در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

خرید کمانچه در 11 مدل مختلف به همراه لیست قیمت

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 10 جولای 2020

اگر به تازگی تصمیم به یادگیری ساز گرفته اید و به این نتیجه رسیده اید که ساز کمانچه را یاد بگیرید بهتر است قبل لز هر کاری به دنبال یک استاد خوب و حرفه ای باشید. در خرید کمانچه نباید به پیشنهاد فردی که به آن اعتماد ندارید گوش کنید و طبق گفته های آن فرد ساز کمانچه را خریداری کنید. ساز کمانچه بسیار حساس است و اگر به درستی ساخته نشده باشد صدای خوبی را تولید نمیکند. بیشتر افراد که قصد خرید ساز دارند به مراکز خرید تجهیزات موسیقی میروند و فروشنده  سازی که خود در فروشگاه دارد را پیشنهاد می دهد و فرد را با دلایل واقعی یا غیر واقعی مجاب به خرید ساز مورد نظر خود میکند. که البته این خرید تبعات بدی را در پی خواهد داشت و خوب بود یا بد بودن آن ساز به شانس خریدار بستگی خواهد داشت.

 

اجزای تشکیل دهنده ساز کمانچه

برای خرید کمانچه باید اجزای تشکیل دهنده آن و متریالی که این ساز را با آن ساخته اند را بشناسید. شاید بگویید که در حال حاظر ساز را خریده اید و در حال آموزش میباشید و ساز را به درستی میشناسید، اما بهتر است در مورد سازی که قرار است با آن قطعه های موسیقی را میسازید اطلاعات بیشتری داشته باشید. لازم به ذکر است بدانید که شما تا از مرحله مبتدی به متوسط و در نهایت به سطح حرفه ای برسید باید این ساز را عوض کنید.

در مجموع اجزای تشکیل دهنده این ساز که 75 سانتی متری از کاسه ، پوست، خرک و سیم گیر تشکیل شده است متریال ساخت بدنه این ساز هم از چوب ، استخوان و فلز میباشد. تمام اجزای تشکیل دهنده و متریال مصرفی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند و در ساخت ساز باید دقت زیادی به کار برود تا ساز شما هم خوش صدا باشد هم خوش دست.

 

 

نکته قابل توجه

تمام اجزای تشکیل دهنده یک ساز در صدای آن تاثیر دارند و تنها قسمتی که در صدای کمانچه تاثیر ندارد صراتی است که در بالای سر پنجه قرار دارد که تنها وظیفه اش زیبایی بخشیدن به ساز کمانچه میباشد، ساز کمانچه به دو صورت یک تکه و ترکه ای ساخته میشود. کمانچه از دو نوع پشت باز و کروی ساخته میشود و متریالی چوبی که در ساخت آن استفاده میشود چوب توت میباشد، کمانچه پشت باز از چوب یک تکه ساخته میشود اما کمانچه کروی از هر دو نوع یعنی هم از چوب یک تکه و از ترکه ای در ساخت ان استفاده میکنند.

نحوه قرار گیری ساز بر روی پای نوازنده به وسیله پایه متصل شده به بدنه توسط سیم گیر صورت می پذیرد و لازم به ذکر است بدانید جنس سیم این ساز همان سیم ویولن میباشد. در ضمن اگر به خرید ساز ایرانی علاقه مندید همین الان وارد بخش مربوطه شوید.

 

آشنایی با انواع کمانچه

ساز کمانچه از نظر سایز به چهار دسته تقسیم میشوند که نام های آنها ( نرمال، التو، باس، کنتر باس ) میباشد و از نظر بند هم دارای پنج برند معتبر است که نام این برند های سازنده ساز کمانچه ( کمانچه نریمان ، کمانچه عطایی ، کمانچه خالقی ، کمانچه رامین و کمانچه ملکی ) میباشد. توجه داشته باشید اگر به ساز زهی مثل ویولون هم علاقه مند هستید همین الان می توانید وارد بخش خرید ویولن شوید.

 

پوست کمانچه از چه چیزی ساخته میشود

پوست کمانچه را از بره تودلی یا روده میسازند و این امر بسیار حیاطی میباشد چون تمامی فشار خرک بر روی پوست میباشد. نکته دوم این است که اگر صدای تولید شده توسط ساز خوب نیست بایر بدانید که از پوست یک تکه در ساخت ساز استفاده نشده است و اما نکته سوم در ساخت ساز کمانچه باید از پوست کهنه استفاده شود تا پوست ساز دارای کیفیت خوبی باشد و صدای خوبی تولید کند.

 

 

مشخصات ظاهری ساز کمانچه

در اینجا منظور از ظاهر، زیبایی آن نمی باشد و بلکه مسئله نداشتن ضایعات ساز است. برای مثال چسب و ضایعات چوب که در صدای ساز تاثیر زیادی دارند. این نکته را بدانید که بین دسته و کاسه از نظر وزنی تعادل بر قرار باشد در واقع ساز باید به گونه ای ساخته شود تا در هنگام نوازندگی در دست گرفت آن سخت نباشد و ساز خوش دست باشد.

 

ساز کمانچه را از کجا بخریم

برای خرید ساز کمانچه حتما به مهر آن توجه کنید و با دیدی باز از فروشگاه های معتبر به خرید کمانچه بپردازید. برای خرید ساز کمانچه بهتر است از سایت های معتبر خرید کنید ما 11 مدل ساز مکانچه را با ارزان ترین قیمت برای شما در قسمت پایین قرار داده ایم و شما میتوانید به سادگی این ساز ها را با قیمت روز خریداری کنید.

