PITCH چیست و اطلاعات پایه ای در مورد آن

پیچ بند یا کشش صدا

اگر بخواهیم به ساده ترین شکل ممکن مبحث پیچ بند یا کشش صدا ( Pitch ) را توضیح دهیم. باید بگوییم که به واسطه Pitch می توانید از یک نُت به نُت دیگر جا به جا شوید. در واقع این نکته به آن بستگی دارد که بخواهید این اتفاق به سمت نُت های بم گرایش پیدا کند یا نُت های زیر. در واقع پیچ بند باعث کلفتی یا نازکی صدا می شود. غالبا پیچ بند در نرم افزارهای آهنگسازی با ساختار منحصر به فرد هر نرم افزار انجام می شود. و گاها به صورت در لحظه ( Real Time ) یا به صورت ساکن اتفاق میوفتد. و در لحظه باعث تغییر نت آهنگ شما می شود.

 

نکته قابل توجه در مورد

نگران نباشید پیچ بند یا کشش صدا در حال حاضر با چند کلیک انجام و نرم افزار آهنگسازی تمامی مراحل را به صورت اتوماسیون انجام می دهد. واحد محاسبه پیچ بند Cent می باشد. و هر 100 سنت مثبت یا منفی . حکم نیم پرده نت را دارد. و اگر ما بین هر سنت انتخاب شود به ربع پرده خواهید رسید. برای آشنایی با تمامی اصطلاحات آهنگسازی روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

نتیجه گیری

خیلی خوشحالیم که می توانیم قدی هر چند کوچک در راستای افزایش آگاهی موسیقایی و آهنگسازی جوانان کشور ایران برداریم.

1.5/5 - (2 امتیاز)

اف ال استودیو یکی از بهترین نرم افزارهای آهنگسازی جهان است و شما با یادگیری آن می توانید به یک آهنگساز حرفه ای تبدیل شوید. اگر وقت ندارید و می خواهید در سریع ترین زمان آموزش خود را شروع کنید ، این بهترین پیشنهاد است. با ثبت نام در دوره صفر تا صد اف ال استودیو به فیلم های آموزشی فوق العاده با کیفیت دسترسی خواهید داشت. فرصت را از دست ندهید و همین الان شروع کنید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی