8 نکته برای انتخاب بهترین نرم‌ افزار میزبان

انتخاب بین نرم‌افزار‌های میزبان مثل Ableton Live ،Logic ،Cubase و یا FL Studio می‌تواند شما را سر‌در‌گم کند. ما این 8 نکته را فراهم آورده‌ایم تا در انتخاب نرم‌افزار متناسب به شما کمک کند و نیاز شما را برطرف کند.

 

برای انتخاب بهترین نرم افزار آهنگسازی و تنظیم به موارد زیر توجه فرمایید

 

1. یک نرم‌افزار میزبان تمام و کمال وجود ندارد

روزی روزگاری یک نرم‌افزار میزبان وجود داشت که نسبت به رقیبان خود، بعضی از کارها را بهتر انجام می‌داد.کیوبیس در Midi حکمرانی می‌کرد، لاجیک در Instrument بهترین بود و Pro Tools پادشاه Audio Tracking بود. در حالی که بعضی از این مزایا هنوز هم تا حدودی در آن‌ها صادق است اما تفاوت‌های عمده‌ نرم‌افزارهای میزبان به طور چشمگیری کاهش یافته است. همچنین اگر از کسی مشاوره بخواهید، به یاد داشته باشید که تجربه آنها تقریبا در همه‌ موارد از آنچه که برای اولین بار آموزش دیده‌اند نشأت گرفته است و همان را ادامه داده‌اند.

 

بهترین نرم افزار آهنگسازی

 

افرادی هستند که به شما اطمینان می‌دهند ابزار Pro Tools بهترین است،در حالی که ممکن است این تنها چیزی باشد که با آن کار کرده‌اند. اگر چیزی را دوست دارید و از آن استفاده می‌کنید می‌توانید راجع به آن صحبت کنید. اما مردم به راحتی خدمات دیگر رقبا ، و آن‌هم تنها به این دلیل که راجع به آن‌ها چیزی نمی‌دانند کنار می‌گذارند.

 

در ادامه بخوانید : 5 نکته برای تبدیل شدن به یک آهنگساز خلاق و موثر

 

2. پلتفرم‌ها دیگر آن معنی گذشته را نمی‌دهند

هنوز هم در برخی موارد پلتفرم رایانه شما در انتخاب نرم‌افزار میزبان تاثیر گذار خواهد بود. لاجیک تنها برای مکینتاش ساخته شده است. سونار تنها برای ویندوز ساخته شده است و … . اما اکثریت آنها برای هر دو پلتفرم ساخته شده اند. البته پلتفرم ویندوز می‌تواند با استفاده از Boot Camp در مکینتاش اجرا شود بنابراین اجرای نرم‌افزار‌های ویندوز در مکینتاش دیگر مشکل محسوب نمی‌شود. و برخی تقسیمات قدیمی به طور کامل کاهش یافته و یا  محو شده‌اند.

ویندوز ۱۰ پایدار تر است و در رابطه با لوازم جانبی نسبت به ویندوز اکس پی  بهتر عمل می‌کند. اکنون انتخاب پلتفرم برای شما یک تصمیم کاملاً سلیقه‌ای است، اما در اکثر موارد در انتخاب نرم‌افزار میزبان تاثیر چندانی ندارد.

 

بهترین نرم افزار آهنگسازی و تنظیم

 

نکته قابل توجه

اگر اسرار دارید بهترین نرم افزار آهنگسازی با کامپیوتر را انتخاب کنید ، می‌توانید ویندوز را روی مکینتاش اجرا کنید

 

در ادامه بخوانید : چگونه نرم‌افزار میزبان خود را در سیستم عامل مک بهینه کنیم؟

 

3. اپل برای لاجیک پرو کمک هزینه می‌پردازد

شاید باورتان نشود اما، لاجیک واقعا گران بود. مثلاً وقتی تمام ابزار آن را فعال می‌کردید چیزی حدود هزار دلار می‌شد. بعد ها اپل آن را خرید و نسخه ویندوز را از بین برد. (بله، ویندوز!) و با ارائه بسته‌های پلاگین و از بین بردن نسخه Entry – Level قیمت آن را شکست. در حال حاضر لاجیک پرو ایکس چیزی حدود 200 دلار فروخته می‌شود که در مقایسه با آنچه در گذشته برای سینتی‌سایزر‌های آن می‌پرداختید بسیار ارزان‌تر است.

