پادکست چیست و روش های کسب درآمد از آن

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که به دلیل مشغله های کاری و مسائل مرتبط با زندگی شهری نمی توانید مطالعه داشته باشید. یکی از بهترین راه های افزایش مطالعه شما استفاده از پادکست صوتی می باشد. که در هر جایی می توانید از آن استفاده کنید. اگر نمی دانید پادکست چیست و یا چگونه از پادکست یا کتاب صوتی استفاده کنید تا پایان این مقاله را مطالعه بفرمایید و با بیتستان همراه باشید.

 

پادکست چیست

اگر بخواهیم در قالب یک یا چند مثال ساده پادکست را به ساده ترین زبان ممکن برایتان تعریف کنیم، باید بگوییم که بارزترین مثال در پادکست صوتی ، برنامه های رادیویی است که به صورت اینترنتی منتشر می شود که در آن فرد یا افرادی حضور دارند که با هم در رابطه با یک یا چند موضوع به صورت تکی یا در قالب یک مجموعه صحبت می کنند. مثال بعدی کتاب صوتی است که امروزه جایگاه ویژه ای را بین عموم مردم پیدا کرده است. یک پادکست از نظر موضوعی شامل هیچ محدودیتی نمی شود تا حدی که حتی یک فرد به تنهایی هم می تواند تفکرات و نقطه نظرات خود را در آن ضبط کند و به صورت گسترده منتشر کند.

 

چگونه به پادکست گوش کنیم؟

برای آنکه بتوانید پادکست گوش کنید یا پرسش پادکست چیست را بهتر درک کنید، باید به سایت ها یا رسانه های مرتبط با تولید پادکست صوتی مراجعه نمایید که نمونه های بسیاری در این زمینه وجود دارد که یکی از معروف ترین آنها آیتونز است . در کشور ما هم رسانه های معتبری وجود دارند که با چند جستجوی ساده در گوگل می توانید به منبعی تمام نشدنی دست پیدا کنید. برای آنکه بتوانید پادکست مورد نظرتان را گوش دهید فقط کافیست روی دکمه پلی کلیک کنید تا محتوای مورد علاقه تان شروع به پخش کند. در حال حاضر به واسطه استفاده از وسایل دیجیتال قابل حمل می توانید در هر مکان و زمانی کتاب صوتی یا پادکست را گوش دهید.

 

پادکست چیست

 

ایا تمامی پادکست ها رایگان هستند؟

اکثر پادکست ها رایگان هستند ولی در برخی از موارد و یا موضوعات خاص باید مبلغ بسیار کمی را بابت شنیدن آن بپردازید. از این موضوع غافل نشوید که با پرداختن هزینه گوش دادن به پادکست ،حق ناشر حفوظ خواهد ماند و می توان به فرایند تولید پادکست ها کمک بسیاری کرد.

 

نکته قابل توجه

نکته قابل توجه اینجاست که پادکست ها می تواند در قالب یک مجموعه باشد که مثل سریال های تلویزیونی می تواند از بخش یا قسمت های مختلفی نشکیل شده باشد. و جالب اینجاست که در اکثر موارد نیازی نیست که منتظر بمانید که در زمان خاصی برایتان پخش شود. و اغلب از قبل ضبط شده و هر زمان که شما اراده کنید می توانید به محتوای آن دسترسی داشته باشید حتی برنامه مورد نظرتان را به عقب یا جلو ببرید.

 

آیا برای گوش کردن به پادکست صوتی اتصال به اینترنت امری ضروری است؟

شما با دانلود پادکست صوتی می توانید حتی در زمانی که به اینترنت متصل نیستید هم به آن گوش کنید. حتی برخی از جاهایی که می توان از پادکست صوتی استفاده کرد قابلیت پخش آفلاین را دارند و شما با یک بار دانلود برای همیشه می توانید حتی در صورت نداشتن اینترنت به آن گوش کنید. و نکته جالب اینجاست، برای گوش کردن به پادکست صوتی نیازی نیست که دانش خاص در زمینه اینترنت یا تکنولوژی داشته باشید.

 

برای گوش کردن به پادکست باید تمرکز زیادی داشته باشیم؟

خیر . شما همراه با کارهایی که نیاز به تمرکز بالایی ندارد مثل ، پیاده روی ، انجام کارهای خانه ، رانندگی می توانید به پادکست صوتی گوش کنید. به صورت کلی پادکست های صوتی برای عصر امروز ساخته شده اند که بتوانید با توجه به زمان اندکی که دارید به رشد و توسعه فردی خود و همچنین یادگیری موارد مختلف بپردازید.

 

بهترین زمان برای گوش دادن به پادکست چه زمانی است؟

بهترین زمان برای گوش دادن به پادکست صوتی با توجه به اینکه خیلی از افراد در طی روز یا پایان ساعت کاری تمرکز کافی برای گوش دادن ندارند . توصیه می کنیم ،صبح ها که ذهن انسان توانایی و تمرکز بیشتری را دارد برای گوش دادن به پادکست صوتی انتخاب کنند. یا در طی روز و طی مسیرهای روزمره ای که رفت و آمد می کنند از شنیدن پادکست صوتی دلخواه خود لذت ببرند.

 

بهترین زمان برای گوش دادن به پادکست

 

مزایای استفاده از پادکست صوتی

یکی از مهمترین مزایای استفاده از پادکست صوتی حداقل زمان صرف شده برای شنیدن آن است . و جایی که فکرش هم نمیکنید به دردتان خواهد خورد و حتی باعث افزایش اطلاعات و باهوش تر شدنتان خواهد شد. تحقیقات نشان داده است که به واسطه گوش دادن به پادکست صوتی تمرکز افراد و مهارت های شنیداری تقویت می شود و به تصویر سازی دهنی ما کمک شایانی می کند. و باعث می شود قوه تخیلمان به شدت تقویت شود.

 

بهترین پادکست های فارسی

در ادامه به بهترین و 10 تا از پرطرفدارترین پادکست های فارسی زبان خواهیم پرداخت.

 1. پادکست چنل‌بی ( نقل قول ، داستان های واقعی و تلخ ولی بی نهایت جذاب )
 2. پادکست بی پلاس ( نقل قول ، داستان های واقعی و تلخ ولی بی نهایت جذاب )
 3. پادکست دایجست ( پرداختن به مسائل اجتماعی ، تاریخی ، سیاسی )
 4. پادکست رادیو قرمز ( طنز سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی )
 5. رادیو دال ( نقل قول در مورد مبحث مهاجرت که بسیار هیجان انگیز است )
 6. پادکست فردوسی خوانی ( داستانهای شاهنامه )
 7. پادکست ناوکست ( بررسی کتاب معروف و پرطرفدار انسان خردمند )
 8. پادکست رادیو جولون ( پرداختن به مسائل سفر و سیر و سیاحت )
 9. پادکست کارنکن ( مصاحبه و گفتگو با کارآفرینان برتر اینترنتی )
 10. پادکست کرن ( درباره موسیقی ایرانی )

 

آدرس های اینترنتی

 1. https://channelbpodcast.com/
 2. https://bpluspodcast.com/
 3. https://bit.ly/2tTs1So
 4. https://www.instagram.com/radio.ghermez/
 5. https://bit.ly/2R9ksz5
 6. https://readingferdowsi.com/
 7. https://navcast.podbean.com/
 8. https://bit.ly/2ThiaQY
 9. https://bit.ly/2FJVjWw
 10. https://bit.ly/2FEmFxd

 

بهترین سایت های دانلود کتاب صوتی

اگر می خواهید بهترین کتاب های صوتی را در اختیار داشته باشید رسانه های زیادی در این باره وجود دارند که برخی از پرطرفدارترین آنها را به شما معرفی می کنیم.

 1. https://fidibo.com
 2. https://www.ketabrah.ir
 3. https://www.navaar.ir
 4. https://taaghche.com

بهترین راهکارهای کسب درآمد از کتاب صوتی

همانطور که بیان شد . امروزه استفاده از پادکست ها و کتاب صوتی یکی از پرطرفدار ترین مسائلی است که در عصر دیجیتال می توان به آن اشاره کرد. و به دلیل سهل و وصول بودن آن طرفداران زیادی را در ایران به خود اختصاص داده است. و این خود یک منبع کسب درآمدی عالی محسوب می شود. و یکی از نیازهای اساسی جامعه است. ما در ادامه به دو روش مهم برای درآمد زایی از طریق تولید و ساخت پادکست و کتاب صوتی به شما معرفی خواهیم کرد.

 • تبدیل کتاب به کتاب صوتی
 • تولید محتوای اختصاصی

 

تبدیل کتاب به کتاب صوتی

این روش یکی از آسان ترین موارد در مورد تولید محتوا و کسب درآمد از آن است فقط کافیست کتاب های پرطرفدار را با یک جستجوی ساده پیدا کنید و در مرحله بعدی به صورت صفحه به صفحه یا به طور خلاصه آن را با صدای خودتان ضبط کنید. و بخشی از آن را به صورت رایگان و بخشی دیگر را با مبلغی پایین و تعدادی بالا بفروشید. برای فروش بیشتر می توانید از سایت هایی که کتاب صوتی میفروشند و به صورت مارکت پلیس فعالیت می کنند استفاده کنید.
اگر نمی دانید مارکت پلیس چیست باید بگوییم که رسانه هایی که امکان فروش محصولاتتان را به صورت درصدی یا رایگان به شما می دهند را مارکت پلیس می گویند.همچنین می توانید با رسانه های فروش کتاب صوتی تماس بگیرید و در این رابطه مشاوره بیشتری را بگیرید.

 

تولید محتوای اختصاصی

اگر تخصصی دارید و می توانید در مورد آن تخصص صحبت کنید یا مطلبی را به فردی آموزش دهید تولید محتوای صوتی اختصاصی در قالب پادکست های صوتی کمک زیادی به شما خواهد کرد . که می توانید به صورت مستقیم و غیر مستقیم از آن کسب درآمد کنید. یعنی به صورت فروش مستقیم یا از طریق جذب مخاطب و مبحث تبلیغات که در حال حاضر خیلی از پادکست های پرطرفدار از دو روش برای درآمد زایی استفاده می کنند و درآمدهای خوبی هم دارند.

 

آموزش ساخت پادکست یا کتاب صوتی

برای آنکه بتوانید ساخت پادکست را شروع کنید باید بدانید در ابتدا چه کارهایی را باید انجام دهید. و به چه امکاناتی نیاز دارید. ما برای اینکه اطلاعات کاملی را در خصوص آموزش ساخت پادکست در اختیارتان قرار دهیم .

 

5/5 - (1 امتیاز)

اف ال استودیو یکی از بهترین نرم افزارهای آهنگسازی جهان است و شما با یادگیری آن می توانید به یک آهنگساز حرفه ای تبدیل شوید. اگر وقت ندارید و می خواهید در سریع ترین زمان آموزش خود را شروع کنید ، این بهترین پیشنهاد است. با ثبت نام در دوره صفر تا صد اف ال استودیو به فیلم های آموزشی فوق العاده با کیفیت دسترسی خواهید داشت. فرصت را از دست ندهید و همین الان شروع کنید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

عضویت | ورود
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد