در این مقاله آموزشی آهنگسازی در وبسایت بیتستان به آموزش میکس کیک و بیس آهنگهای ترپ پرداخته می شود. شما با یادگیری این تکنیک دیگر نگران تداخل فرکانسی نخواهید بود و جالب است بدانید که ما در مقاله ای جداگانه به شناخت کامل اکولایزر پرداخته ایم. و این اطمینان را به شما می دهیم که با این آموزش بهترین نتیجه را خواهید گرفت. در ضمن برای دانلود اف ال استودیو به بخش مربوطه مراجعه نمایید. توجه داشته باشید این آموزش مختص به میکس کیک 808 و ساب بیس می باشد.

 

شروع آموزش میکس کیک و بیس

بعد از انتخاب کیک و بیس مورد نظرتان در پروژه آهنگسازی سراغ میکسر در اف ال استودیو بروید. البته فراموش نکنید که قبل از هر چیزی کیک و بیس تان را به میکسر متصل کنید. برای شروع به لاین کیک بروید و پلاگین Peak Controller که یکی از پلاگین های پیش فرض اف ال استودیو است را لود نمایید. و تنظیمات را طبق تصویر زیر انجام دهید.

 

آموزش میکس کیک و بیس

 

خب حالا نوبت آن رسیده که به لاین بیس پروژه آهنگسازی خود بروید و پلاگین Parametric Eq 2 را در لاین مورد نظر لود کنید.  در این مرحله مطابق تصویر روی پارامتر اول اکولایزر راست کلیک کنید و گزینه Link To Controller را انتخاب کنید.

 

 

پیس از انتخاب گزینه Link to controller با صفحه زیر Remote Controller Setting مواجه خواهید شد.

 

 

در این مرحله از بخش Internal Controller روی منوی باز شو none کلیک کنید و گزینه peak controll peak را انتخاب نمایید. و در نهایت روی گزینه Accept کلیک کنید.

 

 

کار تمام است همانطور که مشاهده می کنید. پارامتری اول پلاگین Parametric Eq 2 به صورت اتوماتیک طبق تنظیماتی که انجام دادید. عمل می کند و از تداخل فرکانسی بین کیک و بیس پروژه آهنگسازی شما جلوگیری می نماید. لطفا نظرات خودتان را دریاره آموزش میکس کیک و بیس با ما به اشتراک بگذارید.