مزایا و معایب آموزش موسیقی آنلاین

در این مقاله به بررسی آموزش موسیقی آنلاین ، آموزش موسیقی مجازی و آموزش موسیقی رایگان نیز پرداخته خواهد شد.

و از زوایای مختلف به مزایا و معایب آن به صورت کامل نیز بیتستان پرداخته می‌شود.

در ادامه به بررسی کامل موارد زیر نیز پرداخته خواهد شد.

  • آموزش موسیقی آنلاین
  • آموزش موسیقی مجازی
  • آموزش موسیقی رایگان
  • مزایای و معایب آموزش

 

آموزش موسیقی آنلاین | آموزش موسیقی مجازی | آموزش موسیقی رایگان

 

مقدمه

حتما حداقل یک بار به ذهنتان خطور کرده که آموزش موسیقی را به طور جدی دنبال کنید. یا در بین دوستان و آشنایان افرادی را دیده اید که به دلیل استعداد در خواندن ( خوانندگی ) یا علاقمندی به موسیقی همانند شما به فکر یادگیری و آموزش موسیقی نیز باشند و در اولین قدم به آموزشگاه‌های موسیقی در سطح شهری که سکونت دارید مراجعه می‌کنید. من در لحظه می‌خواهم پیشگویی کنم و بگویم که در اکثر اوقات پشیمان شده اید یا اگر هم به آموزشگاه‌های موسیقی رفته اید بعد از گذشت چند جلسه دیگر ادامه نداده اید.

 

در ادامه بخوانید : بررسی تاثیر موسیقی بی کلام بر روی زندگی

 

باید بدانید

امروز می‌خواهیم به موضوع آموزش موسیقی آنلاین نیز بپردازیم و بگوییم چه اتفاقی باعث می‌شود که اکثر افراد رغبتی به شروع آموزش موسیقی نشان ندهند یا اگر هم بخواهند ادامه دهند پس از مدتی انگیزه خود را از دست می‌دهند. این نوید را به شما می‌دهیم که شما بعد از خواندن این مقاله به یک سوپراستار در زمینه آموزش موسیقی مجازی تبدیل می‌شوید. البته باید بدانید چه آموزش حضوری و رفتن به آموزشگاه‌های موسیقی و چه آموزش موسیقی آنلاین مزایا و معایبی دارند که به طور کامل به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 

در ادامه بخوانید : بررسی و تحلیل بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی

 

مزایا و معایب آموزش موسیقی حضوری

مزایا

آموزش موسیقی حضوری مزایای فوق العاده ای دارد و به شما این امکان را می‌دهد که به صورت فیزیکی در محیطی قرار بگیزید که افرادی مثل شما علاقمند به یادگیری موسیقی هستند و با آنها تعامل داشته باشید و البته دوستان جدیدی را پیدا کنید. و اگر جز افرادی باشید که این مسیر آموزشی را ادامه می‌دهید. در آینده می‌توانید در صورت تمایل و بعد از بررسی عملکرد این دوستان ، یک گروه موسیقی را تشکیل دهید. و نکاتی که در آن به مسئله خوردید را به لطف حضور اساتید مطرح و رفع نمایید.

 

تشکیل گروه موسیقی

 

در ادامه بخوانید : بررسی و تحلیل آهنگسازی با موبایل

معایب

رفت و آمد

یکی از معایب فوق العاده دردسر ساز در آموزش موسیقی حضوری وجود دارد بحث رفت و آمد است که این موضوع در شهر‌های نسبتا بزرگ و یا در برخی از شهر‌های کوچک هم مسئله ساز است. و زمان زیادی را باید در پشت چراغ قرمز و ترافیک بگذرانید و یا کمی از هوای آلوده شهر‌ استفاده نمایید. که این موضوع از یک طرف ذهنتان را خسته می‌کند و باعث عدم فراگیری مطالب می‌شود و از یک طرف جسمتان هم خسته می‌شود و شما دیگر میلی برای یادگیری ندارید.

 

هزینه رفت و آمد آموزش موسیقی حضوری

 

در ادامه بخوانید : بررسی ، تحلیل و چگونگی آموزش موسیقی به کودکان

 

هزینه‌ آموزش

بحث دیگر هزینه‌های زیاد آموزش موسیقی حضوری است که به قدری سرسام آور است که شما بی اختیار انگیزه و اشتیاق به یادگیری هنر موسیقی را با موجودی به نام پول عوض خواهید کرد. ترجیح می‌دهید به جای لذت بردن از موسیقی مسائل مالی را در اولویت خود قرار دهید و منصرف شوید.

 

هزینه آموزش موسیقی حضوری

 

روش آموزشی

در بعضی از آموزشگاه‌های موسیقی از روش‌هایی منسوخ شده ای جهت یادگیری موسیقی استفاده می‌شود و مسائلی مثل تئوری موسیقی را طوری بیان می‌شود که هنرجو با کوهی از نت و تاریخچه موسیقی روبرو می‌شود که طبعا باعث دل زدگی افراد خواهد شد و باید توجه داشت که روش آموزش موسیقی خیلی موضوع حساسی است و باید طبق استانداردهای جهانی پیاده سازی شود.

 

در ادامه بخوانید : بررسی و تحلیل راهنمای کامل آموزش موسیقی الکترونیک

آموزش موسیقی آنلاین

 

مزایای آموزش موسیقی آنلاین

آموزش موسیقی مجازی دارای در عصر حاضر دارای مزایای بسیاری می‌باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

 

رفت و آمد

در آموزش موسیقی آنلاین دیگر نیازی نیست که حتی از خانه خارج شوید و این سبک از‌ آموزش نیز باعث می‌شود مشکلات در رفت و آمد مثل هزینه رفت و آمد و غیره به طور کلی حل شود. همانطور که می‌دانید امروزه اکثر خدمات مورد نیاز انسان‌ها به این سمت و سو رفته است . مواردی مثل آژانس‌ها و تاکسی ها که جای خود را به تاکسی‌های آنلاین داده اند. و مواردی از این دست که در سطح جامعه ما کم نیستند.

 

هزینه آموزش موسیقی آنلاین

جالب است بدانید که بیش از 90 درصد‌ آموزش‌های اینترنتی جز آموزش موسیقی رایگان می‌باشد. و هنرجویان با یک گشت و کذار در گوگل می‌توانند به این امر دست یابند و اگر هم قرار باشد بابت آموزش موسیقی آنلاین هم هزینه ای پرداخت کنند . واقعا قابل مقایسه با آموزش موسیقی حضوری نیست. و در خیلی از هزینه ها مثل رفت و آمد و هزینه های آموزش موسیقی حضوری به شدت صرفه جویی می‌شود. و بی انگیزگی دیگر اتفاق نمی‌افتد.

 

بهترین هزینه برای آموزش موسیقی مجازی

 

نحوه آموزش موسیقی مجازی

در سطح اینترنت شور شوق جذب مخاطب بسیار زیاد است و این امر روی نحوه آموزش موسیقی مجازی هم تاثیرگذار خواهد بود. و صاحبان سایت‌های آموزش موسیقی هم تمام تلاش خود را می‌کنند که در آموزش موسیقی مجازی قبل از هر چیز با مشتری مداری اعتمادسازی کنند و در مرحله بعدی از آموزش موسیقی مجازی سطح کیفی آموزش‌های خود را روز به روز افزایش دهند. و در حال حاضر وبسایت‌هایی هستند که از اساتید خبره آموزش موسیقی مجازی بهره می‌گیرند و این موضوع باعث جذب بیشتر مخاطبان در آموزش موسیقی مجازی نیز خواهد شد.

