صدا سازی چیست

صدا سازی چیست

آیا میدانید صدا سازی چیست ؟ یکی از مقوله های بسیار مهم در مباحث مختلفی مانند خوانندگی، سخنرانی و حتی مکالمه میباشد که ما در این محتوا قصد داریم به طور کلی آن را مورد بررسی قرار دهیم، تا شما به راحتی بتوانید با مطالعه این محتوا و بررسی نکات آن یک صدای خوب برای خود بسازید. توجه داشته باشید این روزها بسیاری از افراد را مشاهده می کنید که دارای صدای زیبایی هستند و گاه پیش می آید که شما به جای اینکه به کلمات توجه کنید زیبایی صدای آن فرد است که شما را جذب میکند و برای شما سوال پیش می آید که چرا صدای این فرد زیباست؟  در پاسخ بهتر است به شما بگویم که درصد بسیار کمی از افراد هستند که بدون تمرین و رعایت نکات کلیدی برای ساخت صدا، دارای صدای زیبا می باشند پس در نتیجه برای صدای زیبا باید نکاتی را رعایت کنید. در ادامه با بیتستان همراه شوید.

این روز ها مقالات زیادی در مورد صداسازی در فضای اینترنت منتشر شده است که عمدتاً دارای تفاوت‌های زیادی با یکدیگر می باشند و امکان دارد مطالعه تمام این محتواها  شما را سردرگم کند اما ما در وب سایت بیتستان قصد داریم صداسازی را به صورت فنی مورد بررسی قرار دهیم، چون مطمئناً وقتی که شما قصد دارید محتوای در مورد صداسازی مطالعه کنید  باید به صورت سلیس و روان با راهکارهای ساخت یک صدای خوب و زیبا آشنا شوید. یکی از مسائلی که بسیاری از مردم و حتی موزیسین‌ها به آن اعتقاد دارند صداسازی بر حسب سبک خوانندگی است. برای مثال اگر شما قصد دارید یک خواننده سنتی شوید و سبک ایرانی را دنبال کنید باید صداسازی شما بر حسب سبک سنتی صورت بپذیرد. که این مسئله اشتباه است چون علم صداسازی این روزها به قدری پیشرفت کرده است که برای ساخت صدا نیاز نیست سبک خاصی را انتخاب کنید. اگر علاقه مندید که نکاتی آموزشی در مورد آموزش میکس و مسترینگ یاد بگیرید وارد لینک آبی رنگ شوید.

 

 

صدا سازی چیست

صداسازی به مجموعه تکنیک هایی گفته می‌شود که شما با رعایت و تمرین آن می توانید صدای خود را بسازید. البته این جمله کلیشه ای است و اگر بخواهیم به زبان ساده توضیح دهیم باید به کلمه صداسازی توجه کنیم. در واقع صداسازی همان ساختن صدا یا تربیت صدا می باشد و شما با پرورش ویژگی های آن می توانید صدای زیبا داشته باشید. تمام صداها دارای ویژگی مشابه نیستند. برای مثال ویژگی‌های صداهای بم و زیر با صداهای دیگر متفاوت است پس در نتیجه باید در ابتدا به جنس صدای خود توجه کنید تا بتوانید یک صدای عالی را برای خود بسازید.

از تمام این مسائل مهمتراین است که صداسازی کلاس آموزشی محدودی که شما با گذراندن دوره آن بتوانید صدای خوبی داشته باشید نیست و هیچ وقت صداسازی را نمی توان با آموزش یکی از نرم افزارهای موسیقی مقایسه کرد چون شما با خرید دوره آموزش نرم افزار اف ال استودیو می‌توانید این نرم‌افزار را به طور جامع فرا بگیرید اما برای اینکه صدای خوبی داشته باشید بعد از اتمام کلاس صداسازی باید به تمرین و استمرار برای ساخت و نگهداری صدای خوب تلاش کنید.

 

 

تفاوت نوازندگی و خوانندگی

شاید برایتان سوال پیش بیاید که تفاوت بین نوازنده و خواننده در چیست ؟ در پاسخ بهتر است به شما بگویم که این فرق زیادی با یکدیگر ندارند، برای مثال اگر بخواهیم یک نوازنده پیانو را مثال بزنیم بهتر است بدانید که نوازندگی ساز پیانو برای نواختن تمام نت ها آموزش دیده و یاد گرفته است که چگونه دستان خود را بر روی کلاویه ها تنظیم کند تا بتواند موزیک زیبا و اورجینال بنوازد. در واقع خوانندگان هم آموزش دیده اند تا چگونه از ابزارهای موجود در بدن خود مانند فک پایین و زبان، لب ها، دست‌ها، چشم ها، حنجره و دیافراگم در اجرا کردن نت های موسیقی استفاده کنند. به طور کل زمانی که یک نوازنده در حال یادگیری نواختن نت ها توسط ساز می باشد یک خواننده هم در حال یادگیری اجرای نت با اعضای داخلی بدن خود است.

 

ساخت صدا

 

عوامل تاثیر گذار در صدا سازی چیست

اگر میخواهید یک صدای خوب بسازید در ابتدا بهتر است بگوییم که عواملی وجود دارد که در صداسازی تاثیر مستقیم می‌گذارد برای مثال محیط زندگی، سن، نوع تغذیه، استفاده از سیگار و مواد مخدر، آلرژی می‌تواند یک صدای خوب و زیبا را نابود کند  اما بهتر است بدانید برای داشتن یک صدا خوب باید از گریه کردن، فریاد زدن، جیغ زدن، بیش از حد صحبت کردن و از تغییر دادن صدای خود بپرهیزید چون تمامی این نکات به تار های صوتی شما آسیب می رسانند.

 

5/5 - (1 امتیاز)

راستی! برای مشاهده ویدیوهای جذاب و اطلاع از تخفیفات وارد کانال یوتوب یا پیج اینستاگرام شوید.

سعید رهبر

سعید رهبر

همیشه عاشق کسب تجربه های متفاوت بودم و با تولید محتوا در بیتستان تونستم موسیقی رو بیشتر از قبل حس کنم.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

ثبت نام دوره تنظیم موسیقی

آهنگسازی و تنظیم حرفه ای دیگر یک رویا نیست

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

از تاریخ 23 مهر 1401 با قیمت 2,500,000 تومان فروخته می شود.