در این مقاله به آموزش زیر صدا در اف ال استودیو پرداخته خواهد شد پس تا انتهای این آموزش با بیتستان باشید که به شما بگوییم که با چه استراتژی این فرایند را انجام دهید. زیر صدا یکی از پرکاربرد‌ ترین ترفندهای میکس وکال می‌باشد. که به واسطه آن می‌توانید حس و حال بسیار عالی را برای شنوندگان‌تان ایجاد کنید. سعی ما بر این است که جدید ترین و بروزترین متدها را برای ساخت زیر صدا در اف ال استودیو را همزمان با مارکت بین المللی در اختیارتان قرار دهیم. که کاربران فارسی زبان در سراسر دنیا با ترفند‌های اف ال استودیو آشنا شوند.باعث افتخار ماست که این روند از ساخت بک وکال را به صورت مستمر ادامه دهیم.

 

شروع آموزش زیر صدا در اف ال استودیو

برای شروع وکال مورد نظرتان را وارد اف ال استودیو و پلی لیست کنید. برای نحوه چگونگی ضبط صدا در اف ال استودیو مقاله مرتبط با آن را می‌توانید همین الان از طریق لینک آبی رنگ ملاحظه بفرماییدو در ادامه می‌توانید از طریق بخش مرتبط آموزش بدست آوردن وکال خام را مشاهده نمایید.

 

زیر صدا در اف ال استودیو

 

به عنوان مثال ما صدای زیر را وارد محیط پلی لیست در اف ال استودیو کردیم.

 

در مرحله بعد روی وکال مورد نظر کلیک کنید و با کلیک دوم در لاین دوم نسخه مشابه در پلی لیست ایجاد نمایید. توجه داشته باشید شما با این کار یک وکال یکسان را در دو جایگاه متفاوت کپی کرده اید. ( به نام هر کدام توجه کنید. هر دو نام یکسانی دارند )

 

بک وکال در اف ال استوذیو

 

برای آنکه بتوانید دو صدا را با خصوصیت متفاوت ایجاد کنید، قسمت نشانه گذاری شده اول کلیک کنید و گزینه Make as Unique را انتخاب نمایید.

 

make unique در بک وکال

 

حال خواهید دید که بعد از انجام این فرایند هر کدام از صداها دارای نام‌های متفاوتی هستند.

 

 

در این مرحله روی صدای دوم ( Vox Main – Part_1 #2 ) دو بار کلیک کنید. و ابتدا آن را طبق آموزش میکسر اف ال استودیو به میکسر متصل نمایید.

سپس در لاین میکسر مورد نظر پلاگین Fast Dist را اضافه کنید. و تنظیمات زیر را روی آن انجام دهید.

 

 

در این مرحله به پلی لیست برگردید و روی صدای دوم ( Vox Main – Part_1 #2 ) دو بار کلیک کنید. تا با پنجره زیر مواجه شوید. حال تنظیمات مورد نظر را روی بک وکال را مطابق تصویر انجام دهید.

 

 

در این مرحله مجدد روی صدای اول ( Vox Main – Part 1 ) کلیک کنید و با کلیک دوم در لاین سوم نسخه مشابه در پلی لیست ایجاد نمایید. برای آنکه بتوانید دو صدا را با خصوصیت متفاوت ایجاد کنید روی صدای سوم و در قسمت نشانه گذاری شده کلیک کنید و گزینه Make as Unique را انتخاب نمایید. (دقیقا مطابق تصویر و شبیه به مرحله اول آموزش زیر صدا در اف ال استودیو با این تفاوت که صدا را در لاین سوم جایگزاری می‌کنید )

 

 

در این مرحله روی صدای ( Vox Main – Part_1 #3 ) دو بار کلیک کنید و تنظیمات را در پنجره باز شده مطابق با تصویر انجام دهید.

 

 

برای اینکه بیشتر حق مطلب ادا شود نمونه کامل شده از این تکنیک را در اختیارتان قرار می‌دهیم که انگیزه شما برای انجام این فرایند بیشتر شود. پس در ادامه با ما همراه شوید.