در این پست می خواهیم به صورت کاملا تخصصی به آموزش پیانو زدن با اف ال استودیو بپردازیم. و در انتهای همین آموزش می توانید آموزش نت زدن در اف ال استودیو را به صورت ویدیویی مشاهده نمایید. ابتدا وارد محیط اف ال استودیو 20 شوید، قبل از شروع یادگیری آموزش پیانو در اف ال استودیو ، مطمئن شوید که تنظیمات میدی کنترلر در اف ال استودیو را به درستی انجام داده اید.

بعد از انجام فرایندی که باعث اطمینان شما از به درستی کار کردن میدی کنترلر در اف ال استودیو می‌شود، همانند تصویر روی دکمه رکورد در اف ال استودیو کلیک کنید تا با پنجره زیر رو برو شوید.

 

پیانو زدن با اف ال استودیو

 

در مرحله بعدی روی گزینه Notes and Automation کلیک کنید.

 

نت زدن در اف ال استودیو

 

در این قسمت وارد Channel Rack شوید و ساز مورد نظری که می‌خواهید با آن شروع به نت نوازی در اف ال استودیو کنید را اضافه و در حالت فعال روی پترن مورد نظر بمانید.

 

آموزش ضبط ساز در اف ال استودیو

 

حالا وارد پلی لیست پروژه خود شوید و با یک کلیک پترن جاری را در بخشی که می‌خواهید وارد پلی لیست کنید.

 

نت نوازی در اف ال استودیو

 

در این مرحله پروژه را روی حالت Song قرار دهید و روی دکمه Play کلیک کنید و با میدی کنترلر یا کیبورد کامپیوتر شروع به نواختن کنید و بعد اتمام کار رکورد را به واسطه کلید Stop متوقف کنید. همچنین برای کارایی بیشتر پیانو زدن در اف ال استودیو به موارد زیر توجه بفرمایید. ( همانند تصویر )

 

رکورد ساز در اف ال

 

نکات قابل توجه

8. برای پیانو در اف ال استودیو ، پروژه را روی حالت Song قرار دهید.

9. این دکمه زمانی استفاده می‌شود که شما از میدی کنترلر استفاده نمی‌کنید و می‌خواهید از کیبورد کامپیوترتان برای پیانو زدن با اف ال استودیو استفاده نمایید.

10. فعال سازی این گزینه به این معناست که پروژه در حالت آماده قرار دارد و با زدن اولین کلاویه ضبط نت در اف ال استودیو شروع می‌شود.

11. فعال سازی این گزینه به شما کمک می‌کند که با شمارش معکوس آماده شروع رکورد نت در اف ال استودیو یا رکورد کردن ساز شوید.

12. فعال سازی این گزینه این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید بعد از رکورد ادامه پارت خود را ضبط کنید. ( در صورتی که این گزینه فعال نباشد، نت ضبط شده شما به صورت کامل پاک می‌شود و نت جدید جایگزین نت قبلی خواهد شد. )

13.برای شروع ضبط پیانو در اف ال استودیو این گزینه را انتخاب کنید.

14. برای متوقف سازی پیانو زدن با اف ال استودیو از این گزینه استفاده کنید.

 

نتیجه گیری

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌نمایید نت مورد نظر بعد از انجام مراحل بالا به درستی رکورد و ضبط شده است.

 

آموز ضبط با کیبورد در اف ال

 

آموزش ویدیویی پیانو زدن با اف ال استودیو

در این بخش می‌توانید آموزش ویدیویی ضبط نت در اف ال استودیو را به صورت ویدیویی و کاملا رایگان مشاهده نمایید.