگان هم برای نوازندگان وی اس تی سه تار رقم زده است. بنده اولین بار که وی اس تی 3 تار را استفاده کردم انتظار چنین تجربه ای را نداشتم و فکر می‌کردم که جنس صدایش با جنس صدای ساز واقعی آن باید خیلی متفاوت باشد. ولی بعد از استفاده فهمیدم علاوه بر کیفیت مناسب، با کمی خلاقیت می توانم صدایی واقعی تر را خلق کنم و در پروژه های خودم استفاده کنیم.

 

سه تار نوازی | ساز سه تا چیست؟

 

در ادامه بخوانید : شناخت ساز هنگ درام و مشاهده یک ویدئوی زیبا از هنگ درام نوازی

 

اساتید برجسته

در زمینه سه تار نوازی اساتید معروفی فعالیت کرده اند که در ادامه به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت.

  • جلال ذوالفنون
  • احمد عبادی
  • محسن نامجو
  • حسین علیزاده
  • و غیره

 

جلال ذولفنون - jalal zolfonoun

 

در ادامه بخوانید : بررسی و شناخت موضوع ساز داربوکا چیست؟ به همراه یک ویدئو زیبای داربوکا نوازی

 

تجربه شخصی

اگر بخواهم صادقانه حرف بزنم و نظر شخصی خود را بیان کنم واقعا هیچ وی اس تی ساز زهی جای ساز واقعی را نخواهد گرفت و حتی اگر تمامی تکنیک‌های آن ساز هم در وی اس تی به کار برده شود، حس نوازنده واقعی را نخواهد داشت.ولی می‌توان به جرات گفت یک از قوی‌ترین وی اس تی سه تار ایست که تا به حال استفاده کرده ام.

 

در ادامه دانلود کنید : بررسی و دانلود لوپ کاخن به همراه یک ویدئوی مرتبط با کاخن نوازی

 

وی اس تی 3 تار چگونه کار می‌کند؟

وی اس تی 3 تار بانکی از صدای نت‌ها و تکنیک‌های ساز سه تار است که در بهترین استودیو‌ها توسط استادان سازهای سنتی ایرانی نواخته و ضبط شده است. برای استفاده از وی اس تی سه تار باید از پلیر کانتکت استفاده کنید.و در واقع بانک صدایی تحت کانتکت می باشد.

 

 

دانلود فایل با لینک مستقیم

حجم فایل دانلود وی اس تی سه تار تحت کانتکت : 2.24 مگابایت

رمز فایل : www.beatestan.com

 

پیشنهاد ویژه

مدل یک مهر

۲۶۵,۰۰۰ تومان

مکتب مدل 001

۴۴۰,۰۰۰ تومان

مدل VIP99

۱,۵۲۰,۰۰۰ تومان

آوا کد 002

۹۸۷,۹۲۰ تومان