همه چیز درباره فرمت صوتی MP3

فرمت mp3

قطعا تمامی مردم جهان با کلمه MP3 آشنایی کامل دارند و این کلمه حداقل یک بار به گوششان خورده است. در واقع فرمت mp3 یک فرمت کد گذاری شده می باشد. شروع تحقیقات و ساخت این فرمت صوتی در سال 1982 میلادی توسط شرکت Movie picture انجام شد. برای آنکه این شرکت را بشناسید و اعتبار و سابقه آن را درک کنید این را باید بگوییم که فرمت Mpeg را هم این شرکت تولید کرده است. این فرمت صوتی برای پخش قطعات صوتی ساخته شده است.

 

نکته قابل توجه

بعد از چند سال تحقیق گسترده در مورد این فرمت صوتی ساخت آن به مدت پنج سال طول کشید ( 1991 – 1996 ) که در سال 1998 توسط انجمن Fraunhofer ثبت و معرفی شد. فرمت mp3 قابلیت تبدیل از فرمت صوتی Wave را داشت. و این کار به قدری هوشمندانه انجام شد که یک فایل 40 مگابایتی با فرمت wave را به 5 مگابایت تبدیل می کرد.

نکته جالب اینجاست که این کاهش حجم تفاوت چندانی از نظر شنیداری با فرمت صوتی wave را نداشت و تنها تفاوت آن با فرمت صوتی ویو این بود که فرکانسهایی که محدوده شنوایی انسان نبود را حذف کردند و با این کار توانسته بودند حجم وسیعی از آن را کم کنند. یکی از کارهایی که در زمان تولید این فرمت صوتی انجام شد تا این فرمت به محبوبیت بیشتری کسب کند ارائه نرم افزار Winamp بود که توسط شرکت NullSoft ارائه شد. و محبوبیت این فرمت صوتی را دو چندان کرد. و اختراع mp3 player ها توانست شهرت فرمت mp3 را جهانی کند.

5/5 - (2 امتیاز)

اف ال استودیو یکی از بهترین نرم افزارهای آهنگسازی جهان است و شما با یادگیری آن می توانید به یک آهنگساز حرفه ای تبدیل شوید. اگر وقت ندارید و می خواهید در سریع ترین زمان آموزش خود را شروع کنید ، این بهترین پیشنهاد است. با ثبت نام در دوره صفر تا صد اف ال استودیو به فیلم های آموزشی فوق العاده با کیفیت دسترسی خواهید داشت. فرصت را از دست ندهید و همین الان شروع کنید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی