آموزش ساخت ملودی با وکال یا صدای خواننده یکی از پرطرفدار ترین ترفندهای اف ال استودیو می‌باشد. که اکثر در موزیک‌ الکترونیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع در این آموزش وبسایت بیتستان به چگونگی انجام تکنیک ساخت ملودی با وکال خواهیم پرداخت. و به شما می‌گوییم که چگونه به واسطه دانلود اف ال استودیو بهترین نتیجه را بگیرید.برای اینکه این مسئله را بهتر درک کنید به صورت نمونه آهنگی که در آن از این تکنیک استفاده شده است را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

 

Martin Garrix Ft Dj Tiesto

شروع آموزش ساخت ملودی با وکال

ابتدا وکال موردنظرتان را به Channel Rack منتقل کنید. برای این کار می‌توانید از مجموعه آموزش اف ال استودیو استفاده کنید.

 

ساخت ملودی با صدای خواننده

 

در مرحله بعدی وی اس تی Slicex را در نرم افزار اف ال استودیو لود کنید .

 

ساخت ملودی با وکال

 

سپس با کلیک روی وکال در پنجره ای که باز میشود محتویات صدا را با Drag & Drop به Slicex منتقل کنید.

 

فرایند ساخت ملودی با صدای خواننده

 

 

وی اس تی Slicex

 

در این مرحله مجدد به Channel Rack بروید و در پترن دیگر یک ریتم ساده آماده کنید. تا طبق آن بتوانید صدای اسلایس شده را روی ضرب بچینید.

 

ساخت ریتم در آموزش ساخت ملودی با وکال

 

سپس ریتم مورد نظر و صدای مورد قطعه قطعه شده را به پلی لیست انتقال دهید. تا راحت تر بتوانید کوانتایز و آموزش ساخت ملودی با وکال را انجام دهید.

 

انتقال وکال و درام برای کوانتایز

 

در این مرحله مجدد به پترن 1 برگردید و چیدمان نت هایی دلخواه خود را انجام دهید. برای زیبایی بیشتر وکال به پیانو رول بروید. و در پایین پیانو رول مطابق تصویر راست کلیک کنید تا بتوانید به پیچ کردن نت ها دسترسی داشته باشید و طبق سلیقه و خلاقیت خود پیچ بند مورد نظرتان را روی نت ها پیاده سازی کنید.

 

ولوسیتی نت ها

 

پیچ بند نت ها

 

کار تمام است شما موفق به انجام این تکنیک شدید. و از یاد گیری این تکنیک لذت ببرید. در ادامه نمونه ساخته شده با ایین تکنیک را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

 

نکته قابل توجه

در ضمن ما آموزشی تحت عنوان سمپلینگ با Slicex هم داریم که می‌توانید با کلیک روی بخش آبی رنگ به آن دسترسی داشته باشید و همچنین یک دوره کاربردی هم درباره سمپلینگ در موسیقی داریم که می‌توانید آن را هم در وبسایت بیتستان بیاموزید. که برای دسترسی به آن روی دکمه زیر کلیک کنید.

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”آموزش کامل سمپلینگ به صورت ویدیویی” color=”green” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fbeatestan.com%2Fshop%2Fsampling-video-tutorial%2F||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]