 

کمانچه باجلاوند مدل 20tark

 • کمانچه باجلاوند ساخته خرم آباد مهدساز کمانچه در ایران می‌باشد. استاد باجلاوند جزو اساتید پیش کسوت و کهنه کار ساز کمانچه است و نوازنده حرفه‌ای – سازنده و محقق ساز کمانچه می‌باشد.

حدود قیمت : ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

کمانچه خالقی مدل دو مهر

 • کمانچه خالقی مدل دو مهر از ساخته های کارگاه استاد خالقی است. تمام قسمت های این ساز از چوب گردو و توت با کیفیت ساخته شده است. جنس کاسه این ساز از چوب توت بوده که این چوب بهترین انتخاب برای کاسه کمانچه است.

حدود قیمت : ۹۹۵,۰۰۰ تومان

کمانچه خاتمی مدل یک مهر ساده

 • ابعاد:70*19.17 سانتی‌متر
 • وزن:1100 کیلوگرم
 • جنس کاسه:گردو
 • نوع کاسه:ترکه‌ای

حدود قیمت : ۳,۱۵۰,۰۰۰ تومان

کمانچه نریمان مدل یک مهر

 • کمانچه نریمان مدل دو مهر از سازهای شناخته شده در میان نوازندگان کمانچه است. تمام قسمت های این ساز از چوب گردو و توت ساخته شده است. جنس کاسه این ساز از چوب توت بوده که این چوب بهترین انتخاب برای کاسه کمانچه است.

حدود قیمت : ۷۶۰,۰۰۰ تومان

کمانچه نریمان مدل یک مهر

 • ابعاد:15x15x40 سانتی‌متر
 • وزن:1200 کیلوگرم
 • جنس کاسه:چوب توت
 • نوع کاسه:ترکه‌ای

حدود قیمت : ۸۴۵,۰۰۰ تومان

کمانچه نریمان مدل Gerdo98

 • کمانچه نریمان مدل یک مهرسازی باکیفیت و قیمت اقتصادی است که می‌تواند انتخاب درستی برای شروع به نوازندگی باشد. کمانچه سازی بسیار خوش‌صدا و توانا در اجرای موسیقی سنتی ایران با جنس صدای زهی و از نوع آرشه‌ای است که به‌خوبی می‌تواند مورداستفاده‌ی نوازندگان نوآموز کمانچه قرار گیرد.

حدود قیمت : ۸۴۰,۰۰۰ تومان

کمانچه نریمان مدل یک مهره

 • کمانچه نریمان مدل یک مهرسازی باکیفیت و قیمت اقتصادی است که می‌تواند انتخاب درستی برای شروع به نوازندگی باشد. کمانچه سازی بسیار خوش‌صدا و توانا در اجرای موسیقی سنتی ایران با جنس صدای زهی و از نوع آرشه‌ای است که به‌خوبی می‌تواند مورداستفاده‌ی نوازندگان نوآموز کمانچه قرار گیرد.

حدود قیمت : ۸۴۰,۰۰۰ تومان

کمانچه باجلاوند مدل khoramabad43

 • کمانچه باجلاوند ساخته خرم آباد مهدساز کمانچه در ایران می باشد. استاد باجلاوند جزو اساتید پیش کسوت و کهنه کار ساز کمانچه است و نوازنده حرفه ای – سازنده و محقق ساز کمانچه می باشد. سازهای باجلاوند همه توسط خود استاد ساخته شده و بصورت دقیق تست و ریگلاژ می شود.

حدود قیمت : ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان

کمانچه سلمان مدل یک مهره

 • کمانچه‌ی سلمان مدل یک مهرسازی است که در ساخت آن به‌صورت یکپارچه از گردو استفاده‌شده است. به همین دلیل علاوه به زیبایی خاص ظاهری چوب گردو که در ساخت کاسه دیده می‌شود، به دلیل چگالی بالای چوب گردو ساز از وزن زیادی نیز بهره‌مند است. 

حدود قیمت : ۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان

کمانچه مدل ANA500

 • جنس پوست:پلاستیک
 • سایز طوق:کوچک 1/2
 • پهنای طوق:متوسط
 • جنس دور طوق:چرم

حدود قیمت : ۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان

کمانچه مدل brow76

 • کمانچه نورعلیزاده ساخته شهر خرم آباد مهد ساز کمانچه در ایران می‌باشد. استاد نورعلیزاده نوازنده کمانچه بوده و سازهایش را ریگلاژ شده و کاملاً با دقت و حرفه‌ای ساخته و پرداخت می‌کند.

حدود قیمت : ۲,۱۵۰,۰۰۰ تومان

 

برای اینکه از خدمات ما بهتر استفاده کنید وارد بخش راهنما سایت شوید.

برای مشاهده آموزش نصب ویدیویی اینجا کلیک کنید.

راستی! برای مشاهده ویدیو آموزشی رایگان و کاربردی وارد کانال یوتیوب بیتستان شوید.

سعید رهبر

سعید رهبر

همیشه عاشق کسب تجربه های متفاوت بودم و با تولید محتوا در بیتستان تونستم موسیقی رو بیشتر از قبل حس کنم.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

محصولات آموزشی که باید ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با خرید عضویت ویژه به صدها وی اس تی ، پلاگین و… همچنین فیلم های آموزشی به صورت رایگان دسترسی خواهید داشت.

نوشته های مرتبط

مصاحبه اختصاصی