در این پست قصد داریم آموزش ربع پرده در اف ال استودیو را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهیم. برای مشاهده ترفندهای اف ال استودیو روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

ربع پرده چیست؟

در واقع نوعی از فواصل موسیقایی است که از نیم پرده کوچک تر است و قالبا در موسیقی سنتی ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

نکته قابل توجه

توجه داشته باشید که تکنیک ربع پرده را نمی شود به صورت Real Time و زنده به واسطه وی اس تی انجام داد چون ساختار کلی نرم افزار های میزبان بر پایه موسیقی غربی ساخته شده است. و تمرکز مهندسان صدا بیشتر روی موسیقی غربی بوده است. برای همین باید بعد از نواختن نت موردنظرتان تغییرات مرتبط با ربع پرده در اف ال استودیو را اعمال کنید.

تفاوت بین ربع پرده و نیم پرده را زمانی درک خواهید کرد که بعد از تماشای این آموزش با سازها و صداهای مختلفی این تکنیک را تجربه کنید. پس یادتان باشد که با تجربه کردن مفاهیم آموزشی می توانید هر کار و یا تکنیک تازه ای را به صورت کامل درک کنید و انجام دهید.

 

شروع آموزش ربع پرده در اف ال استودیو

بعد از نواختن نت هایی که با قاعده ربع پرده در تصاد نباشد. وارد پیانو رول شوید و نت هایی که می خواهید از نیم پرده به ربع پرده تبدیل شوند را با استفاده از ابزار Select انتخاب کنید. در واقع وقتی ابزار Select را انتخاب کردید با رفتن روی کلید مورد نظر در پیانو رول و کلیک روی آن می توانید نت های یک شکل را در یک ردیف انتخاب کنید.

 

ربع پرده در اف ال استودیو

 

در مرحله بعدی روی یکی از آنها دو بار کلیک کنید تا با صفحه زیر مواجه شوید. در صفحه مذکور پیچ مورد نظر را روی -50 cent بگذارید و در نهایت روی کلید Accept کلیک کنید. ما در اینجا نت Mi را برای ربع پرده کرده انتخاب کرده ایم.

 

 

آموزش ویدیویی این تکنیک اضافه شد

 

 

یک پیشنهاد خاص

اگر به دنبال یک مجموعه کامل از تکنیک های پیشرفته اف ال استودیو در سال 2020 هستید همین الان روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید تا علاوه بر ملاحظه اطلاعات این دوره آموزشی خریدی لذت بخشی را تجربه کنید.