ریمیکس یک روش عالی برای تجربه و آزمایش، خلاقیت و حتی کسب درآمد است. در اینجا به بررسی 5 نکته در آموزش ریمیکس موزیک می­ پردازیم که امیدواریم برای شما الهام­ بخش باشد و به شما کمک کند تا بتوانید ریمیکس ­های بهتری داشته باشید. در مقاله ای جداگانه به آموزش ضبط صدا در اف ال استودیو نیز پرداخته شده است.

 

1 . با وکال شروع کنید

ماهیت اصلی یک آهنگ ( لزوماً در ترک ­های الکترونیک اینگونه نیست ) وکال است – متن آهنگ و ملودی. اگر یک آهنگ شناخته شده را انتخاب کنید و آن را در سبک آهنگ ­های رقص ریمیکس کنید – که احتمالاً مرسوم­ترین شیوه و رویکرد در اینکار است – تقریباً همه چیز را می­توانید کنار بگذارید اما باید وکال را حفظ کنید، حتی اگر آن را جداگانه پردازش کنید، ترک شما برای شنوندگان قابل تشخیص باقی می­ماند. حتی می‌توانید تمام موسیقی را تغییر دهید اما حفظ کردن وکال یک نقطه اتکا در ترک شما محسوب می­شود. تا جایی که می‌توانید در آن کاوش کنید و آن را تغییر دهید، شاید ریمیکس شما یک ترک کاملاً متفاوت از آب درآید.

 

آموزش ریمیکس موزیک

 

2 . دنبال Stem های Dry و Wet باشید

البته این مورد ممکن است در آموزش ریمیکس موزیک به راحتی در دسترس شما نباشد، اما اگر توانستید آنها را بیابید، به فردی که آنها را برای شما فراهم می‌کند بگویید که قصد دارید از این نسخه Stem ( پرونده صدا اصلی که کار­های میکس روی آن انجام می­شود ) در نسخه‌های Dry و Wet ( همراه با افکت ) ریمیکس تهیه کنید. این کار باعث می‌شود تا بجای اینکه با افکتهایی که از پیش روی میکس اعمال شده­اند کنار بیایید، بتوانید کاملاً کنترل شالوده ریمیکس را به دست بگیرید. البته امکان دارد تصمیم داشته باشید با نسخه Wet به کار خود ادامه دهید، اما در هر حال داشتن انتخاب­های متفاوت می‌تواند برای شما مفید واقع شود.

 

 

3 . از استعدادهای خود در نرم ­افزارهای میزبان به درستی استفاده کنید

برخی از نرم­‌افزارهای میزبان به طور خاص برای ریمیکس مناسب هستند، به عنوان مثال Ableton Live. قابلیت‌­های لوپ و زمانبندی این نرم­‌افزار باعث می­‌شود تا به سادگی بتوانید قسمت­‌هایی را جدا کنید و تغییرات دلخواه‌­تان را در ترک‌­ها یا فایل­‌های صدا ایجاد کنید و آنها را به شکل دیگری ارائه کنید.

 

 

4 . افراطی باشید

البته رویکرد­های زیادی در رابطه با ریمیکس وجود دارد در این بخش از آموزش ریمیکس موزیک می­ توانید تغییرات جزئی اعمال کنید، برخی از عناصر ترک را حذف کنید و برخی دیگر را تقویت کنید. در برخی موارد می‌توانید به طور اساسی ترک اصلی را تغییر دهید – به طوری که تقریباً هیچ رابطه ­ای از لحاظ موسیقایی با ترک اصلی نداشته باشد که می‌تواند جذابیت خاصی را به آن بیافزاید. کاملاً زمان آهنگ را تغییر دهید، کلید را عوض کنید، همچنین می­توانید تنظیم را تغییر دهید. یک آهنگ تصنیف را به یک آهنگ تکنو تبدیل کنید – یا هر سبک دیگری. بهترین چیز در مورد ریمیکس این است که می­توانید با آزادی کامل تجربه کسب کنید.

 

5 . ریمیکس­ های خودتان را ریمیکس کنید

در این بخش از آموزش ریمیکس موزیک خواهیم گفت که ویژگی شگفت­‌انگیز و منحصر به فرد تکنولوژی­‌های دیجیتال در مقابل آنالوگ این است که می­توانید هرچقدر که بخواهید ادامه دهید. بنابراین اگر یک ریمیکس جالب از آهنگ فرد دیگری تهیه کرده‌­اید، پرونده Stem آن را در اختیار فرد دیگری قرار دهید (قانون بازنشر را رعایت کنید) تا ببینید چه کاری با ریمیکس شما انجام می­دهد – آسمان سقف محدودیت شماست!

 

 

در همین رابطه بخوانید :

چگونه تمپو دقیق یک آهنگ را پیدا کنیم؟

چگونه ریمیکس بسازیم؟

باید‌ها و نباید‌های میکس در زمان ضبط یا آهنگسازی

بررسی و تحلیل بَک وُکال آرتیست