بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی

15امروز می‌خواهم از مطالعاتی که در زمینه بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی کردم و تجربه شخصی خود در مورد کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی صحبت کنم. نظری که می‌خواهم بدهم با توجه به تجربیات خودم است شاید برای بعضی از دوستان یا اساتید قابل درک نباشد یا از سوی برخی تکذیب شود. ولی مهم این است که موضوع بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی و آموزش موسیقی موضوعی است که لازم دانستم که درباره آن به صورت مفصل صحبت کنم.در ادامه در بیتستان به عناوین زیر خواهیم پرداخت.

 • مقدمه
 • پیشنهاد
 • تنظیم و آهنگسازی
 • کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی
 • سیستم پیشنهادی برای آهنگسازی
 • مشخصات کامپیوتر برای آهنگسازی
 • بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی

 

سیستم پیشنهادی برای آهنگسازی

 

سخنی با شما ( مقدمه )

اگر زندگی افراد خودساخته را مطالعه کنید و یا مستند زندگیشان را ببینید قطعا خواهید دید که برای شروع از نقطه زیر صفر اقدام کرده اند و تنها چیزی که برایشان مهم است اهدافی بوده که برایش تلاش می‌کردند. و بدون داشتن امکانات و در شرایط سخت محیطی توانستند با تلاش و استمرار و البته یادگیری مداوم در رشته خود به موفقیت در زمینه کاری خود برسند.

آموزش آهنگسازی هم امری مستثنی نیست و اولین موضوع برای شروع داشتن هدف و البته یادگیری مداوم می باشد. خب به اینجا میرسم که چرا بدون مقدمه به این مسائل پرداختم . بله سوال خوبیست! اگر از افراد موفق در موسیقی ایران و جهان هم بپرسید شاید با حرفای بنده موافق باشند ولی الزاما نمیگویم که امکانات نداشته باشید یا از امکانات استفاده نکنید یا هر کسی که امکانات دارد موفق نمی‌شود خیر بلکه میگویم با کمترین امکانات هم می‌شود موفق شد و به نتیجه دلخواه رسید.

 

شروع تنظیم و آهنگسازی

خب برای شروع آهنگسازی با یک کامپیوتر معمولی هم می‌توانید استارت بزنید و کار تنظیم را به سادگی انجام دهید. به این فکر نکنید که کامپیوترتان ضعیف است و این روند با انتخاب بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی تداخلی ندارد. چند سالی است که با افرادی اشنا شدم که الان افراد معروفی در مارکت موسیقی ایران هستند و فقط با یک کامپیوتر خیلی معمولی کار خود را شروع کردند و کم کم توانستند از روابطی که پیدا کردند و البته کارهای خوبی که در زمان خود ساختند همه گیر شوند و خوانندگان مطرح با این افراد همکاری کنند.

 

سیستم عامل پیشنهادی برای آهنگسازی

 

خب طبق روال همیشه میرویم سر اصل مطلب

 

بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی

در حال حاضر سیستم عامل‌های فراوانی وجود دارد که هرکدام با توجه به منابعی که دارند به نوعی مناسب یک فعالیت هستند. در واقع در تمامی سیستم عامل‌ها می‌شود آهنگسازی و تنظیم را انجام داد و ادامه داد. شاید بدانید یا دیده باشید که آهنگ‌سازی با موبایل هم همه گیر شده و در فضای مجازی به شدت گسترش یافته است.همانطور که می‌دانید سیستم عامل مک قویترین سیستم عامل جهان هم از نظر کیفیت و رابط کاربری و هم از نظر امنیت می‌باشد که دقیقا برای کارهای مرتبط با مالتی مدیا ( صوتی و تصویری ) ساخته شده است. که بالاترین کیفیت را دارد. و به هیچ عنوان ویروسی نمی‌شود چون اکثر ویروس ها برای دیگر سیستم عامل ها نوشته می‌شود و کمتر میبینیم که ویروسی برای سیستم عامل مک نوشته شده باشد. و با کیفیت‌ترین نرم افزارهای برای آهنگسازی مثل لاجیک پرو ایکس در آن تولید می‌شود که قابلیت‌های زیادی دارد.

 

بهترین سیستم برای آهنگسازی

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود سمپل آهنگسازی

 

پیشنهاد

پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر هزینه بالایی را برای آهنگسازی در نظر گرفته اید این سیستم عامل را به شما پیشنهاد می‌دهیم. و می‌توانید از قدرت آن بهره ببرید.در کنار آن می‌توانید از یک مایکروسافت کامپیوتر هم استفاده کنید که اکثر تنظیم کنندگان داخل کشور از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند و کارهای بسیار زیبا و ارزشمندی را خلق کرده اند.

 

جالب است بدانید

جالب است بدانید که با توجه به پیشرفت علم و البته پیشرفت موسیقی در حال حاضر نرم افزارهای آهنگسازی این قابلیت را دارند که بدون اتصال میدی کیبورد هم امکان آهنگسازی را با صفحه کلید معمولی کامپیوتر هم به شما می دهد. که ما در مقاله ای جداگانه به آموزش تبدیل کیبورد به پیانو پرداخته ایم.

 

در ادامه بخوانید : چگونه یک وی اس تی مناسب انتخاب کنیم؟

 

کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

حداقل سیستمی که شما می‌توانید از آن استفاده کنید سیستمی است که یک کارت صدای On Board ( پیشفرض کامپیوتر ) را پشتیبانی کند و یک کیبورد هم داشته باشد. و البته یک فضایی مناسبی که بتوانید ویندوز و نرم افزارهای جانبی را روی آن نصب کنید. در حال حاضر نرم افزارهای آهنگسازی بهینه شده اند و حتی با کامپیوترهای نیمه متوسط هم سازگاری دارند و آهنگسازی بدون تجهیزات را هم برای کاربران فراهم می‌کنند. چرا که در بعضی از این نرم افزارها می‌توانید بدون داشتن کارت صدا و میدی کنترلر تنظیم خود را آغاز کنید.

 

مشخصات کامپیوتر برای آهنگسازی

 

بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی

بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی که می‌توان از آن نام برد سیستم عامل ویندوز است که بهترین نسخه از آن که امتحان خود را پس داده است . سیستم عامل ویندوز 7 ( سرویس پک 1 یا 2 ) می‌باشد. که پیشنهادم برای انتخاب بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی این است که از نسخه‌هایی استفاده کنید که کمترین دستکاری یا سفارشی سازی را در آنها شده باشد.

موضوع بعدی در مورد بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی این است که سعی کنید اگر RAM شما بیشتر از 4 گیگ و سی پی یو شما بالاتر از Core i5 و Hard شما حداقل یک ترابایت حجم داشته باشد و حتما از نسخه 64 بیتی استفاده کنید چون در حال حاضر اکثر وی اس تی ها برای نسخه 64 بیتی برای بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی ارائه می‌شوند و در غیر اینصورت می‌توانید از نسخه 32 بیت نیز استفاده کنید. در ادامه بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی به شما معرفی می‌کنیم.

 

سیستم عامل ویندوز برای کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

 • RAM هم 8 گیگ به بالا
 • CPU = Core i5 به بالا
 • (Hard (H.D.D = حداقل یک ترابایت
 • سیستم عامل ویندوز 10 ( نسخه بدون دستکاری و 64 بیتی )

 

بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی

 

نکته قابل توجه در مورد کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

بعد از شکست انتشار نسخه ویندوز 8 مایکروسافت بر این شد که نسخه 10 را وارد بازار کند که کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی یا بهترین سیستم کامپیوتر برای آهنگسازی هم می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. ( به شرط اینکه با ظاهر آن مشکلی نداشته باشید ) البته این نکته در خصوص کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی را هم فراموش نکنید که با استفاده یک لپ تاپ متناسب هم می‌توانید کار آهنگسازی را به سادگی ادامه دهید که در ادامه مشخصات کامپیوتر برای آهنگسازی را خدمتتان عرض می‌کنم.

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود وی اس تی

 

مشخصات کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی ( لپ تاپ )

سیستم عامل ویندوز 

 • Asus
 • CPU = i7
 • RAM = + 8 GIG
 • 128 گیگابایت = (H.D.D (SSD

کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

 • Lenovo
 • CPU = + i5
 • RAM = + 8 GIG
 • H.D.D = 1 T

بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی

باید بدانید

موارد بالا در کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی پیشنهادی ، تست شده  و  می‌توانید از آن به صورت حرفه‌ای استفاده کنید.

 

حرف آخر

در پایان اگر دیدگاهی در مورد بهترین سیستم عامل برای آهنگسازی دارید همین جا مطرح کنید. تا کمتر 24 ساعت به آن پاسخ دهیم.

 

4.1/5 - (30 امتیاز)

اف ال استودیو یکی از بهترین نرم افزارهای آهنگسازی جهان است و شما با یادگیری آن می توانید به یک آهنگساز حرفه ای تبدیل شوید. اگر وقت ندارید و می خواهید در سریع ترین زمان آموزش خود را شروع کنید ، این بهترین پیشنهاد است. با ثبت نام در دوره صفر تا صد اف ال استودیو به فیلم های آموزشی فوق العاده با کیفیت دسترسی خواهید داشت. فرصت را از دست ندهید و همین الان شروع کنید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

94 پاسخ

 1. سلام

  یک سوال داشتم
  این ویندوز ۱۰ ما گیر آپدیت داد
  آپدیت کردیم دیگه کارت صدا رو نمیشناسه بدجوری تو هچلم

  درایور رو هم پیدا کردم نصب کردم تاثیری نزاشت

  دوی آیکون بلندگو ضربدر کشیده و اصلا باکس صدا باز نمیشه. هیچ صدایی نمیاد

  ولی صدا تو اوبونتو میومد
  چیکار کنم دقیقا ؟

 2. سلامی دوباره.خواستم بپرسم این کارت صدای آنبرد چه تاثیری توی تنظیم توی اف ال داره؟ نه سازی دارم نه میدی کنترلری نه میخوام چیزی ضبط کنم . فقط تنظیم.مثلا من صدای ورودی/خروجی رو توی تنظیمات صدا از (ASIO4ALL v2) به مثلا RETALK HD sound تغییر میدم که کارت صدای آنبرد خود مادربرد هست.
  الان چه فرقی کرد ؟ چه اتفاقی میوفته؟ واسه همین میگم که اگه کارت صدای آنبرد قوی باشه آیا تاثیری میزاره یا نه؟تشکر فراوان

 3. سلام عزیز ممنونم برای مقاله خوبتون.
  مشخصات سیستم:
  CPU:AMD FX 8350
  RAM: 8 GIG ==>2x 4GIG DUAL Channel
  S.S.D:256
  H.D.D: 1 TB
  اما توی تنظیم با اف ال خر خر میکنه سی پی یو از 100 بیشتر میشه و کامل تیکه تیکه شنیده میشه صدا. همیشه اینطور نیست وقتی تعداد صداها زیاد میشه خر خر میکنه. من تنظیمات صدا رو گذاشتم روی ASIOfALL V2
  بافر سایز هم روی 2 گیگ تنظیم شده.
  Sample Rate: 44100
  Mix in buffer switch , Triple buffer تیکشو زدم
  Priority:Highest
  Multithreaded generator processing,Multuthreaded mixer processing,Smart diable تیکشو زدم
  Resampling quality :512-point sinc
  خوده اف ال و پلاگینا روی اس اس دی نصبه.مشکل اینجاست که نهایت مصرف رم اف ال پایینه مثلا 1222 یا 1363 دیگه بیشتر از اینا نمیشه.مشکل از سیستمه یا نداشتن کارت صدا ؟ م ن کارت صدای آنبردم سوخته میخام یه آنبرد (PCI) دیگه بگیرم آیا با کیفیت بودن کارت صدا تاثیری توی رندر کردن و رفع خر خر داره یا نه؟ ممنون میشم جواب بدین من بلا تکلیف موندم اینجا.

 4. سلام ببخشید ایا این سیستم جوابه ؟ منظورم از جواب چیز حداقلی نیست میخوام یه چیز خوب باشه و نمیخوامم باز الکی هزینه اضافی کنم و اروم اروم بخرم ، واسه شروع خوبه همین سیستم ؟
  1-مادربرد ایسوس
  Asus Z170-P
  2- رم 16GB
  Ram : DDR4/2400
  3- سی پی یو CPU
  Intel i7-6700 Skylake
  4- هارد SSD سیلیکون پاور
  ACE A55 256GB
  5-هارد دیسک H.D.D
  Toshiba 1Tra/P300
  6-کارت گرافیک
  Radeon HD 4670/1G/ddr3/128bit
  7-منبع تغذیه گرین
  Power Green GP330A-ESD
  8-کارت شبکه بیسیم
  Network Adapter wireless Dlink
  9-دیسک داریو نوری
  DVD Drive

  اگر خوبه که اخه به من گفتن که سی پی یو برم نسل ۸ بخرم و خوب نیست این ممنون میشم بگید بهم

 5. سلام وقت بخیر
  سیستم من
  RAM 8GB (DDR4)
  CPU Core i3-9100f 3.60GHz
  HHD 1TB
  به نظرتون این سیستم برای پروژه های سنگین یا نیمه سنگین جواب میده؟ به خاطر CPU شک دارم چون آخه گفتین i5 به بالا ولی نگفتین چه نسل یا مدلی آخه cpu من که i3 هست از i5-7600K قوی تره و تقریبا معادل i7-6820HQ هستش
  ممنون میشم جواب بدید

 6. سلام وقتتون بخیر
  سیستم من Core i7 _ ram 16 _ HARD 500 SSD هست
  ولی هنوز موقع اجرا پروژه گاهی خرخر میکنه و گیر میکنه ‌
  در مورد نصب DAW و نصب پلاگین ها در مسیر خاصی باید نصب بشن لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر از لطفتون

دیدگاهتان را بنویسید

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی