در این مقاله تحلیلی به موضوع لوپ و سمپل چیست؟ به صورت کامل پرداخته می شود.خواهیم گفت که آیا استفاده از لوپ و سمپل در آهنگ‌ها استاندارد است و آیا این سبک از تنظیم در تمامی دنیا مرسوم می باشد؟

 

لوپ و سمپل چیست؟

بگذارید قبل از هر چیزی به معنای لغوی واژه لوپ ( Loop ) بپردازیم.در واقع لوپ در لغت به معنای یک حلقه تکرار شونده می باشد که به صورت مستمر و بدون توقف تکرار می شود.در موسیقی امروزی استفاده از لوپ و سمپل به امری غیر قابل انکار تبدیل شده و اکثر تنظیم کنندگان حداقل در بخشی از موسیقی خود از لوپ و سمپل استفاده می کنند .حال در موضوع لوپ و سمپل چیست؟ این سوال پیش میاید که آیا این کار امری استاندارد است؟ و آیا استفاده از لوپ در مارکت جهانی هم مورد تایید استادان عرصه تولید موسیقی می باشد یا خیر؟

 

در ادامه دانلود کنید : بررسی و دانلود لوپ کاخن به همراه یک ویدئوی مرتبط با کاخن نوازی

لوپ و سمپل چیست؟ | لوپ در موسیقی چیست؟

در ادامه بخوانید : تمامی آنچه باید درباره نقاشی خیابانی در ایران باید بدانید

 

چگونه یک لوپ و سمپل مناسب را انتخاب کنیم؟

یکی از موارد مهم ،چگونگی یک انتخاب درست در دانلود لوپ و سمپل و استفاده از لوپ در موسیقی اصول مختص به خود را دارد که یکی از این موارد شناخت کافی درباره انتخاب یک لوپ و سمپل در موسیقی‌های مرتبط می باشد.

 

فرق لوپ و سمپل در چیست؟

قالبا لوپ و سمپل به دو صورت وجود دارد. حالت اول به صورت یک حلقه تکرار شونده و در حالت دوم به صورت تک صدا ( On Shot ) می باشد.

 

در ادامه بخوانید : بررسی و شناخت موضوع ساز داربوکا چیست؟

 

انواع لوپ در موسیقی

در اینجا برای تشخیص بهتر شما دوستان ، لوپ و سمپل را در سه دسته بندی کلی قرار داده ایم.

  • لوپ و سمپل ریتم
  • لوپ و سمپل ملودی
  • لوپ و سمپل افکت

 

در ادامه بخوانید : بررسی و آموزش کامل سمپلینگ در موسیقی و توضیحات تکمیلی


لوپ و سمپل ریتم

در حقیقت این نوع از لوپ در موسیقی چیدمان کلی آهنگ را تشکیل می دهد.با انتخاب درست ریتم برای آهنگ مورد نظر می‌توانید زیبایی شگفت انگیزی را برای موزیک‌هایتان خلق کنید.ریتم‌های لوپ و سمپل در اکثر سبک‌ها مورد استفاده قرار می گیرد که به صورت کلی به چند نمونه از آنها خواهیم پرداخت.

 

دانلود سمپل

  • ریتم‌های پاساژ
  • ریتم‌های عربی
  • ریتم‌های آکوستیک
  • ریتم‌ 6 8 ایرانی
  • ریتم‌های الکترونیک ( هاوس ، دنس ، و تریبال )

 

در ادامه بخوانید : بررسی و آموزش ساخت افکت نویز در اف ال استودیو


لوپ و سمپل ملودی

امروزه خیلی از سازهای واقعی و مجازی در گام‌ها و تمپو‌های مختلف توسط نوازندگان خبره در استودیوهای حرفه ای ضبط شده است که برای راحتی تنظیم کنندگان در دسترس‌شان قرار گرفته است.و افرادی که با خلاقیت به صورت تلفیقی از این لوپ و سمپل‌ها استفاده می کنند مسلما بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.در ادامه موضوع لوپ در موسیقی چیست؟ نمونه‌ای از این ساز‌ها برای پیش نمایش در دسترس شما خواهد بود.

 

دانلود لوپ

 

در ادامه دانلود کنید : بررسی کامل و دانلود لوپ ژاپنی ساز تایکو به صورت رایگان

 

لوپ و سمپل افکت

همیشه افکت‌های مختلف در سبک‌های گوناگون باعث جذابیت یک تنظیم خواهد شد و باعث شور و حال مناسب و اتصال دو پارت از موسیقی می شود.این افکت‌ها مثل افکت نویز سفید است که مقالات قبلی به آموزش ساخت آن پرداخته شده است.

 

 

در ادامه دانلود کنید : مشاهده دمو دانلود وی اس تی Ample Guitar به همراه آموزش

 

مزایا استفاده از لوپ و سمپل

استفاده از لوپ و سمپل قاعدتا دارای مزایای بسیاری است که یکی از بارزترین آنها سرعت در انجام پروژه می باشد که به قدری کار تنظیم کننده را آسان می کند که می تواند روی جزییات دیگر پروژه وقت بیشتری بگذارد.استفاده از لوپ و سمپل یک روال مرسوم در سطح جهانی است که حتی توسط دی جی ها و تنظیم کنندگان حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

 

در ادامه بخوانید : بررسی و آموزش کامل سمپلینگ با پلاگین Slicex به همراه راهنمای فارسی

 

معایب استفاده از لوپ و سمپل

یکی از معایب لوپ و سمپل ، استفاده بی مورد و اضافی در پروژه می باشد.یا اینکه از لوپ‌هایی استفاده شود که در آهنگهای معروف چند باری استفاده شده است و این باعث پایین اومدن سطح کیفی موزیک خواهد شد.اینکه بدانید در چه زمانی از لوپ و سمپل استفاده کنید جز یکی از مواردی است که باید به شدت رعایت شود.

 

دانلود سمپل و دانلود لوپ

دانلود سمپل و دانلود لوپ دو بخش جدانشدنی از موسیقی الکترونیک است.بیتستان این افتخار را دارد که در این دو بخش مهم پیشگام باشد و بهترین موارد دانلودی را در اختیارتان قرار دهد. در واقع تمام موارد دانلود لوپ و دانلود سمپل مورد استفاده تنظیم کنندگان تیم بیتستان قرار گرفته و کاملا تست شده است. سعی ما این است که کیفیت را بیشتر از کمیت مد نظر قرار دهیم.

 

در ادامه بخوانید : معرفی 5 زن برتر تنظیم کننده و بررسی موضوع زنان در موسیقی