ان اف تی موزیک چیست؟ [آیا کسب درآمد از NFT موزیک واقعیت دارد]

ان اف تی موزیک چیست؟ [آیا کسب درآمد از NFT موزیک واقعیت دارد]

ان اف تی موزیک چیست؟ آیا کسب درآمد از NFT موزیک واقعیت دارد؟ این از جمله سوال هایی است که خیلی از دوستان از من می پرسند و در این پست قصد دارم در این رابطه صحبت کنم و اطلاعات کاملی در این رابطه در اختیار شما قرار خواهم داد.

nft

NFT چیست؟

NFTها یا توکن‌های غیرقابل تعویض، نوع جدیدی از دارایی دیجیتال هستند که در بازار ارزهای دیجیتال مورد توجه قرار گرفته‌اند. NFT یک دارایی منحصر به فرد است که به واسطه آن می توانید مواردی مانند آثار هنری ، موسیقی ، عکس و … را بخرید یا فروشید.

 

ان اف تی موزیک چیست؟

 

یکی از دلایل محبوبیت NFT ها مبحث مالکیت انحصاری آنهاست. مثلا فرض کنید که شما مالک یک زمین یا آپارتمان هستید. قاعدتا هیچ کس به جز شما مالک آن آپارتمان یا زمین نیست. در NFT ها هم دقیقا به همین صورت هست و دارنده هر NFT حق مالکیت مادی و معنوی کامل آن اثر را دارد.

این دارایی دیجیتال طرفداران زیادی دارد و روز به روز طرفداران بیشتری در سراسر جهان پیدا می کند. یکی دیگر از دلایل محبوبیت NFT ها مبحث سرمایه گذاری است. شما به واسطه خرید و فروش NFT ها می توانید کسب درآمد کنید. اگر به موضوع کسب درآمد از موسیقی علاقه مندید روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

NFT موزیک چیست؟

NFT موزیک روش جدیدی برای کسب درآمد هنرمندان است. در سال های اخیر، صنعت موسیقی شاهد تغییر عمده ای شده که آن را به سمت دیجیتالی شدن برده است. این امر منجر به توسعه فناوری های جدیدی مانند ان اف تی موزیک شده است.

ان اف تی موزیک یک دارایی دیجیتالی است که روی یک بلاک چین ذخیره می شود و روشی امن تر و شفاف برای حفظ مالکیت مادی و معنوی اثر فراهم می کند. زیرا NFT ها می‌توانند سرنوشت کاری و مالی هنرمندان را بهتر کنند و مشارکت بهتر طرفداران را تضمین کنند و در نهایت تاثیر مثبتی روی صنعت موسیقی بگذارند.

 

NFT موزیک چیست؟

 

NFT موزیک یکی از اشکال مختلف NFT ها می باشد. این کالای دیجیتال غیر قابل تعویض است و این به آن معناست که فقط شما مالک آن هستید و فقط در صورتی قابل انتقال است که آن را بفروشید. در غیر این صورت مالکیت آن در انحصار شماست.

شما اگر یک تولید کننده موسیقی هستید و یک اثر تولید کرده اید به سادگی می توانید آن را تبدیل به NFT کنید و به صورت آنلاین در فروشگاه های مرتبط به فروش بگذارید و مالکیت کامل اثر خود را به شخصی به غیر از خودتان منتقل کنید. این فناوری در اصل اجازه می‌دهد مالکیت و اصالت هر اثر هنری دیجیتال تأیید شود و از مالکیت معنوی اثر شما محافظت می کند. هر NFT دارای یک قرارداد هوشمند ثبت شده در بلاک چین است که اساساً منحصر به فرد بودن محصول موسیقی فردی را مشخص می‌کند.

 

مزایا ان اف تی موزیک

NFT‌ موزیک دارای مزایای متعددی است و فرصت‌های جدیدی را برای هنرمندان ایجاد می‌کند. سیستمی که حتی توسط شخصیت‌های شناخته شده صنعت موسیقی مورد توجه قرار گرفته است.

یکی از بزرگترین مزایای NFT این است که به هنرمندان این امکان را می دهند که مستقیماً موسیقی خود را به طرفداران بفروشند بدون اینکه از پلتفرم شخص ثالث مانند iTunes یا Spotify استفاده کنند.

 

مزایا ان اف تی موزیک

 

این بدان معناست که هنرمندان می توانند سود بیشتری از فروش خود را حفظ کنند و همچنین به آنها اجازه می دهد تا مستقیماً با طرفداران خود تعامل داشته باشند. یکی دیگر از مزایای NFT ها این است که بسیار ایمن هستند و نمی توان آنها را مانند سی دی های فیزیکی یا صفحات گرامافون جعل کرد.

طرفداران یک هنرمند می توانند یک آهنگ را به عنوان NFT خریداری کنند و هر بار که شخصی آهنگ شما را به عنوان NFT خریداری می کند، پورسانت دریافت خواهید کرد. شما همچنین می توانید انتخاب کنید که آهنگ را مستقیماً به طرفداران خود بفروشید یا به طرفداران اجازه دهد آن را به صورت رایگان پخش کنند. ان اف تی ها به شما کنترل کاملی روی موسیقی شما می دهند و حتی می توانید قیمتی که مدنظر شماست را برای هر آهنگ تعیین کنند.

یکی دیگر از مزایای ان اف تی موزیک کاهش دزدی آثار هنری است. به این معنا که آثار شما غیر قابل کپی می شود و حق مالکیت معنوی و مادی آن در اختیار یک شخص حقیقی یا حقوقی می باشد.

 

معایب ان اف تی موزیک

ان اف تی هم مثل هر چیز دیگری علاوه بر مزایا، معایبی هم دارد که در ادامه به برخی از مهمترین آنها می پردازم. یکی از مهمترین آنها این است که ان اف تی ها چون یک دارایی کلکسیونی محسوب می شود ، بیشتر سرمایه گذاران در این حوزه علاقه مندند روی آثاری سرمایه گذاری کنند که صاحب اثر آن یکی از چهره های شناخته شده باشد تا شخصی که به صورت مستقل فعالیت می کند یا به تازگی فعالیت هنری خود را آغاز کرده است.

 

معایب ان اف تی موزیک

 

یکی دیگر از اشکالات احتمالی این است که NFT ها می توانند باعث ایجاد دوگانگی در صنعت موسیقی شود و تنها افرادی که می توانند سود بیشتری ببرند که هزینه های بازاریابی بیشتری برای بیشتر دیده شدن ان اف تی های خود در پلتفرم های فروش ان اف اتی می کنند. این می تواند باعث افزایش شکاف بین هنرمندان شناخته شده و هنرمندان مستقل شود.

نگرانی دیگر این است که اگر مردم فقط برای خرید NFT Music به عنوان راهی برای کسب درآمد و سرمایه گذاری حساب کنند، باعث تمرکز کمتر تولید کنندگان موسیقی روی کیفیت آثارشان می شود و اکثر هنرمندان با نگاه سرمایه گذاری موسیقی تولید می کنند و این موضوع در زمان باعث کاهش کیفیت سطح موسیقی خواهد شد.

 

NFT‌ها چگونه معامله می‌شوند؟

NFT‌ها را می‌توان در پلتفرم های خرید و فروشی که وجود دارد معامله کرد. شما به عنوان یک سرمایه گذار یا شخصی که موسیقی تولید می کند می توانید در این نوع از پلتفرم ها فعالیت داشته باشید و هر زمان که خواستید خرید و فروش انجام دهید. البته برای نگه داری NFT ها باید از کیف پول های مجازی یا فیزیکی استفاده کنید که هر کدام از کیف پول ها قابلیت نگهداری برخی از آثار را دارند.

 

NFT‌ها چگونه معامله می‌شوند؟

 

با این حال، برخلاف بازار‌های معمولی، خرید با دلار یا یورو پرداخت نمی‌شود، بلکه با ارز دیجیتال اتریوم پرداخت می‌شود. پس شما قبل از خرید باید به اندازه ای که نیاز است ارز دیجیتال اتریوم را خریداری کنید که به واسطه آن بتوانید ان اف تی مورد نظر خود را خریداری کنید. در عین حال اگر به عنوان فروشنده فعالیت می کنید باید ارزش ان اف تی خود را بر حسب اتریوم در پلتفرم های فروش و خرید ان اف تی قیمت گذاری کنید.

 

محبوب‌ترین سایت خرید و فروش NFT

سایت های زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید خرید و فروش ان اف تی را انجام دهید که هر کدام مزایا و معایب منحصر به فردی دارند. در اینجا دو تا از بزرگترین پلتفرم های خرید و فروش NFT موزیک را به شما معرفی میکنم.

محبوب‌ترین سایت خرید و فروش NFT

 

آیا کسب درآمد از NFT موزیک واقعیت دارد؟

بله این موضوع واقعیت دارد. مثلا سروش لشکری ملقب به هیچ کس فردی است که در رپ فارسی توانسته مبلغ قابل توجهی از ان اف تی درآمد کسب کند. در واقع این هنرمند با فروش کاور آرت مجموعه بلند جنگل آسفالت ، کلیه مالکیت معنوی و مادی این اثر به شخصی واگذار کرد و در ازای آن مبلغ قابل توجهی را دریافت کرد.

 

آیا کسب درآمد از NFT موزیک واقعیت دارد؟

 

کسب درآمد از NFT موزیک نیاز به یادگیری مهارت های خاصی مثل آشنایی با نیاز بازار ، نحوه سرمایه گذاری و همچنین بازاریابی حرفه ای می باشد که این امر باعث افزایش درامد شما خواهد شد و هر چقدر این موارد را بهتر انجام دهید باعث شناخته تر شدن ان اف تی موزیک شما می شود. و هر چقدر آثار شنیدنی تری تولید کنید که مورد توجه مخاطبانتان قرار بگیرد می توانید درامد بیشتری کسب کنید.

 

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید شما با استفاده از تکنولوژی ان اف تی که یکی از تکنولوژی های پیشرفته عصر حاضر می باشد می توانید از صنعت موسیقی کنید. فرقی ندارد که آثار شما با کلام باشد یا بی کلام . مهم این است که حرفه ای برخورد کنید و آثاری تولید کنید که بتواند مخاطبان بیشتری کسب کند و این باعث افزایش درآمد شما خواهد شد . در نتیجه اولویت شما باید تولید آثار حرفه ای باشد که بتواند مخاطبان ارزشمندتری را جذب کند.

 

منبع: zcoino.com

5/5 - (1 امتیاز)

اف ال استودیو یکی از بهترین نرم افزارهای آهنگسازی جهان است و شما با یادگیری آن می توانید به یک آهنگساز حرفه ای تبدیل شوید. اگر وقت ندارید و می خواهید در سریع ترین زمان آموزش خود را شروع کنید ، این بهترین پیشنهاد است. با ثبت نام در دوره صفر تا صد اف ال استودیو به فیلم های آموزشی فوق العاده با کیفیت دسترسی خواهید داشت. فرصت را از دست ندهید و همین الان شروع کنید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

عضویت | ورود
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد