در این مقاله به سه ابزار قدرتمند در اف ال استودیو و نت نویسی  در اف ال استودیو می پردازیم و خواهیم گفت که به واسطه این تکنیک های مراحل تنظیم را به آسانی هر چه تمام تر انجام دهید.

 

در ادامه به بررسی گزینه های زیر خواهیم پرداخت.

  • Ghost Channels
  • Waveform Helper
  • Dumping Score

1. Ghost Channels  

یکی از این ابزار قدرتمند در اف ال استودیو Ghost Channels می باشد. احتمالا وقتی می خواهید نت های بین دو کانال یا پیانو رول را با هم مقایسه کنید دچار سردرگمی  خواهید شد.فرض کنید لاین درامی دارید که می خواهید بیس را طبق زمان بندی آن بچینید در این حالت بهترین گزینه استفاده از Ghost Channels می باشد.

 

مراحل انجام کار

ابتدا پیانو رول مورد نظر را باز کنید و از منوی Helpers گزینه Ghost Helpers را انتخاب نمایید. خواهید دید که دیگر نت های نوشته شده در پیانو رول که در یک پترن مشابه قرار دارند را نشان می دهد.

 

ابزار قدرتمند در اف ال استودیو

 

حال به ویرایشگر پیانو ( پیانو رول ) بروید، می توانید نت های پنهان را ببینید.

 

 

2. Waveform Helper

یکی دیگر از ابزار قدرتمند در اف ال استودیو برای نت نویسی در اف ال استودیو نمایش Waveform است.این کار را به شما اجازه می دهد که شکل موج صوتی را در پیانو رول  مشاهده نمایید.توسط این ابزار قدرتمند در اف ال استودیو می توانید نت های نوشته شده خود را مطابق تصویر زیر از روی شکل موج صوتی مورد نظر تنظیم نمایید.

در ادامه بیاموزید‌ : آموزش پیانو رول اف ال استودیو

 

مراحل انجام کار

در این مرحله از ت نویسی در اف ال استودیو کافیست پیانو رول را باز کنید و از منوی Helpers گزینه Waveform Background را انتخاب نمایید.

 

 

3. Dumping Score

توسط این ترفند جالب و ابزار قدرتمند در اف ال استودیو که به آن نت نویسی خودکار در اف ال استودیو هم گفته می شود بدون رکورد کردن هم می توانید نت ها را بازیابی نمایید.

در ادامه بیاموزید : آموزش روش‌های بکارگیری کنترلر در اف ال استودیو

 

گاهی اوقات فک میکنید که رکورد فعال است.به همین دلیل نت مورد نظر خود را به بهترین نحو ممکن می نوازید ولی بعد از اتمام کار متوجه می شوید که دکمه رکورد فعال نکرده اید و فک می کنید که تلاش شما بی نتیجه مانده اما سخت در اشتباهید اف ال استودیو ابزاری فوق العاده را پیش بینی کرده که میتوانید نت ها را بازیابی نمایید.

مراحل انجام کار در نت نویسی خودکار در اف ال استودیو

بعد از نواختن نت مورد نظر از منوی Tools گزینه Dump Score Log To Selected Pattern را انتخاب نمایید.

 

نت نویسی خودکار در اف ال استودیو

 

در ادامه بیاموزید :  ترفند‌های اف ال استودیو