آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس – قسمت چهارم

در آخرین بخش از مجموعه آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس ما از فواید کلید­های دستوری صحبت می­کنیم …

 

6 : استفاده از کلید­های دستوری در آموزش لاجیک

اکنون وارد مرسوم­ترین روش صرفه­ جویی در زمان، در نرم‌­افزارهای میزبان می‌شویم. این عملکرد از گذشته تاکنون و از زمان Sequencer ها مورد استفاده همگان بوده است : دستورات کلیدی. به زبان ساده ­تر، شما می‌­توانید با فشردن یک کلید ( یا ترکیبی از آنها، مثلاً Shift ,Alt ) اعمال مهمی را ( شاید هم مهم نباشند ) به سادگی انجام دهید.

با یک ضربه یا ترکیبی از چند ضربه صفحه کلید، می‌توانید بدون نیاز به حرکت دادن نشانگر و کلیک ­های زیاد ماوس، در زمان خود صرفه جویی کنید. همه اینها به صورت یک لیست در آموزش لاجیک  قرار گرفته است و شما به سادگی می ­توانید آنها را ویرایش کنید. حتی می­توانید دستورات کلیدی محبوب خود را از دیگر نرم ­افزارها وارد این نرم ­افزار کنید. امیدواریم ویرایش این تنظیمات ساده و آموزش­‌های ما باعث شود تا رویه کاری موثر­تری در آموزش لاجیک داشته باشید و بتوانید به سرعت هنر آهنگسازی خود را بدون دردسر نشان دهید

( فقط کافی است آموزش لاجیک را یکبار مطالعه کنید )

 

آموزش لاجیک

1 : دستورات کلیدی می‌توانند بسیاری از عملکرد­ها را بدون نیاز به موس انجام دهند که باعث می­‌شود سرعت رویه کاری شما افزایش پیدا کند. با فشردن یک کلید به سرعت می­توانید عمل ضبط را انجام دهید ( کلید R ). برای این منظور می­توانید از Logic به KC  و از آنجا به Edit Menu بروید.

 

کلیدهای سریع در آموزش لاجیک پرو

 

2 : در اینجا می ­توانید تمام دستورات کلیدی را به صورت یک لیست در دسته بندی­ های مختلف مشاهده کنید. ما دستورات کلیدی مرسوم و متداول را از زبانه Globalباز کرده­ ایم، که علاوه بر دیگر موارد، نشان می­دهد که چه کلیدی عملکرد Transport را کنترل می­کند.

 

 

3 : علاوه بر اینکه کلید مخصوص به اجرای دستورات را به شما نشان می­دهد، می‌توانید کلیدهای تغییرات ( مثل Shift یا دیگر کلید های ترکیبی) و مقادیر مختلف را به یک میدی کنترلر اختصاص دهید.

 

4 : اکنون که در حالت ویرایش هستیم، اگر بخواهید می­توانید کلید­های دستوری را که نمی­پسندید تغییر دهید. برای این منظور می­توانید به سادگی کلید دستوری را انتخاب کنید ( یا از طریق ابزار آن را جستجو کنید ) و روی Learn By Key Label کلیک کنید.

 

 

5 : در این قسمت از آموزش لاجیک می‌خواهیم بگوییم که حالا می‌توانید با فشردن کلید یا کلیدهای ترکیبی دلخواه خود آنها را تغییر دهید و دستور جدید را به این عملکرد اختصاص دهید. البته ممکن است کلید یا کلیدهای دستوری که انتخاب کرده­اید مربوط به عملکرد دیگری باشند که در این صورت با اخطاری که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید مواجه می‌شوید، البته می‌­توانید در هر صورت آن را تغییر دهید.

 

 

6 : همچنین به سادگی می‌توانید دستورات کلیدی مورد علاقه خود را از دیگر نرم­‌افزارها وارد Logic کنید، پس اگر با 9 دستور کلیدی این نرم‌­افزار آشنایی دارید می‌­توانید از طریق منو Option و گزینه Import Key Command آنها را بارگذاری کنید.

 

3.5/5 - (2 امتیاز)

راستی! برای مشاهده ویدیوهای جذاب و اطلاع از تخفیفات وارد کانال یوتوب یا پیج اینستاگرام شوید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

ثبت نام دوره تنظیم موسیقی

آهنگسازی و تنظیم حرفه ای دیگر یک رویا نیست

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

از تاریخ 23 مهر 1401 با قیمت 2,500,000 تومان فروخته می شود.