آموزش آهنگ سازیمقالات تحلیلی موسیقی

بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی

15امروز می‌خواهم از مطالعاتی که در زمینه بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی کردم و تجربه شخصی خود در مورد کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی صحبت کنم. نظری که می‌خواهم بدهم با توجه به تجربیات خودم است شاید برای بعضی از دوستان یا اساتید قابل درک نباشد یا از سوی برخی تکذیب شود. ولی مهم این است که موضوع بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی و آموزش موسیقی موضوعی است که لازم دانستم که درباره آن به صورت مفصل صحبت کنم.در ادامه به بررسی عناوین زیر خواهیم پرداخت.

 • مقدمه
 • پیشنهاد
 • تنظیم و آهنگسازی
 • کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی
 • سیستم پیشنهادی برای آهنگسازی
 • مشخصات کامپیوتر برای آهنگسازی
 • بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی

 

سیستم پیشنهادی برای آهنگسازی

 

سخنی با شما ( مقدمه )

اگر زندگی افراد خودساخته را مطالعه کنید و یا مستند زندگیشان را ببینید قطعا خواهید دید که برای شروع از نقطه زیر صفر اقدام کرده اند و تنها چیزی که برایشان مهم است اهدافی بوده که برایش تلاش می‌کردند. و بدون داشتن امکانات و در شرایط سخت محیطی توانستند با تلاش و استمرار و البته یادگیری مداوم در رشته خود به موفقیت در زمینه کاری خود برسند.

آموزش آهنگسازی هم امری مستثنی نیست و اولین موضوع برای شروع داشتن هدف و البته یادگیری مداوم می باشد. خب به اینجا میرسم که چرا بدون مقدمه به این مسائل پرداختم . بله سوال خوبیست! اگر از افراد موفق در موسیقی ایران و جهان هم بپرسید شاید با حرفای بنده موافق باشند ولی الزاما نمیگویم که امکانات نداشته باشید یا از امکانات استفاده نکنید یا هر کسی که امکانات دارد موفق نمی‌شود خیر بلکه میگویم با کمترین امکانات هم می‌شود موفق شد و به نتیجه دلخواه رسید.

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود بانک امنیسفر

 

شروع تنظیم و آهنگسازی

خب برای شروع آهنگسازی با یک کامپیوتر معمولی هم می‌توانید استارت بزنید و کار تنظیم را به سادگی انجام دهید. به این فکر نکنید که کامپیوترتان ضعیف است و این روند با انتخاب بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی تداخلی ندارد. چند سالی است که با افرادی اشنا شدم که الان افراد معروفی در مارکت موسیقی ایران هستند و فقط با یک کامپیوتر خیلی معمولی کار خود را شروع کردند و کم کم توانستند از روابطی که پیدا کردند و البته کارهای خوبی که در زمان خود ساختند همه گیر شوند و خوانندگان مطرح با این افراد همکاری کنند.

 

سیستم عامل پیشنهادی برای آهنگسازی

 

خب طبق روال همیشه میرویم سر اصل مطلب

 

بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی

در حال حاضر سیستم عامل‌های فراوانی وجود دارد که هرکدام با توجه به منابعی که دارند به نوعی مناسب یک فعالیت هستند. در واقع در تمامی سیستم عامل‌ها می‌شود آهنگسازی و تنظیم را انجام داد و ادامه داد. شاید بدانید یا دیده باشید که آهنگ‌سازی با موبایل هم همه گیر شده و در فضای مجازی به شدت گسترش یافته است.همانطور که می‌دانید سیستم عامل مک قویترین سیستم عامل جهان هم از نظر کیفیت و رابط کاربری و هم از نظر امنیت می‌باشد که دقیقا برای کارهای مرتبط با مالتی مدیا ( صوتی و تصویری ) ساخته شده است. که بالاترین کیفیت را دارد. و به هیچ عنوان ویروسی نمی‌شود چون اکثر ویروس ها برای دیگر سیستم عامل ها نوشته می‌شود و کمتر میبینیم که ویروسی برای سیستم عامل مک نوشته شده باشد. و با کیفیت‌ترین نرم افزارهای برای آهنگسازی مثل لاجیک پرو ایکس در آن تولید می‌شود که قابلیت‌های زیادی دارد.

 

بهترین سیستم برای آهنگسازی

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود سمپل آهنگسازی

 

پیشنهاد

پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر هزینه بالایی را برای آهنگسازی در نظر گرفته اید این سیستم عامل را به شما پیشنهاد می‌دهیم. و می‌توانید از قدرت آن بهره ببرید.در کنار آن می‌توانید از یک مایکروسافت کامپیوتر هم استفاده کنید که اکثر تنظیم کنندگان داخل کشور از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند و کارهای بسیار زیبا و ارزشمندی را خلق کرده اند.

 

جالب است بدانید

جالب است بدانید که با توجه به پیشرفت علم و البته پیشرفت موسیقی در حال حاضر نرم افزارهای آهنگسازی این قابلیت را دارند که بدون اتصال میدی کیبورد هم امکان آهنگسازی را با صفحه کلید معمولی کامپیوتر هم به شما می دهد. که ما در مقاله ای جداگانه به آموزش تبدیل کیبورد به پیانو پرداخته ایم.

 

در ادامه بخوانید : چگونه یک وی اس تی مناسب انتخاب کنیم؟

 

کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

حداقل سیستمی که شما می‌توانید از آن استفاده کنید سیستمی است که یک کارت صدای On Board ( پیشفرض کامپیوتر ) را پشتیبانی کند و یک کیبورد هم داشته باشد. و البته یک فضایی مناسبی که بتوانید ویندوز و نرم افزارهای جانبی را روی آن نصب کنید. در حال حاضر نرم افزارهای آهنگسازی بهینه شده اند و حتی با کامپیوترهای نیمه متوسط هم سازگاری دارند و آهنگسازی بدون تجهیزات را هم برای کاربران فراهم می‌کنند. چرا که در بعضی از این نرم افزارها می‌توانید بدون داشتن کارت صدا و میدی کنترلر تنظیم خود را آغاز کنید.

 

مشخصات کامپیوتر برای آهنگسازی

 

بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی

بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی که می‌توان از آن نام برد سیستم عامل ویندوز است که بهترین نسخه از آن که امتحان خود را پس داده است . سیستم عامل ویندوز 7 ( سرویس پک 1 یا 2 ) می‌باشد. که پیشنهادم برای انتخاب بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی این است که از نسخه‌هایی استفاده کنید که کمترین دستکاری یا سفارشی سازی را در آنها شده باشد.

موضوع بعدی در مورد بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی این است که سعی کنید اگر RAM شما بیشتر از 4 گیگ و سی پی یو شما بالاتر از Core i5 و Hard شما حداقل یک ترابایت حجم داشته باشد و حتما از نسخه 64 بیتی استفاده کنید چون در حال حاضر اکثر وی اس تی ها برای نسخه 64 بیتی برای بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی ارائه می‌شوند و در غیر اینصورت می‌توانید از نسخه 32 بیت نیز استفاده کنید.

در ادامه بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی به شما معرفی می‌کنیم.

سیستم عامل ویندوز برای کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

 • RAM هم 4 گیگ به بالا
 • CPU = Core i5 به بالا
 • (Hard (H.D.D = حداقل یک ترابایت
 • سیستم عامل ویندوز 7 ( نسخه بدون دستکاری و 64 بیتی )

 

بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی

 

نکته قابل توجه در مورد کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

بعد از شکست انتشار نسخه ویندوز 8 مایکروسافت بر این شد که نسخه 10 را وارد بازار کند که کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی یا بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی هم می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. ( به شرط اینکه با ظاهر آن مشکلی نداشته باشید ) البته این نکته در خصوص کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی را هم فراموش نکنید که با استفاده یک لپ تاپ متناسب هم می‌توانید کار آهنگسازی را به سادگی ادامه دهید که در ادامه مشخصات کامپیوتر برای آهنگسازی را خدمتتان عرض می‌کنم.

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود وی اس تی

 

مشخصات کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی ( لپ تاپ )

سیستم عامل ویندوز ( کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی )

 • Asus
 • CPU = i7
 • RAM = + 8 GIG
 • 128 گیگابایت = (H.D.D (SSD

کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

 • Lenovo
 • CPU = + i5
 • RAM = + 8 GIG
 • H.D.D = 1 T

بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی

باید بدانید

موارد بالا در کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی پیشنهادی ، تست شده  و  می‌توانید از آن به صورت حرفه‌ای استفاده کنید.

 

حرف آخر

در پایان اگر دیدگاهی در مورد بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی دارید همین جا مطرح کنید. تا کمتر 24 ساعت به آن پاسخ دهیم.

 

نکته مهم

برای شروع آموزش آهنگسازی به صورت رایگان روی دکمه زیر کلیک نمایید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

راستی! برای دریافت مطالب آموزشی و فایل‌های رایگان در کانال تلگرام بیتستان عضو شوید.

برچسب ها

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.

نوشته های مشابه

‫17 نظرها

 1. آقا سپاس بسیاربسیارفراوان از سایت فوق العادتون فقط میخواستم بدونم بجزاین دومدل لپتاپ از چه مدلهای دیگه ای میشه استفاده کرد؟؟

 2. سلام جناب ملک محمودی عزیز.
  خسته نباشین.ممنون از سایت خوبتون. من سیستمم اینه : مادر برد: a lite groop _ سی پی یو : corei5 2500 _ رم :8 گیگ _ هارد : ssd 128 _ هارد 500 اینترنال و ویندوزمم که 64 بیته.
  میشه بگین که خوبه برای کارآهنگسازی و تنظیم یا نه؟؟
  ممنونم ازتون

 3. سلام میخواستم بپرسم کارت صدا که به لب تاب جواب که واسه صدا گیر خوب باشه چی پیشنهاد میکنید و قیمتش تقریبا چقدره تشکر

 4. با سلام خدمت شما خیلی ممنونم از شما بخاطر مطالب مفیدتون ❤
  ببخشید یک سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدید
  میخوام آهنگسازی یاد بگیرم قصد دارم برای این کار یک لپ تاپ مدل ideapad۳۲۰ برندlenovo بخرم
  به نظر شما این لپ تاپ برای آهنگسازی مناسبه؟

 5. سلام و خسته نباشید
  من لپ تاپ ایسوس مدل r542ur رو تازه خریدم و cpu دستگاه core i7 و رمش هم ۱۲ ولی بازم بعضی وی اس تیارو که تو برنامه های مختلف مثل اف ال استودیو یا کیوبیس باز میکنم سی پی یو نمیکشه و صدا خرخر میکنه
  خواستم ببینم مشکل از کمبود رم میتونه باشه ؟ یا دستگاهم مشکل داره یا کلا توان لپ تاپ همین قدره ؟
  با تشکر

   1. اتفاقا کارت صداهم دارم
    مدل 2i4 فوکوس رایت ولی نمیدونم چرا روی بعضی وی اس تیا این مشکل بوجود میاد خودم شک داشتم رو اینکه چون کیوبیس ۵ نسخه ی ۳۲ بیتی کرک شده شاید واسه اونه که وی اس تیای قوی رو نمیکشه ولی مثلا اف ال استودیو رو نسخه ی ۶۴ بیتی رو نصب و استفاده کردم ولی بازم همین مشکل هست بخصوص روی بعضی وی اس تی های سنگینه کنتاکت
    بنظرتون ممکنه سخت افزاری باشه یعنی لپ تاپ مشکل داشته باشه ؟

    1. احتمالا پارتیشن بندی سیستمون مسئله داره . و باید فضای بیشتری به درایو C خودتون بدید. و اینکه وی اس تی های نصب شده رو روی درایوی غیر از c نصب کنید. میتونه از این مسئله هم باشه حتما مواردی که گفتیم رو تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

     1. راجب پارتیشن که گفتید تحقیق کردم یه برنامه دانلود کردم که میشد حجم درایو سی رو افزایش داد ولی برای من حداکثر سایزش بود دیگه افزایش پیدا نمیکنه البته الانم حدود پنجاه گیگ خالیه حجمش.در مورد نصب وی اس تیا اخه یه مشکلی پیش میاد اگه غیر از درایو سی نصب کنم دیگه توی مسیر نصب کیوبیس یا سایر برنامه ها قرار نمیگیرن همون پوشه ی vst plugins منظورمه و فکر کنم کیوبیس و بقیه برنامه ها نتونن پیداشون کنن. امروزم وی اس تی best service orchestra را رو توی کنتاکت تو ابلتون تست کردم چنتا کلاویه رو که باهم میزنم سی پی یو میره روی چهل پنجاه درصد.عجیبه واقعا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن