یکی از سازهای کوبه ای سنتی ایرانی که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است، ساز ایرانی دف می باشد.ساز ایرانی دف در واقع از جمله سازهای کوبه‌ای است که دارای صدایی دلنشین می باشد و پیشتر در زورخانه‌ها نواخته میشد. و اغلب روی ریتم‌های حماسی ساز ایرانی دف شعرهای مذهبی می خواندند. در ادامه وی اس تی دف برای اف ال را در اختیارتان قرار می دهیم.

 

وی اس تی پرشین دف

 

نکته قابل توجه

مهندسان صدا همواره در تلاشند که تمامی سازها را از سرتاسر جهان جمع آوری کنند و آنها را به صورت وی اس تی تبدیل کنند. تا دوستدران این سازها در سرتاسر جهان پهناور حتی بدون دسترسی فیزیکی سازها از صدای آنها در موسیقی‌ها و تنظیم‌های خودشان استفاده نمایند.یکی از این سازها با دانلود وی اس تی دف برای اف ال محقق می شود.

 

در ادامه بخوانید : بررسی و نگاهی کلی به آموزش موسیقی به کودکان

 

مشخصات ساز ایرانی دف

ساز ایرانی دف شبیه به ساز دایره است ولی از نظر اندازه از آن بزرگتر می باشد.و دور آن از یک حلقه چوبی و روی آن را یک پوسته نازک تشکیل می دهد.پوسته این بخش از پوست حیوانات یا پلاستیک ساخته می شود. که بهترین نوع آن از پوست حیوانات گرفته می شود و در فصل بهار ساخته می شود. نکته جالب اینجاست که به واسطه انگشتان دست و با شگرد‌های زیبا نواخته می شود و همین امر باعث جذابیت این ساز شده و گویی انگشتان نوازنده درحال رقصیدن می باشد.ساز ایرانی دف از جمله سازهای ضربه ای است که هواداران مخصوص به خود را در سنین مختلف به خود جذب کرده است.

 

ساز ایرانی دف | وی اس تی دف ایرانی

 

استفاده از هر دو نوع از روکش‌های ساز دف مزیت‌ها و مشکلاتی را به همراه دارد که در ادامه به آن می پردازیم.البته این مشکلات در وی اس تی دف ایرانی بی معناست و بدون دغدغه می توانید ساز ایرانی دف را به واسطه وی اس تی پرشین دف بنوازید.

  • روکش پلاستیکی
  • روکش با پوست حیوانی

 

در ادامه بخوانید : بررسی و شناخت موضوع ساز داربوکا چیست؟

 

روکش پلاستیکی

یکی از مهمترین مزیت‌های این نوع از روکش این است که از حساسیت‌های پوستی جلوگیری می‌کند و همچنین نداشتن بوی نامطبوع و البته عدم افت ارزشی به دلیل افت کیفیت پوست مورد استفاده می باشد. به همین دلیل اکثر نوازندگان ترجیح می دهند که از روکش پلاستیکی و در واقع مصنوعی استفاده نمایند.

 

در ادامه بخوانید : بررسی و شناخت موضوع بیت باکس چیست؟ به همراه یک چند ویدئوی مرتبط

 

نوازندگان ساز ایرانی دف

نوازندگان ارزشمندی هستند که ساز ایرانی دف را به شدت زیبا می نوازند و همین امر باعث شهرت آنها شده است. که به معرفی آنها می پردازیم. در ادامه می توانید به یک نوازنده قهار ساز ایرانی دف تبدیل شوید و خودتان وی اس تی دف ایرانی را با مهارت بنوازید.

  • بیژن کامکار
  • مسعود حبیبی
  • هژار رهاوی

 

در ادامه بخوانید : بررسی مزایا و معایب دانلود بیت به صورت کامل

 

مسعود حبیبی نوازنده ساز ایرانی دف

 

در ادامه بخوانید : تمامی آنچه باید درباره نقاشی خیابانی در ایران باید بدانید

 

دانلود وی اس تی دف برای اف ال

با وی اس تی دف می توانید وی اس تی پرشین دف را به صورت تخصصی در تنظیم‌های خود استفاده نمایید. لازم به ذکر است که این وی اس تی قابل استفاده در دیگر نرم افزارهای میزبان هم می باشد که به سادگی قابل استفاده است.

دانلود وی اس تی دف برای اف ال استودیو

موسیقی تلفیقی و ساز ایرانی دف

شاخه جدید از موسیقی چند سالی است که وارد عرصه موسیقی شده است . اکثر تنظیم کنندگان به این نوع از موسیقی روی آورده اند و به موسیقی تلفیقی توجه ویژه ای شده است.اگر مثلا از وی اس تی پرشین دف یا ساز ایرانی دف در آهنگ‌های الکترونیک یا آهنگ‌های راک شنیدید تعجب نکنید چون اخیرا شاهد اینگونه موسیقی‌ها بوده ایم که از یه طرف باعث تنوع در تنظیم و از یک طرف باعث آشنایی با اقوام ایران و جهان خواهد شد.و به کررات از ساز ایرانی دف در آنها استفاده شده است.

در ادامه به معرفی برخی از سبک‌ها می پردازیم.

  • موسیقی راک
  • موسیقی الکترونیک
  • موسیقی هیپ هاپ
  • موسیقی تلفیقی

در ادامه دانلود کنید : دانلود وی اس تی سایلنت به صورت رایگان به همراه توضیحات تکمیلی

 

در این پست می توانید یک موسیقی تلفیقی را با توجه به زنده بودن صدای وی اس تی پرشین دف و البته کیفیت بالای دانلود وی اس تی دف برای اف ال بسازید.یکی از مزیت‌های وی اس تی دف ایرانی کم حجم بودن و دانلود وی اس تی دف برای اف ال است که باعث می شود حجم کمی از CPU شما مصرف شود و این امر باعث می شود که سرعت لود پروژه موسیقی شما به شدت افزایش یابد.

 

دانلود فایل با لینک مستقیم

حجم فایل دانلود وی اس تی پرشین دف : 4.12 مگابایت

حجم فایل : 3.42 مگابایت