ASIO یک پروتکل یا استاندارد است که رابط بین کارت صدا و نرم افزار میزبان می باشد که توسط کمپانی اشتنبرگ روانه بازار شده است. یکی از محصولات قدرتمند کمپانی اشتنبرگ نرم افزار کیوبیس است که همین الان می توانید در وبسایت بیتستان دسترسی داشته باشید. در ادامه به زبان ساده به پرسش asio چیست پاسخ داده می شود.

قبل از ارائه شده ASIO سیستم عامل ویندوز این وظیفه را بر عهده داشت که در آن زمان به خوبی نتوانسته بود این وظیفه را انجام دهد. و در واقع در سیستم عامل ویندوز XP تاخیر بین MIDI و نرم افزار میزبان باعث شاکی شدن کاربران شده بود که با ارائه ASIO این مسئله به صورت کلی رفع شد. در واقع تنظیمات مرتبط با هر کارت صدا به صورت اختصاصی روی این بخش وجود دارد که می توانید آن را به صورت دستی تنظیم نمایید و در صورت داشتن تاخیر در MIDI و نرم افزار میزبان آن را به حداقل برسانید.

 

نکته قابل توجه

اگر درایور ASIO را در سیستم خود نصب نکنید مطمئنا برای استفاده از کارت صدای خود به مشکل برخواهید خورد. یا باید از کارت صداهایی حرفه ای تر استفاده کنید که به صورت پیش فرض این قابلیت را برای شما فراهم آورند. خوشحالیم که توانستیم به سوال asio چیست به صورت کامل پاسخ دهیم . در صورت هرگونه سوال در این مورد می توانید در بخش نظرات با ما همراه باشید.