آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس – قسمت چهارم

در آخرین بخش از مجموعه آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس ما از فواید کلید­های دستوری صحبت می­کنیم …

 

6 : استفاده از کلید­های دستوری در آموزش لاجیک

اکنون وارد مرسوم­ترین روش صرفه­ جویی در زمان، در نرم‌­افزارهای میزبان می‌شویم. این عملکرد از گذشته تاکنون و از زمان Sequencer ها مورد استفاده همگان بوده است : دستورات کلیدی. به زبان ساده ­تر، شما می‌­توانید با فشردن یک کلید ( یا ترکیبی از آنها، مثلاً Shift ,Alt ) اعمال مهمی را ( شاید هم مهم نباشند ) به سادگی انجام دهید.

با یک ضربه یا ترکیبی از چند ضربه صفحه کلید، می‌توانید بدون نیاز به حرکت دادن نشانگر و کلیک ­های زیاد ماوس، در زمان خود صرفه جویی کنید. همه اینها به صورت یک لیست در آموزش لاجیک  قرار گرفته است و شما به سادگی می ­توانید آنها را ویرایش کنید. حتی می­توانید دستورات کلیدی محبوب خود را از دیگر نرم ­افزارها وارد این نرم ­افزار کنید. امیدواریم ویرایش این تنظیمات ساده و آموزش­‌های ما باعث شود تا رویه کاری موثر­تری در آموزش لاجیک داشته باشید و بتوانید به سرعت هنر آهنگسازی خود را بدون دردسر نشان دهید

( فقط کافی است آموزش لاجیک را یکبار مطالعه کنید )

 

آموزش لاجیک

1 : دستورات کلیدی می‌توانند بسیاری از عملکرد­ها را بدون نیاز به موس انجام دهند که باعث می­‌شود سرعت رویه کاری شما افزایش پیدا کند. با فشردن یک کلید به سرعت می­توانید عمل ضبط را انجام دهید ( کلید R ). برای این منظور می­توانید از Logic به KC  و از آنجا به Edit Menu بروید.

 

کلیدهای سریع در آموزش لاجیک پرو

 

2 : در اینجا می ­توانید تمام دستورات کلیدی را به صورت یک لیست در دسته بندی­ های مختلف مشاهده کنید. ما دستورات کلیدی مرسوم و متداول را از زبانه Globalباز کرده­ ایم، که علاوه بر دیگر موارد، نشان می­دهد که چه کلیدی عملکرد Transport را کنترل می­کند.

 

 

3 : علاوه بر اینکه کلید مخصوص به اجرای دستورات را به شما نشان می­دهد، می‌توانید کلیدهای تغییرات ( مثل Shift یا دیگر کلید های ترکیبی) و مقادیر مختلف را به یک میدی کنترلر اختصاص دهید.

 

4 : اکنون که در حالت ویرایش هستیم، اگر بخواهید می­توانید کلید­های دستوری را که نمی­پسندید تغییر دهید. برای این منظور می­توانید به سادگی کلید دستوری را انتخاب کنید ( یا از طریق ابزار آن را جستجو کنید ) و روی Learn By Key Label کلیک کنید.

 

 

5 : در این قسمت از آموزش لاجیک می‌خواهیم بگوییم که حالا می‌توانید با فشردن کلید یا کلیدهای ترکیبی دلخواه خود آنها را تغییر دهید و دستور جدید را به این عملکرد اختصاص دهید. البته ممکن است کلید یا کلیدهای دستوری که انتخاب کرده­اید مربوط به عملکرد دیگری باشند که در این صورت با اخطاری که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید مواجه می‌شوید، البته می‌­توانید در هر صورت آن را تغییر دهید.

 

 

6 : همچنین به سادگی می‌توانید دستورات کلیدی مورد علاقه خود را از دیگر نرم­‌افزارها وارد Logic کنید، پس اگر با 9 دستور کلیدی این نرم‌­افزار آشنایی دارید می‌­توانید از طریق منو Option و گزینه Import Key Command آنها را بارگذاری کنید.

 

3.5/5 - (2 امتیاز)

راستی! برای مشاهده ویدیوهای جذاب و اطلاع از تخفیفات وارد کانال یوتوب یا پیج اینستاگرام شوید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی