آموزش نرم افزار کیوبیس 10 را می توان یکی از نیازهای کسانی دانست که می خواهند در زمینه موسیقی فعالیت داشته باشند. اما پیش از آنکه آموزش Cubase 10 را آغاز کنیم، لازم است که در زمینه این نرم افزار اطلاعات داشته باشیم. شروع فرآیند آموزشی مناسب زمانی آغاز می شود که ما با یک نرم افزار، ویژگی های ورژن مورد آموزش و غیره آشنایی داشته باشیم تا بتوانیم به خوبی با تمامی مفاهیم آشنا شویم. در ادامه آموزش کیوبیس 10 به معرفی این نرم افزار می پردازیم. برای دسترسی به دسته بندی آموزش کیوبیس به بخش مربوطه در بیتستان مراجعه نمایید.

کیوبیس یکی از قدرتمند ترین پکیج های خلق موسیقی در دنیا به شمار می رود که توسط شرکت نرم افزاری اشتنبرگ در بازار عرضه شده است. با توجه به امکانات انعطاف پذیری که در بخش آموزش کیوبیس 10 بیشتر با شما آشنا خواهیم کرد شما می توانید از این نرم افزار برای ساخت انواع موسیقی استفاده کنید. طیف های صدایی گوناگون و افکت های از پیش برنامه ریزی شده در نرم افزار کیوبیس را می توان از جمله مهم ترین برنامه هایی دانست که به شما کمک می کند تا یک آهنگساز حرفه ای باشید. به طور کلی می توان گفت که نرم افزار کیوبیس تمامی پیش زمینه های مورد نیاز شما برای به اجرا در آوردن ایده هایتان را دارد.

 

آموزش نرم افزار کیوبیس 10

ویژگی های نرم افزار کیوبیس 10

همانطور که گفته شد، در کیوبیس 10 دست شما برای ساخت موسیقی های جدید باز است و به راحتی می توانید تمامی افکت های صدا را مدیریت کنید. می توانید به نت های خود که برای ساخت یک آهنگ جدید نیاز دارید برسید و در تمامی این موارد می توانید از امکانات فوق العاده کیوبیس 10 استفاده کنید. اما چرا این نرم افزار در میان تمامی برنامه های ساخت آهنگ توانسته است بازار را به خود اختصاص دهد؟ بهتر است بدانید که کیوبیس 10 کامل ترین پکیج برای ساخت آهنگ به شمار می رود و هر ساله و در ورژن های جدید ارائه شده برای این نرم افزار، دست آهنگ ساز برای ساخت موسیقی یا ویرایش موسیقی باز تر می شود.

اما نکته حائز اهمیت در مورد این نرم افزار را می توان امکان استفاده از این نرم افزار به سادگی هرچه تمام تر عنوان کرد. به این صورت که نرم افزار کیوبیس 10 هیچ چیز گنگ و نا مفهومی ندارد و شما می توانید به سادگی از این نرم افزار برای ساخت موسیقی استفاده کنید.

نرم افزار کیوبیس 10

 

تغییرات نرم افزار کیوبیس 10

نرم افزار کیوبیس در ورژن های مختلفی عرضه شده است و ورژن مدنظر ما برای آموزش، نرم افزار کیوبیس است. این ورژن از کیوبیس برای کسانی که قبلا در ورژن های قدیمی هم با این نرم افزار کار کرده اند با تغییراتی همراه بوده است که در ادامه بیشتر در این زمینه توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

 

تغییر محیط کاربری UI

تغییر و بهبود محیط کاربری کیوبیس 10 برای مانیتورهای 4K و بهبود رابط کاربری شاید اولین چیزی باشد که به چشمان شما بیاید. این نرم افزار در ورژن ده با صفحه تاریک تری عرضه شده است که دلیل این امر دسترسی راحت تر به امکانات مختلف در صفحه نمایش است.

 

بهبود کارایی نرم افزار

یکی از مشکلاتی که خیلی از ما با نرم افزارهای ساخت موسیقی داریم، پیچیدگی آنهاست و این در حالی است که کیوبیس 10 با بهبود کارایی که در این ورژن داشته است در واقع بسیار ساده تر شده و کاربران امکان دسترسی به داده های مورد نیاز خود را به سادگی دارند. به طور کلی می توان گفت که کیوبیس 10 شاید بهترین گزینه برای افرادی باشد که در زمینه موسیقی حرفه ای شده اند و می توانند با المان ها و امکانات کیوبیس 10 به سادگی ارتباط برقرار کنند.

 

آموزش کیوبیس 10

 

آموزش نرم افزار کیوبیس 10 را از کجا آغاز کنیم؟

آموزش نرم افزار کیوبیس می تواند مقدمه بر حضور شما در عرصه موسیقی باشد و به همین دلیل باید به صورت حرفه ای و با قدرت این امر را آغاز کنید. بسیاری از مدرسین بر این باورند که بهتر است افراد مبتدی کار را با نرم افزارهای دیگر مانند اف ال استودیو آغاز کنند و این در حالی است که ما پیشنهاد می دهیم که برای یادگیری کیوبیس 10 کار را از مبتدی تا پیشرفته با این نرم افزار پیش ببرید. وجود امکانات زیاد در این نرم افزار شاید در نگاه اول برای شما گیج کننده باشد ولی در ادامه می توانید راحت تر کارهای حرفه ای خود را در کیوبیس 10 اجرا کنید.

البته باید به یاد داشته باشید که عزم و اراده کسانی که قصد یادگیری دارند نیز می تواند در سرعت یادگیری تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. اما بهترین برنامه ای که برای یادگیری کیوبیس 10 می توان گفت، آشنایی با المان های نرم افزار به صورت خام و همچنین یادگیری اولین نمونه کار است. سپس شما می توانید با ادغام موارد فرا گرفته شده، تمرین را به همراه یادگیری و آموزش پیش ببرید تا بتوانید به راحتی در این زمینه به یک فرد حرفه ای تبدیل شوید.

 

آشنایی مقدماتی با نرم افزار کیوبیس 10

 

کلام آخر

نقطه صفر در آموزش هر نرم افزار، آشنایی کلی با نرم افزار، کارایی و ویژگی های آن است. پس در صورتی که الان این جا هستید و این مقاله را مطالعه می کنید، آماده برای برداشتن اولین گام جهت یادگیری کیوبیس 10 هستید. به طور کلی می توان گفت که این نرم افزار برای کسانی طراحی شده است که علاقمند به دنیای موسیقی هستند و به دنبال راهی برای یادگیری موسیقی به طور کامل هستند. می توانید برای آهنگ سازی، تلفیق ایده های موسیقی یا درک بهتر یک موسیقی خوب از کیوبیس 10 استفاده کنید.

در این پست شما را با صفر آموزش این نرم افزار آشنا کردیم و در ادامه قصد داریم شما را با موارد مهم تر و تخصصی تر در زمینه یادگیری نرم افزار کیوبیس آشنا کنیم. پس می توانید با آموزش این دوره از کیوبیس 10، به راحتی از این نرم افزار برای ایجاد موسیقی های جدید استفاده کنید.