دلیل این کار هم آن است که شما برای اجرای آن نیاز به مکینتاش دارید و اپل علاقه به فروختن مکینتاش‌های خود دارد.البته این بدین معنا نیست که شما باید آن را نسبت به چیزهای دیگر ترجیح دهید. (ما از لاجیک به عنوان نرم افزار میزبان اصلی استفاده نمی‌کنیم). اما نکته اینجاست که اگر شما از مکینتاش استفاده می‌کنید می‌توانید در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

 

بهترین نرم افزار آهنگسازی با کامپیوتر

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود لاجیک ایکس پرو

 

4. در مورد کاری که می‌خواهید انجام دهید فکر کنید.

امروزه اکثر نرم‌افزارهای میزبان حرفه‌ای تمام موارد اصلی را پوشش می‌دهند، مثلاً Instrument,Effect,Audio Tracking,Pitch Shifting,MIDI Generator و … . اما هنوز این نرم‌افزارها در برخی موارد برتری دارند که این می‌تواند در انتخاب آن‌ها  تاثیر‌گذار باشد. مردم همیشه راجع به این موارد بحث می‌کنند و عقاید آن‌ها هم در این موارد تا حدودی درست است، اما اگر نگاه دسته جمعی داشته باشیم متوجه می‌شویم که در زمان‌های مختلف برخی ویژگی‌ها در بین کاربران از اهمیت بالا‌تری برخوردار است و در واقع همه آن‌ها به این ویژگی‌ها گرایش دارند.

برای پی بردن به این موضوع شما می‌توانید به انجمن‌های مربوط به نرم‌افزار مورد نظر خود مراجعه کنید و به نسخه های پیش‌نمایش آن‌ها که توسعه دهندگان برای به نمایش گذاشتن نرم افزارها  قرار می‌دهند توجه کنید.

 

بهترین نرم افزار ساخت موزیک

 

یک مثال ساده

به عنوان مثال اف ال استودیو و آبلتون لایو معمولا حول محور موسیقی‌های الکترونیک هستند. و پرو تولز معمولاً مورد توجه افرادی است که بیشتر با ترک کردن صدا‌های زنده سر و کار دارند و آبلتون لایو بیشتر توسط افرادی که با موسیقی‌های هیپ هاپ و لوپ کار می‌کنند استفاده می‌شود. البته همه این نرم‌افزار‌ها این کار‌ها را انجام می‌دهند اما بعضی از آن‌ها در برخی موارد نسبت به دیگر نرم‌افزار‌ها قوی‌تر هستند.

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود اف ال استودیو 20

 

باید بدانید

سبک موسیقی شما ممکن است به تصمیم‌گیری در مورد نرم‌افزار میزبان مورد نظر شما کمک کند.

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود ایبلتون لایو

 

5. چقدر بودجه دارید؟

برای انتخاب بهترین نرم افزار آهنگسازی و تنظیم باید بگوییم : به جز چند مورد، معمولا نرم‌افزار‌های میزبان در نسخه‌های ” Entery Level” و ” Full ”  و یا انواع دیگر ارائه می‌شوند. نسخه‌های ابتدایی معمولاً ارزان تر هستند، حتی در برخی موارد به شکل قابل توجهی، که تمام ویژگی‌های اصلی را شامل می‌شوند در حالی که برخی ویژگی‌های پیشرفته در آن حذف  شده است. گاهی اوقات این تفاوت‌ها در مقدار محتویات همراه هستند.

صادقانه بگوییم، نسخه‌های “Essential” نرم‌افزار‌های میزبان برای نیاز اکثر افراد کفایت می‌کند، همچنین شما در صورت نیاز، همیشه می‌توانید از گزینه Upgrade برای ارتقاء به نسخه‌های بالاتر استفاده کنید. توسعه‌دهندگان معمولاً به صورت آنلاین محیطی را طراحی می‌کنند تا به وسیله آن شما بتوانید ویژگی‌های نسخه‌های مختلف نرم‌افزار میزبان را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید در انتخابتان به درستی تصمیم بگیرید.

 

دانلود نرم افزار کیوبیس

 

باید بدانید

در انتخاب بهترین نرم افزار آهنگسازی با کامپیوتر Cubase Elements بسیار مقرون به صرفه است.

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود کیوبیس المنت 9

 

6. آیا پروژه‌های خود را این طرف و آن طرف می‌برید؟

برای انتخاب بهترین نرم افزار آهنگسازی با کامپیوتر این را اضافه کنیم که اگر شما در استودیو خود کار می‌کنید و قصد دارید پروژه خود را در همان استدیو تکمیل کنید این مورد برای شما مسئله‌ای ایجاد نمی‌کند. اما اگر به طور مثال می‌خواهید بخش میکس را در جای دیگری انجام دهید، یک نرم‌افزار میزبان تهیه کنید که بتوانید از طریق  Batch Export خروجی Stem داشته باشید.

که باعث می‌شود از ساعت‌ها کار خسته‌کننده نجات پیدا کنید. اگر شما در استودیو‌های مختلف کار می‌کنید و پروژه‌های خود را با هارد دیسک منتقل می‌کنید، طبیعی است که از همان نرم افزار میزبان که در استودیو دیگر استفاده می‌شود، استفاده کنید تا بتوانید پروژه‌های  خام  خود را هر جایی که هستید باز کنید.

 

بهترین نرم افزار میزبان آهنگسازی

 

برای انتخاب بهترین نرم افزار آهنگسازی با کامپیوتر باید اضافه کنیم که برخی از نرم افزار‌های میزبان این کار را برای شما ساده‌تر کرده اند، مثل ریزن و Project File آن که تمام اطلاعات را در خود نگاه می‌دارد و همچنین بر اساس نسخه‌ای که خریداری کرده‌اید می‌توانید Rack Extention به آن اضافه کنید. برای نرم‌افزار‌های دیگر استفاده از Freezing Track زمانی که  یک پلاگین خاص در سیستم دیگر وجود ندارد، یک راه مناسب برای اطمینان حاصل کردن از انسجام کار است.

برخی از نرم‌افزار‌های میزبان میان رده یا حتی رده بالا امکان تبدیل فرمت‌های مختلف مانند AAF و OMF را فراهم می‌آورند که اگرچه تمام و کمال نیست اما باعث می شود بتوانید کمی راحت‌تر در سیستم‌های مختلف کار خود را پیش ببرید.

 

در ادامه دانلود کنید :  8 روش افزایش سرعت کامپیوتر برای آهنگسازی

 

انتقال پروژه‌ها بین نرم‌افزار‌های میزبان می‌تواند دغدغه ایجاد کند مگر اینکه برخی فرمت‌های خاص را پشتیبانی کنند.

 

7. آیا برای شما مناسب است؟

بعضی از افراد خود را کاملاً وقف یک نرم‌افزار میزبان کرده‌اند که به نظر من آن نرم‌افزار اصلاً خوب نیست. چرا؟ چون مناسب کار آنان است، و این مهمترین چیز است. مهم نیست که یک نرم‌افزار میزبان سینتی‌سایزری با محیط زیباتر نسبت به نرم‌افزار میزبان دیگری داشته باشد. آنچه اهمیت دارد این است که آیا شما می‌توانید با این نرم افزار به راحتی کار کنید؟ کارهای بیشتری انجام دهید و کمتر دنبال ابزار بگردید و بیشتر موسیقی بسازید؟ آیا یک نرم‌افزار میزبان تمام و کمال وجود دارد؟

 

بهترین نرم افزار میزبان

 

واقعاً نه! چرا که همیشه در یک نرم‌افزار فضا برای ارتقاء وجود دارد. اما به این دلیل که شما بیشتر وقت خود را روی یک نرم‌افزار میزبان می‌گذرانید باید در کل احساس خوبی نسبت به نرم افزار داشته باشید و این موضوع هم از فردی به فرد دیگر کاملاً متفاوت است و بیشتر توسعه‌دهندگان هم دقیقاً به همین دلیل نسخه‌های پیش نمایش طراحی می‌کنند.

 

2.7/5 - (3 امتیاز)

راستی! برای مشاهده ویدیوهای جذاب و اطلاع از تخفیفات وارد کانال یوتوب یا پیج اینستاگرام شوید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.

این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

25 پاسخ

 1. درود بر دوستان.
  تجربه خودمو میگم البته
  ۱۰ سال بیشتر ادوبی ادیشن
  حدود ۸ سال اف ال
  و حدود ۲ سال هست کیوبیس
  اگه فقط الکترونیک کار میکنید
  و تو کارتون ضبط و ریکورد نیست
  اف ال بهترین گزینه است
  اگه اورجینال داشته باشی کیوبیس بهترینه در غیر اینصورت یک موزیک من روانی خواهید شد
  چون فریز و کرش کردنش ادمو تا حد جنون میبره. حال میکردم با کیوبیس ولی دیگه قیمتش بالاست.
  (در کل ما ایرانی جماعت ادم نیستیم چون امریکا نمیتونه دلارش رو ثبت نگه داره.)
  تازه اگر ارزون هم بود مثل ادمیزاد نمیتونیم خرید بکنیم از امریکا و اروپا و غیره.
  اگه فقط ریکورد و پلاگین میخواید
  ادوبی ادیشن ورژنهای ۲۰۱۹ به بالا محشره باگ هم ندارن قابل مقایسه با هیچ داوی نیستن با جرات میگم. البته بدون وی اس تی.

 2. سلام من 18 سالمه و حدود یه سال میشه با اف ال استدیو کار کردم و از طریق یوتیوب و فیلم،نحوه کار کردن با اف ال رو یاد گرفتم.
  الان هم در زمینه دیسلاو و هیپ هاپ کار میکنم و بیت میزنم
  اما الان حس میکنم اف ال استدیو اون کاری که من میخوام رو درست در نمیاره و زیاد به صورت حرفه ای نمیشه و فیکه

  بنظرتون نرم افزار رو باید عوض کنم؟

   1. دوست عزیز نگفتم که برنامه فیکه

    آهنگ هایی که می‌سازم سازهای الکترونیکیه و زیاد جلوه طبیعی نداره

    واسه من قدرت نرم افزار مهمه که حس میکنم اف ال توی یه جاهایی ضعیفه

    1. سازهای مجازی یا وی اس تی های طبیعی به همه نرم افزارها معرفی میشه و فرقی نداره و هیچ نرم افزاری به صورت پیش فرض صداهای طبیعی رو نداره. و باید به نرم افزارها اضافه بشه . برای دسترسی به این مدل از وی اس تی ها به لینک زیر مراجعه کنید
     https://beatestan.com/download

  1. سلام دوست من ،من پانزده سالمه و تقریبا دوساله که با آهنگ سازی آشنا شدمه، نرم افزار میزبانم اف ال استودیو هستش، ازنظر من تو هم با اف ال استودیو شروع کن چون ترم افزار خوبیه و تویه ایران طرفدار هایه زیادی داره و می تونی با این نرم افزار شروع کنی و وقتی دستت راه افتاد برای سمت نرم افزار هایه دیگه… اگه خواستی میتونی بیای تو واستا پ با هم صحبت کنیم این شمار مه 09222661315

 3. سلام آرمان جان
  یک سوال داشتم
  همه مقا له های شما را خوندم واقعا خسته نباشی
  من می خوام کار آهنگسازی انجام بدم و میکس و مسترینگ کس دیگه برام انجام میده
  علاقم به سبک های ساندترک و ارکسترال هست
  من فقط با وی اس تی و میدی کیبورد کار میکنم
  می خوام بصورت حرفه ای کارم را شروع کنم و از نرم افزارها و وی اس تی های اورجینال استفاده کنم و هزینه زیادی را میخوام انجام بدم
  آموزش اف ال و استودیو وان و کیوبیس و پروتولز دیدم
  بین کیوبیس و پروتولز توی شک هستم
  من با پروتولز خیلی حال کردم
  ولی از تمام آهنگسازها و پرودیوسرهای معروف دنیا سوال کردم و همشون تقریبا به من گفتن کیوبیس برام بهتره
  چون من میخوام هزینه زیادی انجام بدم می خوام مطمئی بشم راه درستی میرم
  می خوام نظر شما را هم بدونم
  ممنون

  1. سلام دوست عزیزم . خیلی خوشحالم که مسیر خوبی رو انتخاب کردید و دارید به صورت حرفه ای شروع می کنید . در کل همه نرم افزارها عالین . فقط بسته به سلیقه شما داره .البته هر نرم افزار ویژگیهای خاص خودش رو داره . ولی پروتولز بیشتر برای میکس و مسترینگ استفاده میشه . کیوبیس بیشتر بدرد تنظیم میخوره . در هر صورت با هر کدوم کار کنید ببینید با کدوم بیشتر ارتباط برقرار میکنید . این مهم ترین چیزه.

 4. این کاملا اشتباهه تو همه نرم افزار ها میشه میکس و مسترینگ کرد.
  میکس چیه.اینه که از ترک ها فرمت خام ویوو بگیری و تو داوو بالا بیاری و روش افکت و اتومیشن اجرا کنی که همه دارن
  مستر چیه.اینه که از کل پروژه یه فرمت ویوو 24 بیتی بگیری واون رو تو داو بالا بیاری و برحسب نیاز از 1 تا 10 تا یا بیشتر افکت قرار بدی
  اگه برتری تو تعداد پلاگین ها باشه که تو چند تا داو 10 تا تو لوجیک و کیوبیس تا 16 تا و تو ابلتون تا 40 تا ازمایشی قرار دادم و محدودیت نداره
  اگه این برتریه که میشه وقتی تو داووی به 10 تا رسید اکسپورت بگیری و دوباره 10 تا دیگه اعمال کنی که بعیده و من ندیدم تا حالا…
  واقعا دنبال داوو گشتن وقت تلف کردن.کسایی که خیلی خیلی حساسن مثل من اینو درنظر بگیرن که از چندتا داو های کرک شده حرفه ای استفاده کنند بعد به خودشون بقبولونن که وقتی حرفه ای شدن و معروف بعدش درکنار اونا داوهای پولی کرک نشده رو هم تهیه کنند.

 5. سلام ببخشید من اصلا هیچی سر در نمیارم ولی عاشق اهنگ سازی هستم از صفر تا صد شو دوست دارم یاد بگیرم یعنی حتی از زدن مثلا کیبورد و گیتار با نرم افزار و وارد کردن صدا و میکس و تنظیک و همه چی میخوام بدونم برا سطح مقدماتی تا پیشرفته بخوام کار کنم چه با کامپیوتر و چه با گوشی چه نرم افزاری رو برای کامپیوتر یا گوشی دانلود کنم ک بتونم بهترین کار رو خودم بکنم و فقط هم میخوام برای دل خودم بخونم باید چیکار کنم؟؟؟

  1. با سلام به نظر من . فرقی زیاد چندانی بین این دو نرم افزار نیست . چون با هر دو نرم افزار افراد بسیار مطحی دارن تنظیم می کنند. ولی بستگی به علایق شخصی شما داره . ولی اف ال استودیو ریتم سازی راحت تر و کاربر پسند تری داره و همچنین کیوبیس هم برای میکس و مسترینگ و ضبط صدا مناسب تره . البته این نکات دلیل بر برتری هیچکدوم از نرم افزارها به هم نیست

دیدگاهتان را بنویسید

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی