بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 30 می 2021

00:00
00:00

15امروز می‌خواهم از مطالعاتی که در زمینه بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی کردم و تجربه شخصی خود در مورد کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی صحبت کنم. نظری که می‌خواهم بدهم با توجه به تجربیات خودم است شاید برای بعضی از دوستان یا اساتید قابل درک نباشد یا از سوی برخی تکذیب شود. ولی مهم این است که موضوع بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی و آموزش موسیقی موضوعی است که لازم دانستم که درباره آن به صورت مفصل صحبت کنم.در ادامه در بیتستان به عناوین زیر خواهیم پرداخت.

 • مقدمه
 • پیشنهاد
 • تنظیم و آهنگسازی
 • کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی
 • سیستم پیشنهادی برای آهنگسازی
 • مشخصات کامپیوتر برای آهنگسازی
 • بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی

 

سیستم پیشنهادی برای آهنگسازی

 

سخنی با شما ( مقدمه )

اگر زندگی افراد خودساخته را مطالعه کنید و یا مستند زندگیشان را ببینید قطعا خواهید دید که برای شروع از نقطه زیر صفر اقدام کرده اند و تنها چیزی که برایشان مهم است اهدافی بوده که برایش تلاش می‌کردند. و بدون داشتن امکانات و در شرایط سخت محیطی توانستند با تلاش و استمرار و البته یادگیری مداوم در رشته خود به موفقیت در زمینه کاری خود برسند.

آموزش آهنگسازی هم امری مستثنی نیست و اولین موضوع برای شروع داشتن هدف و البته یادگیری مداوم می باشد. خب به اینجا میرسم که چرا بدون مقدمه به این مسائل پرداختم . بله سوال خوبیست! اگر از افراد موفق در موسیقی ایران و جهان هم بپرسید شاید با حرفای بنده موافق باشند ولی الزاما نمیگویم که امکانات نداشته باشید یا از امکانات استفاده نکنید یا هر کسی که امکانات دارد موفق نمی‌شود خیر بلکه میگویم با کمترین امکانات هم می‌شود موفق شد و به نتیجه دلخواه رسید.

 

شروع تنظیم و آهنگسازی

خب برای شروع آهنگسازی با یک کامپیوتر معمولی هم می‌توانید استارت بزنید و کار تنظیم را به سادگی انجام دهید. به این فکر نکنید که کامپیوترتان ضعیف است و این روند با انتخاب بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی تداخلی ندارد. چند سالی است که با افرادی اشنا شدم که الان افراد معروفی در مارکت موسیقی ایران هستند و فقط با یک کامپیوتر خیلی معمولی کار خود را شروع کردند و کم کم توانستند از روابطی که پیدا کردند و البته کارهای خوبی که در زمان خود ساختند همه گیر شوند و خوانندگان مطرح با این افراد همکاری کنند.

 

سیستم عامل پیشنهادی برای آهنگسازی

 

خب طبق روال همیشه میرویم سر اصل مطلب

 

بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی

در حال حاضر سیستم عامل‌های فراوانی وجود دارد که هرکدام با توجه به منابعی که دارند به نوعی مناسب یک فعالیت هستند. در واقع در تمامی سیستم عامل‌ها می‌شود آهنگسازی و تنظیم را انجام داد و ادامه داد. شاید بدانید یا دیده باشید که آهنگ‌سازی با موبایل هم همه گیر شده و در فضای مجازی به شدت گسترش یافته است.همانطور که می‌دانید سیستم عامل مک قویترین سیستم عامل جهان هم از نظر کیفیت و رابط کاربری و هم از نظر امنیت می‌باشد که دقیقا برای کارهای مرتبط با مالتی مدیا ( صوتی و تصویری ) ساخته شده است. که بالاترین کیفیت را دارد. و به هیچ عنوان ویروسی نمی‌شود چون اکثر ویروس ها برای دیگر سیستم عامل ها نوشته می‌شود و کمتر میبینیم که ویروسی برای سیستم عامل مک نوشته شده باشد. و با کیفیت‌ترین نرم افزارهای برای آهنگسازی مثل لاجیک پرو ایکس در آن تولید می‌شود که قابلیت‌های زیادی دارد.

 

بهترین سیستم برای آهنگسازی

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود سمپل آهنگسازی

 

پیشنهاد

پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر هزینه بالایی را برای آهنگسازی در نظر گرفته اید این سیستم عامل را به شما پیشنهاد می‌دهیم. و می‌توانید از قدرت آن بهره ببرید.در کنار آن می‌توانید از یک مایکروسافت کامپیوتر هم استفاده کنید که اکثر تنظیم کنندگان داخل کشور از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند و کارهای بسیار زیبا و ارزشمندی را خلق کرده اند.

 

جالب است بدانید

جالب است بدانید که با توجه به پیشرفت علم و البته پیشرفت موسیقی در حال حاضر نرم افزارهای آهنگسازی این قابلیت را دارند که بدون اتصال میدی کیبورد هم امکان آهنگسازی را با صفحه کلید معمولی کامپیوتر هم به شما می دهد. که ما در مقاله ای جداگانه به آموزش تبدیل کیبورد به پیانو پرداخته ایم.

 

در ادامه بخوانید : چگونه یک وی اس تی مناسب انتخاب کنیم؟

 

کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

حداقل سیستمی که شما می‌توانید از آن استفاده کنید سیستمی است که یک کارت صدای On Board ( پیشفرض کامپیوتر ) را پشتیبانی کند و یک کیبورد هم داشته باشد. و البته یک فضایی مناسبی که بتوانید ویندوز و نرم افزارهای جانبی را روی آن نصب کنید. در حال حاضر نرم افزارهای آهنگسازی بهینه شده اند و حتی با کامپیوترهای نیمه متوسط هم سازگاری دارند و آهنگسازی بدون تجهیزات را هم برای کاربران فراهم می‌کنند. چرا که در بعضی از این نرم افزارها می‌توانید بدون داشتن کارت صدا و میدی کنترلر تنظیم خود را آغاز کنید.

 

مشخصات کامپیوتر برای آهنگسازی

 

بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی

بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی که می‌توان از آن نام برد سیستم عامل ویندوز است که بهترین نسخه از آن که امتحان خود را پس داده است . سیستم عامل ویندوز 7 ( سرویس پک 1 یا 2 ) می‌باشد. که پیشنهادم برای انتخاب بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی این است که از نسخه‌هایی استفاده کنید که کمترین دستکاری یا سفارشی سازی را در آنها شده باشد.

موضوع بعدی در مورد بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی این است که سعی کنید اگر RAM شما بیشتر از 4 گیگ و سی پی یو شما بالاتر از Core i5 و Hard شما حداقل یک ترابایت حجم داشته باشد و حتما از نسخه 64 بیتی استفاده کنید چون در حال حاضر اکثر وی اس تی ها برای نسخه 64 بیتی برای بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی ارائه می‌شوند و در غیر اینصورت می‌توانید از نسخه 32 بیت نیز استفاده کنید. در ادامه بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی به شما معرفی می‌کنیم.

 

سیستم عامل ویندوز برای کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

 • RAM هم 8 گیگ به بالا
 • CPU = Core i5 به بالا
 • (Hard (H.D.D = حداقل یک ترابایت
 • سیستم عامل ویندوز 10 ( نسخه بدون دستکاری و 64 بیتی )

 

بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی

 

نکته قابل توجه در مورد کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

بعد از شکست انتشار نسخه ویندوز 8 مایکروسافت بر این شد که نسخه 10 را وارد بازار کند که کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی یا بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی هم می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. ( به شرط اینکه با ظاهر آن مشکلی نداشته باشید ) البته این نکته در خصوص کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی را هم فراموش نکنید که با استفاده یک لپ تاپ متناسب هم می‌توانید کار آهنگسازی را به سادگی ادامه دهید که در ادامه مشخصات کامپیوتر برای آهنگسازی را خدمتتان عرض می‌کنم.

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود وی اس تی

 

مشخصات کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی ( لپ تاپ )

سیستم عامل ویندوز 

 • Asus
 • CPU = i7
 • RAM = + 8 GIG
 • 128 گیگابایت = (H.D.D (SSD

کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

 • Lenovo
 • CPU = + i5
 • RAM = + 8 GIG
 • H.D.D = 1 T

بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی

باید بدانید

موارد بالا در کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی پیشنهادی ، تست شده  و  می‌توانید از آن به صورت حرفه‌ای استفاده کنید.

 

حرف آخر

در پایان اگر دیدگاهی در مورد بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی دارید همین جا مطرح کنید. تا کمتر 24 ساعت به آن پاسخ دهیم.

 

برای اینکه از خدمات ما بهتر استفاده کنید وارد بخش راهنما سایت شوید.

برای مشاهده آموزش نصب ویدیویی اینجا کلیک کنید.

راستی! برای مشاهده ویدیو آموزشی رایگان و کاربردی وارد کانال یوتیوب بیتستان شوید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

محصولات آموزشی که باید ببینید

82 پاسخ

   1. سلام اقای محمودی .
    وقت بخیر.
    این مشخصات چطوره :
    پردازنده:
    Amd Ryzen 7 3800x
    رم :
    VENGEANCE RGB Pro 32 GB 16GB x2
    هارد :
    سیگیت
    Exos 7E8 4TB
    پاور :
    کولر مستر
    Gold 650

 1. آقا سپاس بسیاربسیارفراوان از سایت فوق العادتون فقط میخواستم بدونم بجزاین دومدل لپتاپ از چه مدلهای دیگه ای میشه استفاده کرد؟؟

 2. سلام جناب ملک محمودی عزیز.
  خسته نباشین.ممنون از سایت خوبتون. من سیستمم اینه : مادر برد: a lite groop _ سی پی یو : corei5 2500 _ رم :8 گیگ _ هارد : ssd 128 _ هارد 500 اینترنال و ویندوزمم که 64 بیته.
  میشه بگین که خوبه برای کارآهنگسازی و تنظیم یا نه؟؟
  ممنونم ازتون

 3. سلام میخواستم بپرسم کارت صدا که به لب تاب جواب که واسه صدا گیر خوب باشه چی پیشنهاد میکنید و قیمتش تقریبا چقدره تشکر

   1. سلام من لپ تاپhp zbook15 دارم برای اهنگسازی جوابه؟ و اینکه چه کارت صدایی استفاده کنم؟

 4. با سلام خدمت شما خیلی ممنونم از شما بخاطر مطالب مفیدتون ❤
  ببخشید یک سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدید
  میخوام آهنگسازی یاد بگیرم قصد دارم برای این کار یک لپ تاپ مدل ideapad۳۲۰ برندlenovo بخرم
  به نظر شما این لپ تاپ برای آهنگسازی مناسبه؟

   1. سلام لپ تاپ زن بوک کور ای ۵ ایسوز کفایت میکنه ؟
    صدمه ای به سی پی یو و .. سیستم وارد میشه یا نه؟

   1. سلام میخواستم بدونم سیستم مورد نیاز برای اهنگ سازی و خوانندگی چی باید باشه مشخصات کامپیوتر لطف کنید بگید

 5. سلام و خسته نباشید
  من لپ تاپ ایسوس مدل r542ur رو تازه خریدم و cpu دستگاه core i7 و رمش هم ۱۲ ولی بازم بعضی وی اس تیارو که تو برنامه های مختلف مثل اف ال استودیو یا کیوبیس باز میکنم سی پی یو نمیکشه و صدا خرخر میکنه
  خواستم ببینم مشکل از کمبود رم میتونه باشه ؟ یا دستگاهم مشکل داره یا کلا توان لپ تاپ همین قدره ؟
  با تشکر

   1. اتفاقا کارت صداهم دارم
    مدل 2i4 فوکوس رایت ولی نمیدونم چرا روی بعضی وی اس تیا این مشکل بوجود میاد خودم شک داشتم رو اینکه چون کیوبیس ۵ نسخه ی ۳۲ بیتی کرک شده شاید واسه اونه که وی اس تیای قوی رو نمیکشه ولی مثلا اف ال استودیو رو نسخه ی ۶۴ بیتی رو نصب و استفاده کردم ولی بازم همین مشکل هست بخصوص روی بعضی وی اس تی های سنگینه کنتاکت
    بنظرتون ممکنه سخت افزاری باشه یعنی لپ تاپ مشکل داشته باشه ؟

    1. احتمالا پارتیشن بندی سیستمون مسئله داره . و باید فضای بیشتری به درایو C خودتون بدید. و اینکه وی اس تی های نصب شده رو روی درایوی غیر از c نصب کنید. میتونه از این مسئله هم باشه حتما مواردی که گفتیم رو تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

     1. راجب پارتیشن که گفتید تحقیق کردم یه برنامه دانلود کردم که میشد حجم درایو سی رو افزایش داد ولی برای من حداکثر سایزش بود دیگه افزایش پیدا نمیکنه البته الانم حدود پنجاه گیگ خالیه حجمش.در مورد نصب وی اس تیا اخه یه مشکلی پیش میاد اگه غیر از درایو سی نصب کنم دیگه توی مسیر نصب کیوبیس یا سایر برنامه ها قرار نمیگیرن همون پوشه ی vst plugins منظورمه و فکر کنم کیوبیس و بقیه برنامه ها نتونن پیداشون کنن. امروزم وی اس تی best service orchestra را رو توی کنتاکت تو ابلتون تست کردم چنتا کلاویه رو که باهم میزنم سی پی یو میره روی چهل پنجاه درصد.عجیبه واقعا

     2. یکی از دلایل اصلی داغ کردن سی پی یو هستش . یا با سیستم عاملتون کانفیگ نیست. دلیل دیگه ای نمیتونه داشته باشه. البته حجم درایو C هم بی تاثیر نیست.

 6. دوست عزیز من فقط بخشی از مقاله شما رو خوندم . و به جایی رسیدم که با کارت صدای آن بورد آهنگسازی میکنید . دوست عزیز کسی که دنبال همچین مقاله ای میگرده میخواد آهنگسازی کنه نمیخواد خاله بازی کنه . من موندم اهنگسازی با موبایل رو چجوری آهنگسازی به حساب آوردید . واقعن مقاله ضعیفی است .

  1. سلام دوست عزیز . بنده توی مقاله به تمامی زوایای شروع و ساخت در قشرهای مختلف جامعه نگاه کردم. و الزامی توی مقاله وجود نداشت. آهنگسازی با موبایل یه بحث جهانی هستش که روی بخث لایو پرفورمنس توی تمامی دنیا انجام مییشه. کافیه سری به یوتیوب بزنید و عظمت رو ببینید. با خوندن بخشی از یه مقاله ما رو قضاوت نکنید لطفا. در ضمن ما عرض نکردیم که تنها راه آهنگسازی به این صورته در ادامه گفتیم که نیاز به چه مواردی برای شروع حرفه ای دارید. بازم ممنون از نظری که دادید و مرسی از توجه تون.

 7. سلام سیستم من
  cori7.
  ram8.
  sound card pro tools.
  ۳ترا هارد دارم.نمی دونم چرا حین کار صدا می پره کلافم کرده.

 8. کارت صدا با کابل وایر فایر وصل هست.
  وقتی پلی اهنگ پلی میکنم چه داخل کیو بیس چه تو یه برنامه دیگه یهو صدا قطع میشه.اون وقت برای اینکه صدا برگرده من میرم تو نوار وظیفه پایین سمت راست روی کانال صدای کلی سیستم که کلیک میکنم وقتی میام تو برنامه برمیگرده صدا.مشکل موقع انتخاب صدا های امنیسفر بیشتر میشه.حالا نمیدونم مشکل مال سی پی یو هست یا مال کارت صدا یا تنظیمات کارت صدا

  1. احتمال زیاد از تنظیمات کارت صدا هستش . توی سایت پیام بدید اونجا میتونید عکس از مسئله تون ارسال کنید. راحت تر راهنماییتون می کنیم.
   از طریق لینک زیر اقدام کنید.
   beatestan.com/support

 9. ببخشید تنظیمات خط پخش در کیوبیس ۵ در کجا قرار داره.من قبلا وقتی خط پخش روی هر میزان میزاشتم پلی میکردم و بعد از چند میزان استوپ رو میزدم بر میگشت همونجا ک پلی شده بود الان نمیدونم چی شده اینطور نمیشه

 10. سلام یه سوال داشتم،من برای ضبط صدای بدون اهنگذاری به دوتا استدیو نه کاملا حرفه ای تو شهرستانمون رفتم که کیفیت صداش برام مهم بود ولی دوتاشم صدارو مثل اون صداهایی که تو اینترنت مشابهش بود درنمیاره و وضوح وصافی وکیفیت ش مورد رضایت نیست ،بنظرتون مشکل از کارت صوتی میتونه باشه یا تنظیمات؟میکروفن بد نیس

  1. سلام . چند تا مسئله هستش . اول اینکه باید جایی که ضبط می کنید استاندارد باشه . آکوستیک خوب و تجهیزات مناسب . و بعد مبحث میکس و مسترینگ صدا هست که برای اون هم هم تجهیزات مناسب میخواد هم دانستن اصول میکس و مسترینگ

 11. سلام اگه ویندوز بهتره. پس چرا بیشتر اهنگسازها از مک استفاده می‌کنند ( ولی از لاجیک استفاده نمی‌کنند)

 12. سلام من لپ تاپ lenovo / core i7 با رم 6 دارم و Cpu 1.80 2.40 هستش ولی مشکل دارم میخواستم بدونم قیمت لپ تاپها الان حدودی چقدره ؟
  مدل لپ تاپم s510 p هستش

   1. واقعا لطف میکنید اگر این کار رو انجام بدین چون خیلی از سایتها قیمت دقیقی به ادم نمیدن و واقعا سخته تصمیم گیری بین خرید لپتاپ و بستن کیس ثابت. اما اگر آدم هزینه ها رو بدونه راحت تر میتونه انتخاب و تا حدودی برنامه ریزی کنه.

    1. سلام تا اونجایی که من میدونم اگه کیس بخری و تجهیزاتم بخری بندازی روش هم ارزونتر از لپ تاپ درمیاد هم میتونه قوی تر م باشه قطعاتشم اکثرا قابل تعویضه برخلاف بعضی از لپ تاپ ها..

 13. سلام وقتتون بخیر
  بنظرتون لپ تاپ Lenovo ip500 i7 برای آهنگسازی مناسبه؟؟
  چون لپ تاپم قدیمیو دیگه واقعا نمیکشه مخصوصا وقتی پروژه های سنگین باز میکنم یا وی اس تیای سنگین مثه کنتاکت باز میکنم خیلی کند میشه و سی پی یوم کم میاره داغ میکنه..
  دنبال لپ تاپی میگردم پروژه های سنگینم روان پلی کنه

  مشخصات لپ تاپ:
  Cpu: i7 نسل6
  Ram: 8
  Hard: 1 tra

  1. سلام شما 2روز پیش که جواب سوالمو دادین و گفتین سی پی یو خیلی مناسب نیست رفتم سیستمم ارتقا دادم یعنی سی پی یو قبلیمcorei5 بود و من سی پی یو به corei7 ارتقا دادم و گرافیکم1بود و من یه گرافیک 1 مجزا دوباره بهش اضافه کردم و همچنین رم سیستمم 8بود ومن یه4بهش اضافه کردم و مادربورد هم عوض کردم که مادربورد H81 گذاشتم و 2تا فن یا همون خنک کننده هم بهش اضافه کردم که جمعن خنک کنندها 4تاست حالا خوبه یا نه
   خواهش میکنم بگو خوبه خیلی خرج رو دستم انداخته فقط همینا12میلیونو850تومن شدن بنظر خودم اگر سیستمم همونجوری می‌فروختم و این پولو می‌گذاشتم روش میتونستم یه لپ تاب غولوقوی بخرم درسته؟

   1. سلام دوست من . ببینید بنده طبق تجربه ای که داشتم بهتون گفتم و اینکه این سیستمی که فرمودید بسیار عالیه . ولی با 12 میلیون شما یه لپ تاپ خفن نمیتونستی بخری توی این دوره . بعد اینکه برای موزیک شما نیاز به گرافیک خاصی نداری.

    1. حرفه شمادرسته و از راهنمایی هاتون خیلی خیلی ممنونم وحق باشماست تو این دوره زمونه واقعا حتی 100میلیونم پولی نیست چرا فقط میتونی باهاش یه پراید حلبی بخری و بازهم درست میگین که نمیتونستم با12 تومن لپ تاپ خفن بگیرم اما نوشته بودم اگر سیستم خودمو میفروختم و با این 12تومن روش می‌گذاشتم حداقل 20تا 21تومن جمع میشد که نمیگم خفن اما بهتراز این میتونستم بگیرم حالا هم که فدای سرتون من به کاری که علاقه دارم برسم واسم بسه و بگین این سیستم الان دیگه خوبه یانه و من الان با گوشیم 2بار برنامه اف ال استودیو دانلود کردم و ریختم روی کامپیوتر و پسورد هم درست زدم اما باز هم میگه نادرست است باید چکار کنم شما میتونید برنامه اف ال استودیو چطوری دانلود کنم و چطوری نصب کنم ممنون میشم و پکیج میکس و مستر و تنظیم صدا وضبط صدا هم میخوام باید چکار کنم

     1. الان یه لپ تاپ خوب گیمینگ بین 70 تا 100 میلیونه . یه سرچ ساده کنید متوجه میشید. با 20 تومنم یه سیستمی که الان باهاش بستید رو نمیتونید به صورت لپ تاپ داشته باشید.
      نمیدونم از کجا دانلود کردید ولی از سایت ما دانلود کنید . چون تست شده . نسخه ویندوز رو دانلود کنید. و با وینرار از حالت فشرده خارج کنید. پسورد هم که آدرس سایت به علاوه www. هستش.
      در هر صورت موفق باشید.

 14. سلام.من سیستمی که دارم core i 5 هست و رم هم 16 هست اما در کیوبیس 10.5 وقتی یکی دوتا ترک وی اس تی بخصوص مثلا در کانتکت باز می کنم سی پی یو پر میشه و دیگه نمیشه ادمه داد.علت چی می تونه باشه؟

  1. سلام دوست من . پارتیشن بندی مناسب هم میتونه به شما کمک کنه که سرعت بیشتری رو تجربه کنید . یعنی درایو سی رو تا جایی که امکان داره خالی نگه دارید و نرم افزارهای پرحجم رو روی یه درایو دیگه که فضای بیشتری داره بزارید. مورد دوم انتخاب سیستم عامل بدون دستکاری است که به شما کمک می کنه تا نتیجه بهتری بگیرید.

 15. چه حرفیه میزنین شماها ک با یه کامپیوتر معمولی هم میشه شروع کرد من رفتم پلاگین ویو و اتو تیون رو نصب کردم دیگه سی‌پی‌یو جواب نمیده صدای توی اف ال خش خش میکنه و منم پول ندارم عوضش کنم و راهکاری هم ندارم :((((((

  1. دوست من برای شروع عرض کردیم که با یه کامپیوتر حداقلی با cpu core i 5 intel . نه اینکه کامپیوتری که خیلی سیستم قدیمی داره . قطعا برای یادگیری همون کامپیوتر هم کافیه و شما میتونید از پلاگین های پیشفرض بدون مسئله استفاده کنید و بدون اینکه مسئله ای داشته باشید . ولی برای استفاده از پلاگین های دیگه برای کم نیاوردن سی پی یو قطعا نیاز با سی پی یو قدرتمند تر دارید.

 16. سلام خسته نباشید ممنون از مطالب مفیدتون خواستم بدونم با این سیستم در حد حرفه ای میشه اهنگ سازی کرد یا معمولی؟
  Cpu: quad core q9550
  Ram: 6gb ddr3
  Gpu: r7240 2gb
  Hdd: 1tb

 17. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم آیا برای انتخاب کارت صدا نوع باند یا اسپیکر مهم هست یا خیر؟
  سوال دیگه اینکه کارت صدا مستقیما به باند وصل میشه یا باید به کیس کامپیوتر وصل بشه؟
  آخرین سوال هم میخواستم یه نرم افزار خوب برای اکو دادن به صدا بصورت زنده معرفی کنید ینی مستقیما صدا از میکروفون که میخونیم بصورت اکو باشه اکو برای خوانندگی ….یا همون نرم افزاری برای ادیت صدای وکالیست که همه میگن مثلا طرف تو دستگاهصداشو درست میکنه

  1. سلام ممنونم . خیر فقط چیزی که مهمه داشتن خروجی مناسب برای اسپیکر هستش که باید چک بشه . که در اکثر اوقات ساپورت میکنه.
   اسپیکر مانیتورینها در اکثر اوقات به صورت مستقیم به کارت صدا متصل میشه و کارت صدا با usb به کامپیوتر
   شما میتونید از نرم افزارهای آهنگسازی مثل اف ال استودیو یا کیوبیس استفاده کنید.

 18. سلام من لب تاب گیگابایت دارم
  Cpu core i7 4700q
  Ram 16gig
  Ssd 128 gig
  Hdd 1 t
  Vga 2gig
  البته میتونم یه هارد یک ترابایتی هم جای دی وی رایتر اضافه کنم.
  این لب تاب مناسب تنظیم هست؟
  برنامه انتخابی من استودیو وان یا کیوبیس هست

   1. سلام روزتون بخیر
    ببخشید با لپتاب رایزن ۳ و رم ۴ میشه اف ال نصب کرد؟ و فعلا برای یادگیری اولیه میخوام که بعدا سیستمو عوض کنم

 19. درود…عذر خواهی میکنم من مشکل تبدیل فایروایر برای لپ تاپ دارم ایا تبدیلی هست که فایروایر به یو اس بی تبدیل بشه ؟

 20. سلام خسته نباشید ، میخواستم بدونم لپ تاپ surfase pro 4 با مشخصات core i5 نسل شش و 8 ram و هارد 256 ssd با گرافیک HD520 برای این کار مناسبه؟

 21. سلام ، من میخواستم کیس جدید بخرم با مشخصات cpu core i3 8100 و ram 8gb یا ram 16gb با هارد 1tb hhd و 240gb ssd و گرافیک intel UHD graphics 630 آیا برای آهنگسازی مناسبه؟

 22. سلام خسته نباشیدممنون از سایت فوق‌العادتون خیلی عالی و کاربردی هست مخصوصا برای من یه سوال داشتم میخواستم بدونم برنامه هایی مثله اف ال استودیو یا آبلاتون یا….. با مشخصات این سیستم جواب میده چون میخوام سیستمم ارتقا بدم ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید
  رم. 8گیگ
  سی پی یو. i5
  گرافیک. 1
  هارد.1ترابایت
  مادربورد هنوز بروز نکردم اما پارسال بروزش کردم یعنی ساله 2019
  بعضی از چیزا مثله مشخصات که خودتون گفتین اما منظورم اینکه هنگ نمیکنه یا اذیت نمیکنه هنگامه صدا ضبط کردن یا ادیت یا بیت ساختن
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید لطف میکنید

 23. با عرض سلام و درود خدمت شما ؛ ممنون بابت مطالب مفیدی که میزارید
  مشخصات سیستم من این هستش 2.70 GHzتا cpu core i 7 ،2.10 GHz ، رم 12GB ، و SSD 256BGB
  ولی سیستمم هنگام بالا اوردن پلاگینهای فب فیلتر در برنامه اف ال استدیو خر خر میکنه یا نویز میندازه و درصد استفاده از سی پی یو تا 50 60 درصد بالا میره.
  میخواستم بدونم علت این مسئله دقیقا چی هستش و چطور میتونم برطرفش کنم؟
  ممنون میشم اگه به سوال بنده پاسخ بدید:

 24. سلام
  خسته نباشید
  قبل از هر چیز باید تشکر کنم که همواره علاوه بر درج مقالات و آموزشهای مناسب و کامل، به مشاوره و راهنمایی کاربران در کامنتها هم میپردازید و سهم بسزایی در آگاهی مبتدی‌ها دارید.
  با این وضعیت نابسامان بازار و قیمت دلار و گرانی بی حد و مرز از یکطرف، کمبود موجودی فروشگاهها و عدم تنوع انبارها از طرف دیگر، و نیز بی‌انصافی تعدادی از فروشندگان (که بجهت نداشتن مدلهای متنوع، سعی در فروش 3-2 نمونه خاص موجود خودشان دارند) نیاز شدید و مبرم به مشاوره متخصصین آگاه (همچون شما) که سودی در خرید ما ندارند، واضح است.
  علی‌ای‌حال…
  برای بستن یک سیستم، جهت آهنگسازی چند سؤال برایم پیش آمده که ممنون میشوم پاسخ دهید.
  ۱: در آهنگسازی، اساسا رم گزینه مهمتر است یا cpu؟ کدام مهمتر است؟ و با توجه به سؤال بعدی، در مقوله تکمیل پروژه‌های حرفه‌ای حداقلهای هر دو مورد چه اعدادی میباشند؟
  ۲: در مورد cpu آیا نسل 7 و 8 و بالاتر بودن مهم است، یا i7 و i5 بودن؟
  ۳: آیا این درست است که برای پروژه/وی‌اس‌تی های سنگین در آهنگسازی Amd بهتر از intel جواب میدهد؟
  ۴: آیا کارت گرافیک نیاز به ارتقا دارد؟ یا فقط کارت صدای آن‌بورد را ارتقا دهیم بهتر است؟ (این مورد در صورت فقدان اضطراری کارت صدای اکسترنال بسیار کارگشاست)
  5: جایی خوندم (شاید فرموده خودتان باشد) برای اجرای سریع و بدون لگ و خش‌خش پروژه‌ها و پلاگینهای سنگین، فرکانس cpu حداقل باید بالای 3 باشه. درسته؟؟؟؟
  و
  سؤال آخرم:
  برای خرید 2 گزینه اصلی و گران سیستم، یعنی مادربرد، سی‌پی‌یو اگر بودجه حدود 12-10 م را در نظر بگیریم، چه مدل، برندی را پیشنهاد میفرمائید؟
  مدل یا نمونه‌ای میخوام که با لگ و خش‌خش و کندی سیستم و کمبود رم و عدم‌کشش cpu و … اینجور چیزها خداحافظی کنم…
  به من مدل B460_Aorus_Pro و i5_10400_Tray که 9.5 م در میاد، و مدل Pro400_UD و پردازنده i7_10700 بمبلغ 14 م پیشنهاد شده.
  البته رم برای هر 2مورد 16 گیگ کروشیال درنظر گرفته شده. و حافظه ssd و هارد hdd و پاور 480 گرین هم که به جمع 2 قطعه اضافه میشود.
  آیا با خرید گزینه اول بمشکل برنمیخورم؟
  آیا پیشنهاد بهتری که با صرف هزینه کمتر، به نتایج بهتری برسم دارید؟ کدام برند یا مدل یا رده‌ها را نباید بگیرم؟ چون در هنگام تحقیق به مدلها و برندها و رده‌های بینهایت زیادی برمیخوریم که واقعا آدم را سردرگم میکنند.
  برایم برند یا مدل اصلا مهم نیست، نتیجه مهم است.
  پیشاپیش بابت پاسخ و بخاطر وقت گذاشتن و مشاوره‌تان سپاس‌گزارم و نهایت تشکر را تقدیمتان میکنم.
  عذرخواهی مجدد به جهت طولانی شدن عرایضم
  پایدار باشید.
  🌹🙏🌹
  *
  پیشاپیش سپاس بابت پاسخگویی کامل شما
  و عذرخواهی بابت طولانی شدن

 25. سلام دوست عزیز، من سیستم خودم رو میخوام ارتقاع بدم آیا این لپ تاپ با این مشخصات جوابگو هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.. باتشکر

  Intel Core i7
  ۲.۶ GHz تا ۵.۰ GHz
  16GB RAM
  512GB SSD

 26. سلام،
  بنده سالها پیش آهنگسازی و تنظیم میکردم اما دوباره میخوام توی این حرفه برگردم.
  مشخصات لپتاپ بنده به شکل زیر هست:
  Intel i7-3612QM 2.1GHz
  Ram 16GB
  SSD 500
  آیا میتونم از این لپتاپ برای ساخت کارهای نیمه حرفه ای + خرید یک کارت صدا استفاده کنم؟

   1. سلام وقت بخیر
    به نظرتون سیستم با مشخصات زیر مناسب هست یا خیر؟
    Cpu Core i5 4460
    Ram 8 ddr3
    هارد 1 ترا بایت

 27. سلام وقتتون بخیر
  سیستم من Core i7 _ ram 16 _ HARD 500 SSD هست
  ولی هنوز موقع اجرا پروژه گاهی خرخر میکنه و گیر میکنه ‌
  در مورد نصب DAW و نصب پلاگین ها در مسیر خاصی باید نصب بشن لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر از لطفتون

 28. سلام وقت بخیر
  سیستم من
  RAM 8GB (DDR4)
  CPU Core i3-9100f 3.60GHz
  HHD 1TB
  به نظرتون این سیستم برای پروژه های سنگین یا نیمه سنگین جواب میده؟ به خاطر CPU شک دارم چون آخه گفتین i5 به بالا ولی نگفتین چه نسل یا مدلی آخه cpu من که i3 هست از i5-7600K قوی تره و تقریبا معادل i7-6820HQ هستش
  ممنون میشم جواب بدید

 29. سلام ببخشید ایا این سیستم جوابه ؟ منظورم از جواب چیز حداقلی نیست میخوام یه چیز خوب باشه و نمیخوامم باز الکی هزینه اضافی کنم و اروم اروم بخرم ، واسه شروع خوبه همین سیستم ؟
  1-مادربرد ایسوس
  Asus Z170-P
  2- رم 16GB
  Ram : DDR4/2400
  3- سی پی یو CPU
  Intel i7-6700 Skylake
  4- هارد SSD سیلیکون پاور
  ACE A55 256GB
  5-هارد دیسک H.D.D
  Toshiba 1Tra/P300
  6-کارت گرافیک
  Radeon HD 4670/1G/ddr3/128bit
  7-منبع تغذیه گرین
  Power Green GP330A-ESD
  8-کارت شبکه بیسیم
  Network Adapter wireless Dlink
  9-دیسک داریو نوری
  DVD Drive

  اگر خوبه که اخه به من گفتن که سی پی یو برم نسل ۸ بخرم و خوب نیست این ممنون میشم بگید بهم

 30. سلام خسته نباشید خواستم ببینم که برای اهنگ سازی نیاز به یک کارت گرافیک خوب هم هست؟ یا میشه با یک کارت گرافیک خیلی معمولی و با یک cpu نسبتا خوب هم کار کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

با خرید عضویت ویژه به صدها وی اس تی ، پلاگین و… همچنین فیلم های آموزشی به صورت رایگان دسترسی خواهید داشت.

فرم ورود به حساب کاربری

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ همین الان ثبت‌نام می کنم