راهنمای جامع خرید وی اس تی

اینسترومنت مجازی یا وی اس تی که به آن فناوری های استودیوهای مجازی یا VST) Virtual Studio Technology) هم گفته می شود در واقع یک نرم افزار است که به عنوان یک ماژول صدا عمل می کند که به صورت یک سینتی سایزر و یا افکت مجازی به جهت ساخت آهنگ استفاده می شود. با راهنمای جامع خرید وی اس تی با ما همراه شوید. راستی برای دانلود وی اس تی جدید وارد بخش مرتبط با آن شوید.

 

وی اس تی چیست؟

در واقع وی اس تی می تواند یک نسخه شبیه سازی شده از کیبوردهای کلاسیک، سمپل پلیرهای پیچیده، سازهای ارکستر، پیانو، نسخه بازسازی شده سینتی سایزرهای آنالوگ، درام – ماشین و در کل اینسترومنت هایی که تا به حال هیچ کسی به آنها فکر هم نکرده است.

تمامی این اینسترومنت ها به عنوان یک پلاگین در داخل نرم افزار آهنگسازی یا همان DAW عمل می کنند و برخی دیگر از آنها علاوه بر پلاگین، یک نسخه مستقل را هم به منظور استفاده در اجراهای زنده در اختیار کاربران قرار می دهد و یکی از نقاط مشترک آنها این است که از CPU و دیگر منابع کامپیوتری برای تولید صدا بهره می برند.

 

خرید وی اس تی

 

اشخاصی که از قبل با کیبوردهای دیجیتال آشنا هستند بهتر می توانند یک وی اس تی را درک کنند. در واقع کیبوردهای دیجیتال از 4 قطعه تکنولوژی و فناوری تشکیل شده اند که در یک واحد دور هم جمع شده اند مانند یک کارت صدا، یک کامپیوتر، یک میدی کنترلر و در آخر یک اینسترومنت مجازی.

در این کیبوردهای دیجیتال کلاویه ها و کنترل های سخت افزاری در واقع حکم میدی کنترلر را دارند، ورودی ها و خروجی ها همان کارت صدا هستند، قسمتی که مانند کامپیوتر عمل می کند مدار ماژول صدا است و در نهایت برنامه ای که روی کامپیوتر اجرا می شود، اینسترومنت های مجازی هستند که به وسیله این اینسترومنت ها می توانید هر کدام از این 4 قطعه را که مایل بودید انتخاب کنید و از همه جالب تر اینکه هر چقدر که مایل هستید می توانید ساز مجازی در اختیار داشته باشید.

 

بهترین ویژگی وی اس تی

 

راهنمای خرید وی اس تی

 

همان طوری که در بالا هم به این موضوع اشاره کردیم وی اس تی کیفیتی مشابه کیبوردها و سینتی سایزر هایی که کارشان شبیه سازی است، دارند و حتی در خیلی از موارد هم بهتر از آنها عمل می کنند. یکی از بهترین نکات و ویژگی هایی که می توان برای اینسترومنت ها بیان کرد این است که شما دیگر نیازی به آمپلی فایر های پر سر و صدا و همچنین کوک کردن مولدهای صدا، نخواهید داشت.

نکته دیگری که می توان بیان کرد این است که سینتی سایزرها به خاطر اینکه مدارشان محدود بود، مونوفونیک بودند اما در حال حاضر در نسخه های مجازی VST PLUGINS می توانند با تعداد نت های نامحدود، پلی فونیک باشند. از همه مهم تر اینکه می توانند ویژگی هایی مهم دیگری مانند آرپژیاتور، after touch، step-sequencer و دیگر قابلیت هایی که کمتر کسی به آنها فکر می کرد را به سادگی در اختیار کاربران قرار داد.

تا مدت ها پیش ساخت دوباره صداهای آنالوگ ساعت ها و حتی گاهی روزها طول می کشید اما با وجود استفاده از این اینسترومنت ها در عرض چند ثانیه این صداها لود می شود و شما هم به راحتی می توانید صداهای مورد علاقه خودتان را در نرم افزار ساخت موسیقی ذخیره نمایید. ویژگی ها و قابلیت های بیشمار و بی نظیری که اینسترومنت مجازی دارد موجب شده که خیلی از آهنگسازان دیگر از کیبوردها استفاده نکنند و برای همیشه آنها را رها کنند.در این مقاله مایل هستیم به نکاتی اشاره کنیم که قبل از خرید وی اس تی باید به آنها دقت کنید تا با آگاهی کامل اقدام به خرید این نرم افزار نمایید.

 

راهنمای خرید اینسترومنت مجازی

 

دانلود وی اس تی real guitar 5

 

نکته اول: به دنبال چه ویژگی از وی اس تی هستید: دقت یا انعطاف؟

قبل از خرید باید به نوع ویژگی که قرار است از این اینسترومنت ها دریافت کنید دقت کنید. سوالاتی که در ادامه از خودتان می پرسید مشخص می کند که دقیقاً به دنبال چه نوع اینسترومنتی با چه ویژگی هایی هستید. آیا می خواهید اینسترومنتی باشد که یک کار را در حد خیلی خوب و عالی انجام می دهد یا اینکه به دنبال یک بانک صدای گسترده هستید؟ آیا شما مایلید که از صداهای پیش ساخته ای که در این نرم افزار وجود دارد استفاده کنید یا می خواهید بهترین صدا یا در واقع یک صدای اورجینال را بسازید؟ در ضمن برای دانلود وی اس تی تحت کانتکت و آشنایی با آن می توانید وارد بخش مربوطه شوید و در ادامه برای یک وی اس تی ریل گیتار روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

نکته دوم: به صدای VST دقت کنید

اگر این نوع اینسترومنت های مجازی تمام امکانات و ویژگی هایی که یک تنظیم کننده، طراح و متخصص صدا به دنبال آن است و به آن نیاز دارد را، در خودش داشته باشد اما هرگز صدایی که از آن خارج می شود مورد طبع شما نباشد قطعاً استفاده از آن برای شما جالب و لذت بخش نخواهد بود. در این طور مواقع توصیه ای که ما می توانیم به شما داشته باشیم این است که حتماً به دموها و ویدیوهای مربوط به اینسترومنت مجازی که قصد دارید از آن استفاده کنید، دقت و آنها را مورد بررسی قرار دهید.

 

نکته سوم: ظاهر گرافیکی VST

 

دانلود وی اس تی سروم

 

این مورد شاید از نظر برخی از افراد و موزیسین ها خیلی به چشم نیاید اما یک ظاهر گرافیکی نامناسب می تواند بر عملکرد افراد تأثیر داشته باشد. در خیلی از موارد برخی از اینسترومنت ها کارایی و صدای فوق العاده ای دارند اما متأسفانه رابط کاربری و ظاهر گرافیکی جالبی ندارد. پیشنهاد ما این است که قبل از خرید و دانلود این نوع نرم افزارها حتماً به تصاویر ظاهری آنها توجه کنید و حتی اگر از قبل، از این نوع نرم افزارها استفاده می کردید اما با ظاهر گرافیکی و رابط کاربری آن مشکل دارید حتماً آن را کنار بگذارید و از اینسترومنت مجازی دیگری استفاده کنید. در ضمن برای اینکه بتوانید با خصوصیات وی اس تی سروم آشنا شوید روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

نکته چهارم: بررسی کنید که آیا این نرم افزار از عهده پردازش VST بر می آید یا خیر؟

یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که سیستمی که قرار است روی آن اینسترومنت مجازی را نصب کنید آیا با سیستم عامل و نرم افزار آهنگسازی شما سازگاری و همخوانی دارد یا خیر. همچنین باید بررسی کنید که برای استفاده از این نرم افزار چه مقدار فضای ذخیره سازی روی هارد،RAM  و CPUدر اختیار دارید.

این مورد نشان می دهد که اگر سیستم مورد نظر شما شباهت زیادی با اینسترومنت داشته باشد و بالاتر از آن نیست به احتمال زیاد در طول پروژه فقط می توانید از یک نمونه از این اینسترومنت ها استفاده کنید و سیستمی که از آن استفاده می کنید دیگر نمی تواند پاسخگوی چند نمونه از اینسترومنت ها باشد.

 

نکته پنجم: بررسی سازگار بودن اینسترومنت های مجازی با دیگر تجهیزات

 

سازگار بودن اینسترومنت های مجازی با دیگر تجهیزات

 

اجازه دهید این قسمت را با مثال شروع کنیم. اگر مایلید که پارامترهای یک اینسترومنت را با یک میدی کنترلر تغییر دهید بایستی این را بدانید که VST مورد نظرتان آیا از ویژگی Learn برخوردار است یا خیر و اگر دارد آیا این توانایی را دارد که به وسیله آن بتوانید پارامترهای متفاوت و متنوع اینسترومنت را با میدی کنترلر خود مرتبط سازید.

شاید تا مدت ها قبل تا به همین الان از سخت افزار استفاده می کردید و حالا به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی مایلید از نرم افزار اینسترومنت های مجازی استفاده کنید. در این طور مواقع شاید یک کنترلر اختصاصی بتواند کار شما را راحت تر کند. در این بین برخی از سازنده های وی اس تی سعی می کنند کنترلرهای سخت افزاری کاملاً اختصاصی را به کاربران ارائه دهند که می تواند ظاهر سینتی سایزر نسخه ی اصلی را شبیه سازی کند. در ادامه اگر میخواهید وارد بخش نقد و بررسی تجهیزات موسیقی شوید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه بدست آورید پیشنهاد می کنیم روی لینک آبی رنگ با عنوان تجهیزات موسیقی کلیک کنید.

 

نکته ششم: بهره بردن از اینسترومنت مجازی در اجراهای زنده

برخوردار بودن از قدرت صوتی فوق العاده یکی دیگر از مزیت های بسیار مهم این اینسترومنت ها به شمار می رود که از همین قدرت صوتی می توانید در اجراهای زنده بهره کافی را ببرید. شاید تصور کردن این مورد سخت باشد اما با در اختیار داشتن یک اینسترومنت مجازی به راحتی می توانید از قابلیت های زیادی مانند استفاده از یک Hammond B3، Mellotron، ARP 2600، Minimoog، پیانو الکتریک Fender Rhodes، Prophet 5 و Yamaha DX7 و حتی Steinway Grand در اجراهای زنده بهره کافی را ببرید. فقط تنها چیزی که به آن نیاز مبرم دارید یک کارت صدا، یک لپ تاپ و یک میدی کنترلر است.

 

راهنمای خرید وی اس تی

چند نکته به هنگام استفاده کردن از یک VST در اجراهای زده باید مد نظر داشته باشید:

  • حتماً به هنگام اجراهای زنده یک لپ تاپ به همراه داشته باشید
  • تمام برنامه هایی که غیر ضروری هستند را از روی لپ تاپ پاک کنید
  • بعد از نصب اینسترومنت مجازی به هیچ عنوان از لپ تاپ برای کارهای دیگری به جز اجرای زنده استفاده نکنید
  • کارت صدا و همچنین میدی کنترلرهایی که انتخاب کنید که بتواند نیازهای شما را برطرف کند

 

نکته هفتم: سازگاری وی اس تی با سیستم کامپیوتری شما

بیشتر اینسترومنت هایی که در بازار وجود دارد با هر دو سیستم عامل ویندوز و مک سازگاری دارند اما در این میان مشکلاتی که به وجود می آید به نوع و سرعت CPU،RAM  و همچنین هارد دیسک سیستم شما بستگی دارد. برخی از وی اس تی دارای فرمت های پلاگینی متفاوت و متنوعی مانند VST،AU، AAX و غیره هستند تا به این وسیله بتوانند با نرم افزارهای ساخت آهنگ هماهنگ شوند ولی برخی دیگر از این پلاگین ها تمامی این فرمت ها را پشتیبانی نمی کنند. پیشنهاد ما این است که قبل از خرید این نوع اینسترومنت مجازی حتماً سیستم مورد نظرتان را مورد بررسی قرار دهید. برای آنکه اطلاعات بیشتری در مورد بهترین کامپیوتر برای آهنگسازی بدست بیاورید وارد لینک مرتبط شوید.

 

[به این مطلب امتیاز دهید]

اف ال استودیو یکی از بهترین نرم افزارهای آهنگسازی جهان است و شما با یادگیری آن می توانید به یک آهنگساز حرفه ای تبدیل شوید. اگر وقت ندارید و می خواهید در سریع ترین زمان آموزش خود را شروع کنید ، این بهترین پیشنهاد است. با ثبت نام در دوره صفر تا صد اف ال استودیو به فیلم های آموزشی فوق العاده با کیفیت دسترسی خواهید داشت. فرصت را از دست ندهید و همین الان شروع کنید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

عضویت | ورود
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد