ALIASING چیست

زمانی که سیگنال صوتی آنالوگ به سیگنال صوتی دیجیتال تبدیل می گردد شما نیاز دارید که نرخ نمونه برداری را انتخاب کنید و اگر این نرخ را کمتر از آن چیزی که نیاز است انتخاب کنید دچار مشکلاتی می شوید که به آن Aliasing گفته می شود. نام دیگر این مسئله سیگنال ناخواسته است.

اگر بخواهیم این موضوع را به زبانی ساده تر توضیح دهیم باید بگوییم که در زمانی که شما می خواهید سیگنال صوتی دیجیتال را به سیگنال صوتی آنالوگ تبدیل کنید به مشکل بر خواهید خورد و و دیگر شباهتی به فرکانس اولیه شما نخواهد داشت. برای اینکه با اصطلاحات آهنگسازی بیشتری آشنا شوید روی لینک آبی رنگ کلیک کنید. با بیتستان همراه باشید.

 

نکته قابل توجه

اگر به مبحث aliasing در موسیقی توجه نفرمایید و نکات لازم را رعایت نکنید دامنه های زیادی را از سیگنال های صوتی خود از دست می دهید. و این سیگنال هیچ ارزش موسیقایی ندارد. در ادامه عکسی را برایتان به اشتراک می گذاریم که فرق بین فرکانس های ناخواسته و فرکانس های استاندارد را بیشتر درک خواهید کرد.

سیگنال ناخواسته یا aliasing

 

5/5 - (4 امتیاز)

اف ال استودیو یکی از بهترین نرم افزارهای آهنگسازی جهان است و شما با یادگیری آن می توانید به یک آهنگساز حرفه ای تبدیل شوید. اگر وقت ندارید و می خواهید در سریع ترین زمان آموزش خود را شروع کنید ، این بهترین پیشنهاد است. با ثبت نام در دوره صفر تا صد اف ال استودیو به فیلم های آموزشی فوق العاده با کیفیت دسترسی خواهید داشت. فرصت را از دست ندهید و همین الان شروع کنید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی