هنگ درام چیست؟

هنگ درام چیست؟ | هنگ درام نوازی

مقاله ای که برای شما در نظر گرفته ایم درباره آشنایی با ساز فوق العاده خوش صدای هنگ‌درام است.

ساز هنگ‌درام از خانواده سازهای کوبه‌ای و ملودیک می باشد.

در ادامه به عناوین موضوع هنگ درام چیست؟ خواهیم پرداخت.

  • هنگ‌درام چیست؟
  • تاریخچه هنگ‌درام
  • ساز هنگ درام و مدیتیشن
  • نحوه نواختن هنگ درام

هنگ درام چیست؟

هنگ درام چیست؟ این ساز منحصر به فرد توسط دو نفر به نام‌های فلیکس روهنر و سابینا شارر ابداع و ساخته شده است.این دو شخصیت اهل کشور سوییس هستند و از سال 2000 آن را به صورت رسمی معرفی کرده اند.ایده ابداع هنگ درام از سازی فلزی گرفته شده است که در سال 1700 میلادی که در آمریکا جنوبی و آفریقا مورد استفاده بوده است.در واقع در آن زمان این سازها بیشتر شبیه به گالن‌های فلزی شکل بوده‌اند و در حال حاضر ساز هنگ درام شبیه سپری است که در جنگ‌های کهن مور استفاده قرار گرفته میشد.جالب است بدانید که به نوازندگان هنگ درام “پن ایست” می گویند.هنگ درام از دو بخش فوقانی و تحتانی تشکیل شده است.

 

در ادامه دانلود کنید : دانلود وی اس تی سایلنت به صورت رایگان به همراه توضیحات تکمیلی

 

 

هنگ درام چیست؟ | هنگ درام نوازی

 

در ادامه بخوانید : بررسی مزایا و معایب دانلود بیت به صورت کامل

 

هنگ درام و مدیتیشن

هنگ‌ درام چیست؟ ساز هنگ درام به دلیل صدای زیبا و خارق العاده‌اش طرفداران زیادی پیدا کرده است. شاید اگر بشنوید که این ساز در مدیتیشن و ریلکسیشن کاربرد زیادی دارد تعجب کنید.اکثر ویدیوهایی که از این ساز پخش شده است در طبیعت و فضای آزاد بوده که همین یک نکته جالب در استفاده از این ساز منحصر به فرد می باشد.

 

در ادامه بخوانید : بررسی و شناخت موضوع بیت باکس چیست؟ به همراه یک ویدئوی زیبا از نواختن بیت باکس

 

نکته قابل توجه

گام اصلی هنگ درام نوازی D Minor می باشد و در واقع این ساز نسبتا جدید از 13 نت تشکیل شده است که همین امر باعث وجه تمایز این ساز با سازهای دیگر است و دارای یک حفره در مرکز لایه زیرین یا تحتانی می باشد.یکی از مکان‌های رایج برای هنگ درام نوازی در موسیقی خیابانی است. و علاوه بر حمل ساده این ساز یکی از آسان ترین سازها در بین دیگر سازها می باشد.یکی دیگر از خصوصیات هنگ درام گران بودن آن است و افراد معدودی قادر به خرید این ساز هستند که از قشر مرفح هستند.

 

در ادامه بخوانید : بررسی و شناخت موضوع ساز داربوکا چیست؟

 

نحوه هنگ درام نوازی

نحوه هنگ درام نوازی توسط انگشتان دست صورت می گیرد و با نظم خاصی انجام می شود . اکثر ساز شناسان حرفه ای صدای هنگ درام را به ساز هارپ تشبیه می کنند.