LUFS چیست

lufs چیست

اگر تا به حال به عنوان مهندس صدا ، موزیکی را تا مرحله مسترینگ رسانده باشید. مطمئنا به دنبال بهترین بلندی صدا هم بوده اید. LUFS مخفف Loadness Units Full Scale می باشد که دقیقا استانداردی از بلندی صدای نهای موسیقی شماست.بگذارید این استاندارد را در قالب یک مثال برایتان توضیح بدهیم تا راحت تر به پاسخ پرسش lufs چیست برسید.

فکر کنید داخل ماشین نشسته اید و در حال گوش دادن به آهنگی هستید و بعد از اتمام آهنگ قبلی آهنگ جدیدی شروع می شود. بلندی صدا هر آهنگ باید در حد استانداردی باشد که شما پس از گوش دادن هر آهنگ نیاز به کم کردن یا زیاد کردن آن نداشته باشید. شما به وسیله پلاگین های مختلفی می توانید این کار را انجام دهید. شمامی توانید به آرشیو گسترده ای از دانلود پلاگین آهنگسازی در وبسایت بیتستان دسترسی داشته باشید. در ضمن ما آموزشی کامل در خصوص آموزش میکس و مسترینگ کیوبیس را تهیه کردیم که میتوانید برای گرفتن نتیجه بهتر از آن استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

نکته قابل توجه

توجه داشته باشید که استاندارد هر پلتفرم یا رسانه با توجه به نوع آن متفاوت است. در اینجا منظور از نوع رسانه مواردی مثل ( تلویزیون ، تلویزیون آنلاین ، موسیقی آنلاین و… می باشد. در ادامه به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

  • Spotify : -11 to -13
  • Youtube : -12 to -14
  • Itunes Store : -9 to -13
  • SoundCloud : -9 to -13
  • Club Playback : -7.5 to -9

 

نتیجه گیری مبحث lufs چیست ؟

در عصر حاضر در صنعت موزیک چنین استانداردی را در تمامی پلتفرم ها رعایت می کند. یعنی اگر آهنگی را در سبک X با صداهای متفاوت با آهنگ دیگری در سبک Y از نظر بلندی صدا مقایسه کنید تفاوت خاصی را مشاهده نمی کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

راستی! برای مشاهده ویدیوهای جذاب و اطلاع از تخفیفات وارد کانال یوتوب یا پیج اینستاگرام شوید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید