در اینجا به مفاهیم آموزش اف ال استودیو 20 برای موبایل پرداخته می شود.قبل از اینکه به آموزش اف ال استودیو 12 بپردازیم، توضیح مختصری راجع به سابقه شرکت سازنده آن خواهیم داد. پس از پرداختن به موضوعات ، چطور تمپوی یک آهنگ را پیدا کنیم؟ این بار به صورت گام به گام با محیط نرم افزار اف ال استودیو آشنا می شوید.

 

در انتهای همین صفحه ویدیوی کامل همین آموزش را ملاحظه بفرمایید.

 

اف ال استودیو چیست؟

این نرم افراز بلژیکی Fruity Loops Studio توسط شرکت بین المللی Image Line بنیان گذاری و از سال 1998 به صورت کاملا تخصصی برای ساخت ، تنظیم و میکس و مسترینگ آثار موسیقایی، وارد عرصه موسیقی جهان شد. یکی از ویژگی های اصلی اف ال استودیو 20 محیط کاربریِ ساده، جذاب و البته حرفه ای آن است. همین موضوع باعث شده تا این نرم افزار در سراسر جهان طرفداران زیادی جذب کند.

آموزش اف ال استودیو 20 | اف ال استودیو چیست؟

باید بدانید

با پاسخ به این سوال که اف ال استودیو چیست؟ میتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن به کاربردی ترین مسائل دست پیدا کنید.روش آموزشی ما به صورت دايره ای می باشد. این بدان معنا که مطلب را از مرکز دايره شروع و کم کم به حاشيه و جزئيات ميرسيم.این آموزش اف ال استودیو 12 برای افراد حرفه ای هم یک یادآوری عالی محسوب می شود و یکی از دلایلی است که باعث شروع این مقاله شده است.جدا از جزئيات کاربردی در اف ال استودیو برای موبایل که در مقالات بعدی به آنها خواهیم پرداخت ، کافيست چند نکته کلی و مهم را بدانيد!

 

در ادامه بخوانید : بهترین سیستم عامل برای آهنگ سازی

 

بعد از پاسخ به سوال اف ال استودیو چیست؟ با پنج قسمت مهم و کليدی به طور دائم سر و کار داريم.

 

پنج قسمت اصلی در آموزش اف ال استودیو 20

 • Play List
 • Channel Rack
 • Piano Roll
 • Browser / Plugin Picker
 • Mixer

 

اف ال استودیو برای کامپیوتر

در ادامه بخوانید : بررسی و تحلیل آهنگ سازی با موبایل

معرفی اجمالی پنج بخش اصلیِ اف ال استودیو 20

 • Play List : محيطی برای چيدن Pattern
 • Channel Rack : محيطی برای انتخاب ، حذف يا اضافه کردن Vst ها و صدا ها
 • Piano Roll : محيطی جهت نوشتن نُت برای هر ساز يا صدا 
 • Browser / Plugin Picker : محيطی برای انتخاب لوپ ها و صدا ها
 • Mixer : محيطی برای ادغام فرکانس ها (میکس صدا های موجود)

 

Play List در اف ال استودیو

این بخش همان میز کار است.الگو های ساخته شده را با احتساب ارزش زمانی به صورت ضرب به ضرب یا میزان به میزان قرار می دهیم.اگر از تئوری موسیقی اطلاع چندانی ندارید کافیست بدانید ، ریتم 4/4 از چهار ضرب در یک میزان تشکیل شده است.هر میزان داری شماره مخصوص خود می باشد و در هر میزان 4 ضرب وجود دارد.

 

اف ال استودیو برای موبایل هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

حال زمان آن رسیده که اولین الگو یا  Pattern در آموزش اف ال استودیو 20 را بسازیم .الگو ها را جعبه هایی در نظر بگیرید خالی که میتواند حاوی ریتم  یا خط ملودی و غیره باشند.استفاده از الگوها تنظیم را امری لذت بخش و چیدمان آنها کنار هم ، ساختن یک اثر موسیقایی را به سادگی امکان پذیر می سازد .

 1. فعال سازی پترن در اف ال استودیو
 2. کلید رفتن به پترن بعدی و نمایش نام پترن
 3. Channel Rack در اف ال استودیو که پترن بخشی از آن را شامل می‌شود.

 

Channelrack در اف ال استودیو

 

برای ساخت یک Pattern (الگو) کافیست روی محیط Play list کلیک چپ کرده تا Pattern به صورت اتوماتیک ساخته شود. برای پاک کردن Pattern کافیست روی آن راست کلیک شود. توجه داشته باشید که با هر بار کلیک چپ روی Play list یک Pattern یکسان ایجاد می شود. و برای ایجاد پترن‌های متفاوت باید ابتدا به بخش نشانه کذاری شده شماره 2 بروید و مجدد به پلی لیست برگردید و کلیک کنید.

 1. فعالسازی پلی لیست
 2. ایجاد پترن در پلی لیست

 

در ادامه بخوانید : بخش دوم آموزش اف ال استودیو 20

 

ایحاد پترن در پلی لیست

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود اف ال استودیو 20 به همراه آموزش نصب و کرک همیشگی

 

مشاهده آموزش ویدیویی