 

نحوه آموزش موسیقی آنلاین

 

معایب آموزش موسیقی مجازی

بله درست شنیده اید آموزش موسیقی مجازی هم معایبی دارد که در باید صادقانه آن را بیان نمود. یکی از آنها بحث بی اعتمادی به منبع آموزش موسیقی مجازی است. این اعتماد چگونه به وجود میاید؟ اگر وارد وبسایتی شدید و متوجه محتوایی شدید که تقریبا تمامی نیاز‌های آموزشی شما را بدون هیچ چشم داشتی برطرف می‌سازد. یا اینکه مطالبی را عنوان می‌کند که به شدت حرفه ای است و  راه های ارتباطی آن وبسایت آنلاین و در دسترس است. شک نکنید که می‌توانید به سادگی به آن وبسایت اطمینان کنید.

 

عدم حضور فیزیکی

مسئله بعدی در آموزش موسیقی مجازی این است که از فضای واقعی دور است و شاید تجربه در کنار هنرجویان را از دست دهید و این موضوع برای بعضی از افراد موضوع مهمی است و اولویت دارد.

 

عدم حضور فیزیکی در آموزش موسیقی آنلاین

 

نتیجه گیری

در آخر باید بگوییم که شما بهترین قاضی هستید و با خواندن این مطلب می‌توانید بهترین تصمیم را جهت یادگیری آموزش موسیقی بگیرید. و سعی کنید اگر می‌خواهید هر کدام از روش‌های آموزش موسیقی ( آموزش موسیقی حضوری ، آموزش موسیقی آنلاین ) را انتخاب کنید مزایا و معایب آن را از زوایای مختلف بررسی کنید تا بتوانید انتخاب درستی را انجام دهید.

 

حرف آخر

اگر دیدگاهی در مورد آموزش موسیقی آنلاین یا حضوری دارید همین جا مطرح کنید. تا کمتر از یک روز به آن پاسخ دهیم.

 

نکته مهم

برای شروع آموزش آهنگسازی به صورت رایگان روی دکمه زیر کلیک نمایید.

 

دیدگاه کاربران
  • سعید 13 ژوئن 2020

    سلام قربان وقتتون بخیر خلاصه عرض کنم خدمتتون من ده سال بیشتره ترانه مینویسمو ملودی میسازم ومیخونم حتاالبوم بیرون دادم امابدلیل مشکلات بیماری وبی انگیزگی هیچوقت قسمت نشد ب علاقم وعشقم ک اهنگسازی روبیارم الانم کمی بی حوصله شدم وسن رفته بالا ومیخام بدونم تو27-28سالگی امیدی ب یادگیری هست؟ازاونجاک هوش واستعدادش هست وعلاقم شدیده ولی ترسم ازهدرشدن وقته واینکه میترسم چند سال ازهمه چیم بزنم ولی اخرنشه چون واقعاحوصله ی مبانی سخت وپیچیده روندارم وخودتون میدونیدهمون روشهای تعوری و….بیشتردوست دارم مواردموردنیازویادبگیرم وهمونارو جهت تقویت خودم تمرین کنم تا ب مراحل بعدبرسم وتنظیم ورفته رفته شروع کنم وبه میکس وگرفتن وکال وراه اندازی استدیوشخصی برسم…اگه کمکی ازتون برمیادمن درخدمتم هزینشم مشکلی نیست فقط دوست دارم ی روش اسونی وپیش پام بزارید تا ب هدفم برسم ولااقل اگه 5سالم طول کشید خوشحال باشم که بعد5سال میتونم ادعاکنم ی اهنگ خوب میتونم بسازم ممنون یاعلی

    • سلام دوست من . بنده 31 سالمه و عاشق این کارم . و توی سن 29 سالگی این وبسایت رو بعد از سالها فعالیت در عرصه موسیقی راه اندازی کردم . و هنوزم در حال یادگیری هستم . برای یاد گیری بیشتر از محصولات سایت استفاده کنیید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *