آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس – قسمت اول

در این بخش از آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس به زبان فارسی می‌خواهیم بگوییم که ایجاد یک قالب پروژه با به کار بردن چند تغییر جزئی باعث می­‌شود بتوانید در آینده، در زمان خود صرفه جویی کنید و رویه کاری خود را بهبود ببخشید.  “توجه کنید، این کار را فقط یکبار انجام می­دهید” امیدوارم بتوانیم به شما کمک کنیم تا بتوانید به یک کاربر قدرتمند Logic تبدیل شوید. اگر این بخش آموزش را دنبال کنید فقط کافی است هر چیزی که می‌گوییم را یکبار انجام دهید تا بتوانید در آینده راحت‌تر موسیقی بسازید.

 

آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس به زبان فارسی

 

ایده اصلی

ایده اصلی آموزش ما در این بخش این است که بتوانیم Logic  را به افراد مبتدی آموزش دهیم، اما حاضرم شرط ببندم حتی کسانی که با این نرم­افزار و دیگر نرم­‌افزارهای میزبان آشنا هستند می­تواند چیزهای جدیدی یاد بگیرند و با خود بگویند “چرا سالها پیش از آن استفاده نکردم؟ “، پس به همه شما پیشنهاد می­کنم که با ما همراه باشید. فقط کافی است این آموزش را یکبار بخوانید ( مطمئن باشید بعد از آن نابود نمی‌­شود  مقایسه و استعاره­‌های مرا ببخشید …)

خب، اکنون می‌خواهیم به سادگی یک پروژه در لاجیک پرو ایکس ایجاد کنیم. البته ممکن است فکر کنید این کار آسانی است – به سادگی می‌توانید یک قالب پیش­فرض که این نرم­افزار هنگام ایجاد پروژه به شما پیشنهاد می­کند را انتخاب کنید و کار تمام است، درست است؟ حق با شماست، اما این گزینه تنها یک روش برای این کار است، ما می‌خواهیم فراتر از آن برویم.

 

ادامه آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس به زبان فارسی

در وهله اول ما در این بخش از آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس به زبان فارسی به شما نشان می­ دهیم که چگونه یک پروژه ایجاد کنید. سپس به شما نشان می‌دهیم چطور از این پروژه می‌توانید برای خود و موسیقی­تان استفاده کنید، و در ادامه به شما نشان می‌دهیم  که چطور می­توانید آن را به صورت یک پرونده قالب پروژه (Template Project) ذخیره کنید تا هر بار که از Logic استفاده می­کنید بتوانید آن را به کار ببرید. این یک سناریو ایده‌­آل برای اکثر ما است که از Logic Pro X به یک شیوه و برای تولید یک نوع مشابه موسیقی استفاده می­کنیم، تا زمانی که این نرم­افزار را برای آهنگسازی اجرا می­کنیم از این روش استفاده کنیم.

 

آموزش لاجیک پرو ایکس به زبان فارسی

 

فراتر از مرحله راه‌اندازی

می‌خواهیم از مرحله اول ، آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس به زبان فارسی فراتر برویم و به بررسی برخی جنبه‌های Logic Pro X بپردازیم که باعث می‌شود بتوانیم در زمان خود صرفه­جویی کنیم – برخی از میانبرها و دستورات که در نهایت باعث صرفه­جویی در وقت شما می­شوند. همچنین برخی دیگر از ویژگی­های Logic را بررسی می‌کنیم که می­توانید از آنها استفاده کنید و سرعت رویه کاری خود را افزایش دهید، همچنین می­توانید یک محیط خلاق‌تر بسازید که به نظر ما باعث می­شود تجربه بهتری از محیط این نرم­افزار به دست بیاورید.

 

پس با ما همراه باشید.

ما می­ توانیم آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس به زبان فارسی می‌خواهیم که به شما کمک کنیم که یک پروژه ایجاد کنید، قالب­هایی ایجاد کنید که مختص شما و موسیقی شما باشد تا بتوانید سرعت رویه کاری خود را افزایش دهید. امیدواریم بتوانید در پایان کار، یک پرونده پروژه داشته باشید تا بتوانید در آهنگسازی­های خود بارها و بارها به آن مراجعه کنید تا بتوانید در زمان خود صرفه جویی کنید. حتی اگر شما کاربری هستید که به این نرم‌افزار آشنایی دارید، چه کسی میداند، شاید بتوانید با Logic بیشتر آشنا شوید تا شما هم بتوانید در زمان خود صرفه­جویی کنید.

 

روی رابط صوتی خود بیشتر تمرکز کنید

در این بخش از آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس به زبان فارسی می‌خواهیم بگوییم که وقتی که می‌خواهید با Logic ضبط کنید، مطمئناً به یک رابط صوتی مناسب احتیاج دارید. که این آموزش به شما کمک می­کند تا بتوانید یک قالب پروژه مناسب با آن ایجاد کنید. ما برای مثال خود از Focusrite Saffire Pro استفاده می­کنیم اما شما می­توانید با توجه به اینکه چطور ضبط می­کنید و پخش می‌­کنید، از مدل­های دیگر هم استفاده کنید. می­توانید از مدل­های ساده که به شما اجازه می‌دهند چند ترک را ضبط کنید و آن­ها را پخش کنید استفاده کنید یا از مدل­های پیچیده­تر استفاده کنید که شامل ورودی و خروجی­های چندگانه­ای هستند و به وسیله آنها می­توانید حتی اجرای کامل یک گروه موسیقی را در Logic ضبط کنید تا بتوانید بعداً آن را ویرایش کنید.

 

1. شروع کار با Logic Pro X

شروع پروژه را در آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس به زبان فارسی با یک روش معمولی آغاز می­کنیم، اما همه چیز را کنار بگذارید تا با یک قالب پروژه خالی شروع کنیم. شما باید آن را به تدریج بسازید، ابزار­ها را اضافه کنید، گزینه­های ضبط­، افکت­ها­، و امثال آن­، و در نهایت در موضعی قرار بگیرید که بتوانید آن را به عنوان یک پرونده قالب ذخیره کنید و بگویید که مختص شماست تا هر بار که یک پروژه جدید شروع کردید آن را مجدداً بارگذاری کنید. اما در اینجا ما قصد داریم تنها یک صفحه خالی ایجاد کنیم تا بتوانیم روی آن کار کنیم … .

 

شروع کار با Logic Pro X

 

1 : Logic Pro X را باز کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ پروژه‌ای باز نیست.

از منوی بالا به File بروید وNew را انتخاب کنید تا یک پروژه جدید ایجاد کنید. در اینجا می­توانیم یکی از گزینه‌های New From Template یا Empty Project را ایجاد کنیم. اکنون می‌خواهیم یک پرونده قالب جدید اضافه کنیم …

 

ایجاد پروژه در لاجیک پرو ایکس

 

2 : … زیرا آنهایی که در لیست استاندارد Logic وجود دارند مناسب کار ما نیستند (البته فعلاً !). در نهایت از همان­ها می­خواهیم استفاده کنیم، اما فعلا  Empty Project را انتخاب کنید.

 

تنظیمات پروژه در لاجیک پرو ایکس

 

3 : قبل از اینکه پروژه خالی جدید خود را باز کنیم باید مقادیر صدا را در مکان­های مشخص شده زیر انتخاب و تنظیم کنیم. دستگاه ورودی صوتی و نرخ سمپل را از منوی کشویی سمت چپ مشخص کنید.

 

تنظیمات کارت صدا در لاجیک پرو ایکس

 

4 : و پس از آن دستگاه خروجی صوتی را از منوی کشویی سمت راست انتخاب کنید. مشخص است که باید همان دستگاه را انتخاب کنید که دستگاه ما Focusrite Saffire است. پس ما Saffire را انتخاب می­کنیم.

 

تنظیمات لاجیک پرو ایکس بخش دوم

 

5 : همچنین در این منو از آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس به زبان فارسی می­توانیم میزان و کلید پروژه را مشخص کنیم (زیر انواع Template) اما فعلاً مقادیر را همانطور که هستند رها می­کنیم، بعدا می­توانیم آنها را تغییر دهیم.

 

تنظیمات کارت صدا در لاجیک پرو بخش دوم

 

6 : اکنون نوع ترک را، که پروژه ما از آن تشکیل می­شود، انتخاب می­کنیم. شما چند انتخاب دارید، از جمله Drummer و External MIDI ، اما همانطور که مطابق تصویر می­بینید، انتخاب اصلی ما  Software Instrument و Audio خواهد بود.

 

2. اتصال یک رابط صوتی یا کارت صدا به Logic Pro X

این کار را در آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس به زبان فارسی بعداً هم می­توانید انجام دهید (در Logic تقریباً همه کارها را اگر بخواهید بعداً هم می­توانید انجام دهید) اما اگر الان این کار را انجام دهید آسانتر است. باید اطمینان حاصل کنید که تمام ترک­های صوتی شما با رابطی که متصل کرده­اید ارتباط دارد.

 

این یعنی، اگر می‌خواهید صدا را از گیتار یا کیبورد ضبط کنید، باید اطمینان حاصل کنید که ادوات موسیقی شما به درستی به سوکت مناسب خود متصل شده باشند، همچنین شما باید آن را به ترک صوتی که در Logic ایجاد کرده­اید متصل کنید.

 

به همین شکل، شما باید خروجی اصلی Logic را به اسپیکر­های خروجی رابط صوتی خود متصل کنید. همه اینها در اینجا گنجانده شده است و شما می­توانید از همین­ جا همه این کارها را انجام دهید (ممکن است که قبلاً تنظیم شده باشند)

 

اتصال یک رابط صوتی یا کارت صدا به Logic Pro X

1 : ما باید اطمینان حاصل کنیم که ورودی­های اصلی کارت صدا به ترک­های مربوط که می­سازیم متصل شده‌ باشند. به عنوان مثال ما می‌خواهیم که این ترک به ورودی ضبط اختصاص پیدا کند، پس آن را به 1 روی Saffire اختصاص می‌دهیم.

 

کارت صدای فوکوس رایت

 

2 : این همان ورودی است که ما می­ خواهیم از طریق آن در Logic ظبط کنیم ، به عبارت دیگر، هر ادوات موسیق­ایی که به کانال 1 در رابط صوتی متصل کرده‌­ایم.

در این مثال، ما تنها یک ورودی مونو از یک سینتی ­سایزر داریم.

 

تنظیمات کارت صدای فوکوس رایت در Logic

 

3 : به همان شکل، بررسی می‌کنیم که خروجی­ های اصلی ما به واسطه کارت صدا دقیقاً به مانیتور­ها متصل شده باشند. همانطور که در تصویر می­ توانید مشاهده کنید آنها را با خروجی کانال 1 و 2 مشخص کرده­ایم.

اتصال کارت صدا فوکوس رایت

 

4 : همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، در کارت صدا، خروجی­‌های مانیتور 1 و 2 به مانیتور اصلی متصل شده ­اند. اکنون ورودی­ها و خروجی­ های اصلی پروژه ما به درستی با رابط صوتی تنظیم شده ­اند و آماده ­اند.

 

خروجی Audio در Logic Pro X

 

5 : حالا روی Create کلیک کنید. اکنون می­توانید ببینید که ترک صوتی در پنجره اصلی ایجاد شده است. اگر روی آیکون میکسر کلیک کنید (در قسمت بالا و سمت چپ) می­توانید ببینید که ترک ما و ورودی­‌های آن در رابط صوتی  روی کانال 1 تنظیم شده­اند.

 

تنظیمات لاجیک پرو X

 

6 : قبل از اینکه ترک­‌های متعدد ایجاد کنید ، از مسیر Preferences به Audio بروید اطمینان حاصل کنید که رابط صوتی خروجی و ورودی شما درست تنظیم شده باشند و اندازه بافر روی ۱۲۸ قرار داشته باشد.

 

قسمت دوم آموزش لاجیک پرو ایکس

 

در همین رابطه بخونید :

قسمت اول آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس

قسمت سوم آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس

قسمت چهارم آموزش مقدماتی لاجیک پرو ایکس

 

5/5 - (1 امتیاز)

اف ال استودیو یکی از بهترین نرم افزارهای آهنگسازی جهان است و شما با یادگیری آن می توانید به یک آهنگساز حرفه ای تبدیل شوید. اگر وقت ندارید و می خواهید در سریع ترین زمان آموزش خود را شروع کنید ، این بهترین پیشنهاد است. با ثبت نام در دوره صفر تا صد اف ال استودیو به فیلم های آموزشی فوق العاده با کیفیت دسترسی خواهید داشت. فرصت را از دست ندهید و همین الان شروع کنید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

عضویت | ورود
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد