چگونه در اف ال استودیو Slide Note اضافه کنیم؟

اگر می‌خواهید در نرم‌افزارهای میزبان میدی را به بهترین نحو ممکن ویرایش کنید، اف ال استودیو می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. در این مقاله به بررسی اسلاید نت در اف ال استودیو می‌پردازیم که چه کاری انجام می‌دهد و نحوه استفاده از آن چگونه است؟ اف ال استودیو از قابلیتهای بسیار خوبی برای ویرایش میدی برخوردار است اما ممکن است از دید شما پنهان باشند، و به همین دلیل بسیاری از کاربران از این ابزار و کارکرد آن اطلاع چندانی ندارند.یکی از این ابزار ویژگی Slide Note است در مقاله Slide Note در اف ال استودیو به شما نشان می دهیم چگونه این ابزار را پیدا و چطور از آن استفاده کنید.

 

Slide Note کجاست؟

اسلاید نُت یک ابزار فوق‌العاده در اف ال استودیو است.اسلاید نُت این امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا بتوانید در یک میزان خاص از یک نُت به نُت دیگر اسلاید کنید. در حال حاضر این ویژگی Slide Note در اف ال استودیو تنها در FL Studio Bundle Instruments قابل استفاده است، پس به شما نشان می‌دهیم که چگونه توسط هارمور از آن استفاده کنید. ما تنظیمات Viking را بارگذاری کرده ایم،  همچنین کمی پردازش Distortion با استفاده از پلاگین Hardcore Guitar Effect  به آن اضافه کرده‌ایم. اگر بخواهید می‌توانید از یک سینتی سایزر دیگر هم استفاده کنید و با ما همراه باشید.

 

اسلاید نت در اف ال استودیو

 

در ابتدا یک نُت میدی در قسمت پیانو رول بکشید.

 

ما برای این کار یک نُت در C2 کشیده ایم که به اندازه یک Bar طول می کشد. اکنون اگر در پیانو رول به گوشه سمت چپ در بالا نگاه کنید، می‌توانید ابزار اسلاید نُت را ببینید. روی آن کلیک کنید تا برای نُت بعدی که می‌کشید فعال شود. و حالا بعد از نُت اول، یک نُت دیگر با میزان یک چهارم درC3 بکشید که یک اکتاو بالاتر از آن است.

 

Slide Note در اف ال استودیو

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود افکت آهنگسازی

 

مشاهده تاثیر اسلاید

در این مرحله از Slide Note در اف ال استودیو می‌توانید آن را روی سینتی سایزر خود پخش کنید و توجه کنید که چگونه از C2 به C3 اسلاید می‌شود. همچنین توجه داشته باشید، شما می‌توانید آیکون اسلاید نُت را روی نت میدی مشخصاً ببینید.همچنین می‌توانید تفاوت میزان‌های مختلف را در نُتی که اسلاید می‌کنید امتحان کنید. با یک نت کوتاه‌تر، اسلاید شما به پارت بعدی سریعتر خواهد بود، در صورتی که با یک نُت بلند تر اسلاید شما به نُت بالا یا نُت پایین آهسته‌تر خواهد بود.همچنین اطمینان حاصل کنید که میزان نُت اول شما به اندازه اسلاید نُت یا بیشتر از آن باشد.

 

تصویر سوم از اسلاید نت در اف ال استودیو

 

در ادامه بیاموزید :‌ آموزش تکنیک‌های هارمور

 

افکت ریورس Riser اسلاید نت

این اسلاید نُت‌ها برای Riserها بسیار مناسب هستند. مجدداً می‌خواهیم از هارمور استفاده کنیم. می‌خواهیم یک نت اجرا کند و پس از یک ضرب بعد از آن نت، نت ما به مدت دو Bar یک اسلاید نُت باشد. پس می‌خواهیم یک اکتاو بالاتر اسلاید شود.اکنون یک Kick داریم که با ریتم Four On The Floor پخش می‌شود.

اکنون می‌خواهیم سینتی سایزر را سایدچین کنیم به Kick ، و این باعث می‌شود که یک افکت Pumping ایجاد شود. در این مقاله ( که لینک شده) می‌توانید در مورد نحوه ایجاد سایدچین روی سینتی سایزر بیشتر بخوانید. اما در اینجا توضیح کوتاهی خواهیم داد.

 

تصویر چهارم از اسلاید نت در اف ال استودیو

 

در ادامه بیاموزید :  آموزش ساخت مالتی بند در اف ال استودیو

 

خب، Fruity Limiter را وارد تِرَک Harmor می‌کنیم و آن را روی Compressor تنظیم می‌کنیم. سپس تِرَک Kick را انتخاب می‌کنیم و بعد از آن روی تِرَک Harmor گزینه Sidechain To This Track را انتخاب می‌کنیم. همچنین یک تنظیمات Compression سنگین و با نرخ بالا نیز به آن اظافه می‌کنیم، با Threshold پایین و Attack کوتاه.

حالا وقتی آن را پخش کنیم یک Raiser Section فوق‌العاده داریم که تنها از دو نُت در سینتی سایزر استفاده می‌کند. حالا وقتی آن را پخش کنیم، این نُت یک اکتاو به بالا اسلاید می‌شود و یک افکت Pumping هم ایجاد می‌کند و البته Kick هم در اینجا سایدچین Source است.

 

 

جالب شد. ما مطمئن هستیم راه های بیشتری برای خلاقیت در  Slide Note وجود دارد،که ادامه این مسیر را به شما می سپاریم.

 

نتیجه‌گیری

پس به همین سادگی می‌توانیم در اف ال استدیو و با استفاده از Slide Note افکت‌های جالبی ایجاد کنیم. در آهنگسازی‌های بعدی آن را امتحان کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

راستی! برای مشاهده ویدیوهای جذاب و اطلاع از تخفیفات وارد کانال یوتوب یا پیج اینستاگرام شوید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

ثبت نام دوره تنظیم موسیقی

آهنگسازی و تنظیم حرفه ای دیگر یک رویا نیست

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

از تاریخ 23 مهر 1401 با قیمت 2,500,000 تومان فروخته می شود.