در این قسمت از مقالات تحلیلی موسیقی به چند توصیه برای نگهداری سیم گیتار و محافظت از کیتار خواهیم پرداخت.همانطور که می دانید در مقاله قبل به پاسخ موسیقی بی کلام چیست؟ به صورت کامل نیز پرداخته شده است. در ادامه به بررسی عناوین زیر پرداخته خواهد شد:

  • مقاوت
  • پیشگیری
  • طریقه درست استفاده

 

مقاومت در نگهداری سیم گیتار

یکی از توانایی و قابلیت های سازها مقاومت در برابر هوای مرطوب و هوای خشک می باشد.البته این امر زمانی میسر می شود که مدت زمان کافی برای تطبیق با پیرامون خود به آن داده شود.و لازم به ذکر است در نگهداری سیم گیتار که اگر این فرایند به سرعت انجام شود ساز شما را دچار مشکلات عدیده ای خواهد کرد.یکی از اتفاقای ناخوشایندی که می تواند در برابر محافظت از ساز برای شما بیوفتد این است که ساز خود را در هوای خشک به شدت مرطوب نمایید.

اگر شما در استودیو یا خانه خود سازی دارید که خیلی برای آن ارزش قائلید‌، پیشنهاد می کنیم برای محافظت از گیتار یا ساز خود از یک رطوبت سنج حساس و اسپری استفاده کنید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود بیت آهنگ شایع به نام موندم

محافظت از ساز

 

این نکته را هم اضافه کنیم که زیادی از رطوبت به مراتب از خشکی آن آسیب بیشتری به ساز شما وارد می کند.یکی از راه‌های پیشنهادی ما برای پیشگیری ، نگهداری ساز در ابریشم می باشد(پارچه ای که در داخل کیف ساز به کار رفته است).یکی از دلایلی که باعث کاهش سرعت انتقال رطوبت خواهد شد استفاده از ابریشم طبیعی و یا پارچه پنبه ای فشرده بافته شده است.

 

در ادامه بخوانید :  تفاوت مسترینگ دیجیتال و آنالوگ

نکته قابل توجه

الیاف مصنوعی تاثیرگذاری مناسب را روی ساز شما برای نگهداری سیم گیتار را ندارند.اطمینان حاصل کنید که در شرایطی یکنواخت از ساز خود نگهداری می نمایید.

 

پیشگیری از محافظت از گیتار

به طور متوسط رطوبت طبیعی برای منازل بین 35 تا 50 درجه می باشد.شاید بخواهید از خانه خارج شوید و ساز خود را هم همراه خود ببرید تا از فضای بیرون و برای گرفتن حس بهتر از طبیعت این کار را انجام دهید.این کار بسیار فوق العاده ای است ولی در نظر داشته باشید که این کار را در هوای متناسب انجام دهید یا حتی اگر هم در شرایط نامناسب جوی می خواهید این کار را کنید از خودرو استفاده نمایید.زیرا فضای خارج از خانه بعد از گذشت 5 دقیقه به باکس داخلی سازتان نفوذ میکند.

 

محافظت از گیتار | نگهداری سیم گیتار

 

توجه داشته باشید که یک ساز ، هیچ منبع حرارتی بر خلاف بدن انسان ندارد. اگر احساس سرمایی در ناحیه دست خود شدید از این حس به صورت یک راهنما برای ساز خود استفاده نمایید.نکته جالب اینجاست که سازتان را هم درست مثل یک انسان نیاز به تطابق با محیط جدید را دارد.پس دقت کنید که پس از رفتن به محیط جدید از ساز خود به سرعت استفاده نکنید.بگذارید چند دقیقه ای در باکس خود بماند و پس از استراحت و گرم شدن دستتان از آن استفاده نمایید.

 

در ادامه بخوانید : 5 نکته برای ضبط گیتار الکتریک

 

طریقه درست استفاده و محافظت از گیتار

برای محافظت از ساز به راحتی می توانید از مراجعه به تعمیرگاه تخصصی جلوگیری کنید و عمر سیم‌های ساز خود را افزایش دهید.

  • آگاهی از محیط اطراف
  • دقت در تمیز کردن ساز
  • مراقبت از ساز

 

تمامی نیازهای شما را برای نگهداری سیم گیتار برطرف می کند و از مراجعه به تعمیر سازتان جلوگیری میکند.

 

پیشنهاد ویژه

داداریو مدل EJ49

۲۰۰,۰۰۰ تومان

گیبسان مدل S9

۷۵,۰۰۰تومان

لا بلا مدل C750

۱۷۰,۰۰۰ تومان

آلیس مدل A506

۵۸,۰۰۰ تومان

ساوارز مدل T50J

۳۹۹,۰۰۰تومان

مدل Hard Tension

۲۳۸,۰۰۰ تومان

لا بلا مدل 427

۱۰۹,۰۰۰ تومان

داداریو مدل EJ27

۳۴۰,۰۰۰ تومان