XLR نوعی کابل استودیویی می باشد که طبق نظرات مهندسان صدا و مشترین بهترین کابل میکروفون محسوب می شود. که در چند نوع مختلف تولید شده است. بیشترین استفاده ا این نوع کابل XLR 3 می باشد که در اکثر استودیو ها استفاده شده است. در این کابل ها چند زبانه وجود دارد که در ادامه به معرفی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت. برای آشنایی بیشتر با اصطلاحات آهنگسازی وارد لینک آبی رنگ شوید.

زبانه اول : برای جلوگیری از نویز های احتمالی می باشد و اتصال Earth یا انصال به زمین می باشد. و به سیم شیلد به عنوان یک محافظ به دو سیم دیگر متصل می شود.

زبانه دوم : این زبانه مختص به Polarity مثبت می باشد.

زبانه سوم : این زبانه مختص به Polarity منفی می باشد.

بهترین کابل میکروفون

نکته قابل توجه

از این کابل ها بیشتر برای منتقل کردن سیگنال های بالانس استفاده می شود. و بیشترین کاربرد را در منتقل کردن Signal در میکروفن را دارد. برای فعال سازی و اتصال میکروفن های کاندنسر به فانتوم پاور نیاز دارید. و باید از این نوع از کابل ها استفاده کنید. چون تمامی ورودی های Phantom Power دارای جک XLR هستند.

یکی از مزیت های استفاده از کابل XLR برای استفاده در مسیرهای طولانی می باشد. برای مثال متصل کردن موارد مورد نیاز به بخش های مختلف استودیو ) و از این نوع کابل ها که به زعم مهندسان صدا بهترین کابل میکروفون می باشد برای منتقل کردن Signal بین Gear هایی شامل ورودی و خروجی جک XLR هستند استفاده می شود.