بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی

15امروز می‌خواهم از مطالعاتی که در زمینه بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی کردم و تجربه شخصی خود در مورد کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی صحبت کنم. نظری که می‌خواهم بدهم با توجه به تجربیات خودم است شاید برای بعضی از دوستان یا اساتید قابل درک نباشد یا از سوی برخی تکذیب شود. ولی مهم این است که موضوع بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی و آموزش موسیقی موضوعی است که لازم دانستم که درباره آن به صورت مفصل صحبت کنم.در ادامه به بررسی عناوین زیر خواهیم پرداخت. • مقدمه
 • پیشنهاد
 • تنظیم و آهنگسازی
 • کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی
 • سیستم پیشنهادی برای آهنگسازی
 • مشخصات کامپیوتر برای آهنگسازی
 • بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی

 

سیستم پیشنهادی برای آهنگسازی

 

سخنی با شما ( مقدمه )

اگر زندگی افراد خودساخته را مطالعه کنید و یا مستند زندگیشان را ببینید قطعا خواهید دید که برای شروع از نقطه زیر صفر اقدام کرده اند و تنها چیزی که برایشان مهم است اهدافی بوده که برایش تلاش می‌کردند. و بدون داشتن امکانات و در شرایط سخت محیطی توانستند با تلاش و استمرار و البته یادگیری مداوم در رشته خود به موفقیت در زمینه کاری خود برسند.

آموزش آهنگسازی هم امری مستثنی نیست و اولین موضوع برای شروع داشتن هدف و البته یادگیری مداوم می باشد. خب به اینجا میرسم که چرا بدون مقدمه به این مسائل پرداختم . بله سوال خوبیست! اگر از افراد موفق در موسیقی ایران و جهان هم بپرسید شاید با حرفای بنده موافق باشند ولی الزاما نمیگویم که امکانات نداشته باشید یا از امکانات استفاده نکنید یا هر کسی که امکانات دارد موفق نمی‌شود خیر بلکه میگویم با کمترین امکانات هم می‌شود موفق شد و به نتیجه دلخواه رسید.

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود بانک امنیسفر

 

شروع تنظیم و آهنگسازی

خب برای شروع آهنگسازی با یک کامپیوتر معمولی هم می‌توانید استارت بزنید و کار تنظیم را به سادگی انجام دهید. به این فکر نکنید که کامپیوترتان ضعیف است و این روند با انتخاب بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی تداخلی ندارد. چند سالی است که با افرادی اشنا شدم که الان افراد معروفی در مارکت موسیقی ایران هستند و فقط با یک کامپیوتر خیلی معمولی کار خود را شروع کردند و کم کم توانستند از روابطی که پیدا کردند و البته کارهای خوبی که در زمان خود ساختند همه گیر شوند و خوانندگان مطرح با این افراد همکاری کنند.

 

سیستم عامل پیشنهادی برای آهنگسازی

 

خب طبق روال همیشه میرویم سر اصل مطلب

 

بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی

در حال حاضر سیستم عامل‌های فراوانی وجود دارد که هرکدام با توجه به منابعی که دارند به نوعی مناسب یک فعالیت هستند. در واقع در تمامی سیستم عامل‌ها می‌شود آهنگسازی و تنظیم را انجام داد و ادامه داد. شاید بدانید یا دیده باشید که آهنگ‌سازی با موبایل هم همه گیر شده و در فضای مجازی به شدت گسترش یافته است.همانطور که می‌دانید سیستم عامل مک قویترین سیستم عامل جهان هم از نظر کیفیت و رابط کاربری و هم از نظر امنیت می‌باشد که دقیقا برای کارهای مرتبط با مالتی مدیا ( صوتی و تصویری ) ساخته شده است. که بالاترین کیفیت را دارد. و به هیچ عنوان ویروسی نمی‌شود چون اکثر ویروس ها برای دیگر سیستم عامل ها نوشته می‌شود و کمتر میبینیم که ویروسی برای سیستم عامل مک نوشته شده باشد. و با کیفیت‌ترین نرم افزارهای برای آهنگسازی مثل لاجیک پرو ایکس در آن تولید می‌شود که قابلیت‌های زیادی دارد.

 

بهترین سیستم برای آهنگسازی

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود سمپل آهنگسازی

 

پیشنهاد

پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر هزینه بالایی را برای آهنگسازی در نظر گرفته اید این سیستم عامل را به شما پیشنهاد می‌دهیم. و می‌توانید از قدرت آن بهره ببرید.در کنار آن می‌توانید از یک مایکروسافت کامپیوتر هم استفاده کنید که اکثر تنظیم کنندگان داخل کشور از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند و کارهای بسیار زیبا و ارزشمندی را خلق کرده اند.

 

جالب است بدانید

جالب است بدانید که با توجه به پیشرفت علم و البته پیشرفت موسیقی در حال حاضر نرم افزارهای آهنگسازی این قابلیت را دارند که بدون اتصال میدی کیبورد هم امکان آهنگسازی را با صفحه کلید معمولی کامپیوتر هم به شما می دهد. که ما در مقاله ای جداگانه به آموزش تبدیل کیبورد به پیانو پرداخته ایم.

 

در ادامه بخوانید : چگونه یک وی اس تی مناسب انتخاب کنیم؟

 

کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

حداقل سیستمی که شما می‌توانید از آن استفاده کنید سیستمی است که یک کارت صدای On Board ( پیشفرض کامپیوتر ) را پشتیبانی کند و یک کیبورد هم داشته باشد. و البته یک فضایی مناسبی که بتوانید ویندوز و نرم افزارهای جانبی را روی آن نصب کنید. در حال حاضر نرم افزارهای آهنگسازی بهینه شده اند و حتی با کامپیوترهای نیمه متوسط هم سازگاری دارند و آهنگسازی بدون تجهیزات را هم برای کاربران فراهم می‌کنند. چرا که در بعضی از این نرم افزارها می‌توانید بدون داشتن کارت صدا و میدی کنترلر تنظیم خود را آغاز کنید.

 

مشخصات کامپیوتر برای آهنگسازی

 

بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی

بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی که می‌توان از آن نام برد سیستم عامل ویندوز است که بهترین نسخه از آن که امتحان خود را پس داده است . سیستم عامل ویندوز 7 ( سرویس پک 1 یا 2 ) می‌باشد. که پیشنهادم برای انتخاب بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی این است که از نسخه‌هایی استفاده کنید که کمترین دستکاری یا سفارشی سازی را در آنها شده باشد.

موضوع بعدی در مورد بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی این است که سعی کنید اگر RAM شما بیشتر از 4 گیگ و سی پی یو شما بالاتر از Core i5 و Hard شما حداقل یک ترابایت حجم داشته باشد و حتما از نسخه 64 بیتی استفاده کنید چون در حال حاضر اکثر وی اس تی ها برای نسخه 64 بیتی برای بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی ارائه می‌شوند و در غیر اینصورت می‌توانید از نسخه 32 بیت نیز استفاده کنید.

در ادامه بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی به شما معرفی می‌کنیم.

سیستم عامل ویندوز برای کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

 • RAM هم 8 گیگ به بالا
 • CPU = Core i5 به بالا
 • (Hard (H.D.D = حداقل یک ترابایت
 • سیستم عامل ویندوز 10 ( نسخه بدون دستکاری و 64 بیتی )

 

بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی

 

نکته قابل توجه در مورد کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

بعد از شکست انتشار نسخه ویندوز 8 مایکروسافت بر این شد که نسخه 10 را وارد بازار کند که کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی یا بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی هم می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. ( به شرط اینکه با ظاهر آن مشکلی نداشته باشید ) البته این نکته در خصوص کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی را هم فراموش نکنید که با استفاده یک لپ تاپ متناسب هم می‌توانید کار آهنگسازی را به سادگی ادامه دهید که در ادامه مشخصات کامپیوتر برای آهنگسازی را خدمتتان عرض می‌کنم.

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود وی اس تی

 

مشخصات کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی ( لپ تاپ )

سیستم عامل ویندوز ( کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی )

 • Asus
 • CPU = i7
 • RAM = + 8 GIG
 • 128 گیگابایت = (H.D.D (SSD

کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

 • Lenovo
 • CPU = + i5
 • RAM = + 8 GIG
 • H.D.D = 1 T

بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی

باید بدانید

موارد بالا در کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی پیشنهادی ، تست شده  و  می‌توانید از آن به صورت حرفه‌ای استفاده کنید.

 

حرف آخر

در پایان اگر دیدگاهی در مورد بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی دارید همین جا مطرح کنید. تا کمتر 24 ساعت به آن پاسخ دهیم.

 

نکته مهم

برای شروع آموزش آهنگسازی به صورت رایگان روی دکمه زیر کلیک نمایید.


راستی! برای دریافت مطالب آموزشی و فایل‌های رایگان در کانال تلگرام بیتستان عضو شوید
دیدگاه کاربران
 • Rohullah 5 اکتبر 2018

  ممنون از راهنمایتون فقط اگه میشه مدل کامل لپ تاپ هارو بنویسین.

   • امید 29 نوامبر 2019

    سلام
    گرافیک مورد نیاز daw ها چه قدره؟
    آیا گرافیک های آنبورد مادربورد کفایت میکنه؟

    • سلام دوست من . بله کفایت می کنه . شما برای تنظیم و استفاده بهینه از DAw نیاز به CPU خوب دارید.

 • اشکان 14 مارس 2019

  آقا سپاس بسیاربسیارفراوان از سایت فوق العادتون فقط میخواستم بدونم بجزاین دومدل لپتاپ از چه مدلهای دیگه ای میشه استفاده کرد؟؟

 • محسن نداف
  محسن نداف 8 آوریل 2019

  سلام جناب ملک محمودی عزیز.
  خسته نباشین.ممنون از سایت خوبتون. من سیستمم اینه : مادر برد: a lite groop _ سی پی یو : corei5 2500 _ رم :8 گیگ _ هارد : ssd 128 _ هارد 500 اینترنال و ویندوزمم که 64 بیته.
  میشه بگین که خوبه برای کارآهنگسازی و تنظیم یا نه؟؟
  ممنونم ازتون

 • پیمان 18 مه 2019

  سلام میخواستم بپرسم کارت صدا که به لب تاب جواب که واسه صدا گیر خوب باشه چی پیشنهاد میکنید و قیمتش تقریبا چقدره تشکر

   • ابوالفضل 22 مه 2020

    سلام من لپ تاپhp zbook15 دارم برای اهنگسازی جوابه؟ و اینکه چه کارت صدایی استفاده کنم؟

 • Melin 14 ژوئن 2019

  با سلام خدمت شما خیلی ممنونم از شما بخاطر مطالب مفیدتون ❤
  ببخشید یک سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدید
  میخوام آهنگسازی یاد بگیرم قصد دارم برای این کار یک لپ تاپ مدل ideapad۳۲۰ برندlenovo بخرم
  به نظر شما این لپ تاپ برای آهنگسازی مناسبه؟

  • سلام دوست عزیز. خواهش میکنم نظر لطفتونه . لطفا مشخصاتی مثل CPU و Ram رو بدین تا راحت تر کمکتون کنم
   .

 • رضا شریفی 18 جولای 2019

  سلام.خسته نباشید

  این مشخصات مناسبه؟

  رم 8
  Cpu i5 4430

   • هادی 19 مارس 2020

    سلام میخواستم بدونم سیستم مورد نیاز برای اهنگ سازی و خوانندگی چی باید باشه مشخصات کامپیوتر لطف کنید بگید

    • سلام دوست من . حداقل سی پی یو core i 5 intel
     رم 8
     هارد 1 ترابایت
     گرافیک خیلی مهم نیست

 • مسعود 22 جولای 2019

  سلام و خسته نباشید
  من لپ تاپ ایسوس مدل r542ur رو تازه خریدم و cpu دستگاه core i7 و رمش هم ۱۲ ولی بازم بعضی وی اس تیارو که تو برنامه های مختلف مثل اف ال استودیو یا کیوبیس باز میکنم سی پی یو نمیکشه و صدا خرخر میکنه
  خواستم ببینم مشکل از کمبود رم میتونه باشه ؟ یا دستگاهم مشکل داره یا کلا توان لپ تاپ همین قدره ؟
  با تشکر

  • سلام دوست من . سیستمون خیلی خوبه . و مشکل سیستم ندارید. ولی احتمالا چون کارت صدا ندارید این اتفاق براتون افتاده. با کارت صدا مسئله تون به صورت کلی حل میشه.

   • مسعود 27 جولای 2019

    اتفاقا کارت صداهم دارم
    مدل 2i4 فوکوس رایت ولی نمیدونم چرا روی بعضی وی اس تیا این مشکل بوجود میاد خودم شک داشتم رو اینکه چون کیوبیس ۵ نسخه ی ۳۲ بیتی کرک شده شاید واسه اونه که وی اس تیای قوی رو نمیکشه ولی مثلا اف ال استودیو رو نسخه ی ۶۴ بیتی رو نصب و استفاده کردم ولی بازم همین مشکل هست بخصوص روی بعضی وی اس تی های سنگینه کنتاکت
    بنظرتون ممکنه سخت افزاری باشه یعنی لپ تاپ مشکل داشته باشه ؟

    • احتمالا پارتیشن بندی سیستمون مسئله داره . و باید فضای بیشتری به درایو C خودتون بدید. و اینکه وی اس تی های نصب شده رو روی درایوی غیر از c نصب کنید. میتونه از این مسئله هم باشه حتما مواردی که گفتیم رو تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

     • مسعود 30 جولای 2019

      راجب پارتیشن که گفتید تحقیق کردم یه برنامه دانلود کردم که میشد حجم درایو سی رو افزایش داد ولی برای من حداکثر سایزش بود دیگه افزایش پیدا نمیکنه البته الانم حدود پنجاه گیگ خالیه حجمش.در مورد نصب وی اس تیا اخه یه مشکلی پیش میاد اگه غیر از درایو سی نصب کنم دیگه توی مسیر نصب کیوبیس یا سایر برنامه ها قرار نمیگیرن همون پوشه ی vst plugins منظورمه و فکر کنم کیوبیس و بقیه برنامه ها نتونن پیداشون کنن. امروزم وی اس تی best service orchestra را رو توی کنتاکت تو ابلتون تست کردم چنتا کلاویه رو که باهم میزنم سی پی یو میره روی چهل پنجاه درصد.عجیبه واقعا

     • آرمان ملک محمودی
      آرمان ملک محمودی 30 جولای 2019

      یکی از دلایل اصلی داغ کردن سی پی یو هستش . یا با سیستم عاملتون کانفیگ نیست. دلیل دیگه ای نمیتونه داشته باشه. البته حجم درایو C هم بی تاثیر نیست.

 • مهرداد 1 اکتبر 2019

  دوست عزیز من فقط بخشی از مقاله شما رو خوندم . و به جایی رسیدم که با کارت صدای آن بورد آهنگسازی میکنید . دوست عزیز کسی که دنبال همچین مقاله ای میگرده میخواد آهنگسازی کنه نمیخواد خاله بازی کنه . من موندم اهنگسازی با موبایل رو چجوری آهنگسازی به حساب آوردید . واقعن مقاله ضعیفی است .

  • سلام دوست عزیز . بنده توی مقاله به تمامی زوایای شروع و ساخت در قشرهای مختلف جامعه نگاه کردم. و الزامی توی مقاله وجود نداشت. آهنگسازی با موبایل یه بحث جهانی هستش که روی بخث لایو پرفورمنس توی تمامی دنیا انجام مییشه. کافیه سری به یوتیوب بزنید و عظمت رو ببینید. با خوندن بخشی از یه مقاله ما رو قضاوت نکنید لطفا. در ضمن ما عرض نکردیم که تنها راه آهنگسازی به این صورته در ادامه گفتیم که نیاز به چه مواردی برای شروع حرفه ای دارید. بازم ممنون از نظری که دادید و مرسی از توجه تون.

 • مسلم 23 اکتبر 2019

  سلام سیستم من
  cori7.
  ram8.
  sound card pro tools.
  ۳ترا هارد دارم.نمی دونم چرا حین کار صدا می پره کلافم کرده.

 • مسلم 24 اکتبر 2019

  کارت صدا با کابل وایر فایر وصل هست.
  وقتی پلی اهنگ پلی میکنم چه داخل کیو بیس چه تو یه برنامه دیگه یهو صدا قطع میشه.اون وقت برای اینکه صدا برگرده من میرم تو نوار وظیفه پایین سمت راست روی کانال صدای کلی سیستم که کلیک میکنم وقتی میام تو برنامه برمیگرده صدا.مشکل موقع انتخاب صدا های امنیسفر بیشتر میشه.حالا نمیدونم مشکل مال سی پی یو هست یا مال کارت صدا یا تنظیمات کارت صدا

  • احتمال زیاد از تنظیمات کارت صدا هستش . توی سایت پیام بدید اونجا میتونید عکس از مسئله تون ارسال کنید. راحت تر راهنماییتون می کنیم.
   از طریق لینک زیر اقدام کنید.
   beatestan.com/support

 • مسلم 24 اکتبر 2019

  ببخشید تنظیمات خط پخش در کیوبیس ۵ در کجا قرار داره.من قبلا وقتی خط پخش روی هر میزان میزاشتم پلی میکردم و بعد از چند میزان استوپ رو میزدم بر میگشت همونجا ک پلی شده بود الان نمیدونم چی شده اینطور نمیشه

 • مسلم 25 اکتبر 2019

  ممنون میشم اگه زوتر راهنمایی بفرمایید.

 • مهدی 18 آوریل 2020

  سلام یه سوال داشتم،من برای ضبط صدای بدون اهنگذاری به دوتا استدیو نه کاملا حرفه ای تو شهرستانمون رفتم که کیفیت صداش برام مهم بود ولی دوتاشم صدارو مثل اون صداهایی که تو اینترنت مشابهش بود درنمیاره و وضوح وصافی وکیفیت ش مورد رضایت نیست ،بنظرتون مشکل از کارت صوتی میتونه باشه یا تنظیمات؟میکروفن بد نیس

  • سلام . چند تا مسئله هستش . اول اینکه باید جایی که ضبط می کنید استاندارد باشه . آکوستیک خوب و تجهیزات مناسب . و بعد مبحث میکس و مسترینگ صدا هست که برای اون هم هم تجهیزات مناسب میخواد هم دانستن اصول میکس و مسترینگ

 • حسین 1 ژوئن 2020

  سلام اگه ویندوز بهتره. پس چرا بیشتر اهنگسازها از مک استفاده می‌کنند ( ولی از لاجیک استفاده نمی‌کنند)

 • محمد 15 ژوئن 2020

  سلام
  سی پی یو amd a10 5800k با رم 8 برای آهنگسازی چطوره

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *