در این مقاله می خواهیم به آموزش پیدا کردن نت سمپل در اف ال استودیو و چگونگی تغییر نت سمپل بپردازیم. و بگوییم که چگونه از هر سمپلی می توانید به جای ساز استفاده نمایید. همانطور که می دانید هر صدایی دارای نت خاصی است که اگر بخواهید آن سمپل را روی کلاویه میدی کنترلر بیاورید با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. البته ما برای حل مشکل کلی شما آموزش سمپل کردن را در قالب ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید از لینک زیر به آن دسترسی داشته باشید.

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”آموزش کامل سمپلینگ به صورت ویدیویی” color=”green” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fbeatestan.com%2Fshop%2Fsampling-video-tutorial%2F||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]

مشکل اول این است که از نت دو ( C ) نمیتوانید شروع به نواختن کنید چون مثلا وقتی نت سمپل سل ( G ) باشد کل فلسفه چیدمانش بر هم می خورد و دیگر نمی توان مثل روال عادی عمل کرد. مشکل دوم بحث زمانبندی آن است و اگر دقت کرده باشید هر چه از نت ها در اکتاو پایین تری استفاده کنید مسلما سرعت آن سمپل کمتر و صدای آن به شدت بم خواهد شد. و ترکیب اصلی خود را از دست می دهد. ما در آموزش پیدا کردن نت سمپل یا در واقع تغییر نت سمپل این مسائل را به طور کلی و ریشه ای حل خواهیم کرد. جالب است بدانید ما جدا از بخش آموزش در بیتستان ، سمپل های آهنگسازی را به صورت روزانه و هفتگی بروزرسانی و برایتان در نظر گرفته ایم که می توانید از طریق دکمه سبز رنگ به آرشیو آن دسترسی داشته باشید.

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”دانلود سمپل آهنگسازی” color=”green” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fbeatestan.com%2Fcategory%2Ffree-loop%2F||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]

 

شروع آموزش پیدا کردن نت سمپل

ابتدا سمپل مورد نظرتان را وارد Channel Rack کنید و روی آن کلیک کنید تا با پنجره زیر مواجه شوید.

 

پیدا کردن نت سمپل

 

در این مرحله روی قسمت نشانه گذاری شده راست کلیک کنید و گزینه Edit را انتخاب نمایید.

 

 

در مرحله بعدی شما به صورت اتوماتیک وارد محیط پلاگین Edison می شوید. و در آنجا باید روی قسمت نشانه گذاری شده کلیک کنید و گزینه Detect Pitch Regions را انتخاب کنید.

 

 

حال خواهید دید که در قسمت نشانه گذاری شده نت سمپل برای شما نمایان شده است.

 

 

خب برای آنکه بتوانید با استفاده از نت سمپل به صورت استاندارد روی کلاویه به نوازندگی با سمپل مورد نظرتان بپردازید باید مجدد به Channel Rack برگردید و روی سمپل مورد نظر کلیک کنید تا مجدد با صفحه زیر مواجه شوید.

 

پیدا کردن نت سمپل

 

در این مرحله به تب دوم از این بخش بروید ( مطابق تصویر ) و نت E را که با آموزش پیدا کردن نت سمپل یافتید را با راست کلیک انتخاب کنید تا رنگش متفاوت با دیگر کلاویه ها شود.

 

 

الان با خیال راحت می توانید با استفاده از آموزش تغییر نت و پیدا کردن نت سمپل از هر سمپلی یک سینتی سایزر بسازید. بدون اینکه نیاز به دانلود وی اس تی داشته باشید.