اسکراچ کردن در اف ال استودیو تکنیکی است که خیلی به دردتان می‌خورد و به شما کمک می‌کند که از نرم افزار آهنگسازی خود به عنوان یک دستگاه دی حی استفاده کنید. قالبا اسکراچ کردن توسط دی جی ها انجام می‌شود و در سبک‌های اولد اسکول ژانر موسیقی هیپ هاپ هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این آموزش در بیتستان به شما خواهیم گفت که چگونه اسکراچ اف ال استودیو انجام می شود. برای مشاهده ترفندهای اف ال استودیو به بخش مربوطه مراجعه نمایید.

جالب است بدانید که این مقاله اولین آموزش در این زمینه در زبان فارسی می‌باشد و شما می‌توانید اولین نفری باشید که به آن دسترسی خواهید داشت.

 

شروع آموزش

ابتدا صدایی که می‌خواهید اسکراچ شود را وارد Channel Rack در اف ال استودیو کنید. با کلیک کردن روی صدای مورد نظر با پنجره زیر مواجه خواهید شد و از تب دوم وارد بخش Volume و بعد گزینه Envelope کلیک کنید و در بخش نشانه گذاری چهارم تنظیمات را مطابق تصویر انجام دهید.

 

اسکراچ کردن در اف ال استودیو

 

در مرحله بعد به بخش Pitch بروید و از قسمت Envelope و بخش نشانه گذاری چهارم تنظیمات را مطابق تصویر انجام دهید.

 

مرحله دوم از اسکراچ

 

در مرحله بعدی صدایی موردنظرتان را به میکسر در اف ال استودیو متصل کنید. در در لاین مورد نظر پلاگین Peak Controller را لود نمایید. وتنظیمات مورد نظرتان را اعمال کنید.

 

مرحله سوم از اسکراچ

 

در مرحله بعدی به Channel Rack برگردید و روی گزینه AMT راست کلیک کنید و گزینه Link To Controller را انتخاب نمایید.

 

مرحله چهارم از Scratch

 

در مرحله بعدی در پنجره ای که باز می‌شود از بخش Internal Controller گزینه Peak CTRl – Peak را انتخاب کنید سپس گزینه Accept را انتخاب نمایید.

 

scratch in flstudio

 

کار تمام است. شما موفق به اسکراچ کردن شدید.

 

پیش نمایش

در ادامه می‌توانید پیش‌نمایشی از این تکنیک را گوش دهید.

 

در ضمن اگر می‌خواهید به آموزش های بیشتری در اف ال استودیو دست یابید روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”آموزش اف ال استودیو” color=”green” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fbeatestan.com%2Fcategory%2Farticle%2Fflstudio%2F||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]