پس از آنکه مراحل تنظیم و آهنگسازی را انجام دادید. باید پروژه آهنگسازی خود را خروجی لاین به لاین در اف ال استودیو بگیرید. تا با اطمینان خاطر فرایند میکس و مسترینگ را انجام دهید. این نکته هم اضافه کنیم که برای اکسپورت میکس و مسترینگ با کیفیت تر شما نیاز به دانلود پلاگین آهنگسازی دارید که می‌توانید از بخش مورد نظر به آن دسترسی داشته باشید. برای اینکه بتوانید به سادگی مراحل خروجی گرفتن در اف ال استودیو را فراگیرید با ما همراه باشید.

 

شروع آموزش خروجی لاین به لاین در اف ال استودیو

برای اینکار کافیست طبق آموزش میکسر در اف ال استودیو هر ساز را به لاین میکسر دلخواه معرفی کنید. سپس وارد منوی فایل شوید و از زیر منوی Export گزینه Wave را انتخاب نمایید.

 

خروجی لاین به لاین در اف ال استودیو

 

نکته قابل توجه

توجه داشته باشید برای اینکه خروجی با کیفیت تری را از نظر فرکانسی تجربه کنید.  برای خروجی هر ترک از فرمت صوتی Wave استفاده نمایید. در ادامه جزییات بیشتری را از اکسپورت میکس و مسترینگ خدمتتان ارائه خواهیم کرد.

 

فرمت صوتی Wave 44100 16 Bit OR 24 Bit

 

پس از انجام مراحل بالا با پنجره ای در اف ال استودیو 20 روبرو خواهید شد که ابتدا در مسیر دلخواه فولدری ایجاد کنید سپس وارد فولدر مورد نظر شوید و روی گزینه Save کلیک کنید تا با صفحه اکسپورت میکس و مسترینگ در اف ال استودیو مواحه شوید.

 

 

در این مرحله ابتدا فقط گزینه Wave را از بخش نشانه گذاری شده اول انتخاب نمایید. سپس گزینه Split Mixer Track را فعال کنید. و در نهایت روی گزینه Start کلیک نمایید تا مراحل خروجی لاین به لاین در اف ال استودیو انجام شود. توجه داشته باشید در صورت نیاز تنظیمات دیگر را ویرایش نمایید. ولی پیشنهاد ما این است که طبق همین تنظیمات پیش بروید.

 

اکسپورت میکس و مسترینگ

 

کار تمام است . همانطور که مشاهده می‌کنید هر لاین به صورت جداگانه و با فرمت صوتی Wave در فولدری که از قبل انتخاب کرده اید ایجاد شده و فایل‌ها آماده میکس و مسترینگ در نرم افزار آهنگسازی مورد نظرتان هستند.

 

باید بدانید

باید بدانید که برای گرفتن خروجی در اف ال استودیو باید افکت هرر لاین در میکسر به صورت کامل غیر فعال باشد . و هر یک از صدا ها تا جایی که امکان دارد. بدون افکت خروجی گرفته شود.