در این پست قصد داریم آموزش ساخت بیس با اتومیشن در اف ال استودیو را به شما آموزش دهیم و ما در بیتستان به شما بگوییم که چگونه ساخت بیس با اتومیشن را به صورت ساده و کاربردی انجام دهید. وقتی در سبک های الکترونیک با اف ال استودیو نت های بیس را بنویسید ساده ترین روش این است که با استراتژی قدیمی عمل کنید. و طبق روال های سابق این کار را انجام دهید. به این نکته توجه داشته باشید که با کمی خلاقیت می توانید به واسطه ترفند اف ال استودیو تکنیک های عملگرایی را در پروژه های آهنگسازی خود به کار ببرید.

 

نکته قابل توجه

در دسته بندی آموزش اف ال استودیو به آموزش اسکراچ کردن آهنگسازی پرداخته شده است. و می توانید به واسطه آن به سادگی نمای زیبایی را به پروژه خود بدهید.

 

شروع آموزش ساخت بیس با اتومیشن

برای شروع باید یه پترن بیس داشته باشید که نت های مورد نظرتان را طبق آموزش ضبط نت در اف ال استودیو در آن نوشته باشید.

 

نت نویسی در اف ال استودیو

 

در مرحله بعدی باید چنل بیس را به میکسر در اف ال استودیو متصل نمایید و پلاگین Fruity Balance را انتخاب کنید تا در لاین میکسر انتخابی شما لود شود.

ساخت بیس با اتومیشن

 

 

بعد از لود کردن این پلاگین با تصویر زیر مواجه خواهید شد.

 

پلاگین fruity balance

 

 

در این مرحله روی بخش نشانه گذاری شده ( Volume ) راست کلیک کنید و اتومیشن را طبق آموزش اتومیشن اف ال استودیو انجام دهید. تا اتومیشن ولوم آن به پلی لیست اضافه شود.

 

 

همانطور که مشاهده می کنید اتومیشن کلیپ ساخته شده به پلی لیست اف ال استودیو اضافه شد.

 

 

در این مرحله با دوبار کلیک کردن روی بخش نشانه گذاری شده فوق با صفحه زیر مواجه خواهید شد و بعد از باز شدن صفحه زیر تنظیمات زیر را مطابق تصویر انجام دهید.

 

 

بعد از انجام تنظیمات به پلی لیست بروید و تغییرات در اتومیشن کلیپ مورد نظر را مشاهده نمایید.

 

 

پیش نمایش

برای درک بیشتر آموزش ساخت بیس با اتومیشن ، تغییرات روی بیس را قبل و بعد از اعمال تکنیک گوش دهید.

 

قبل از اعمال تکنیک

 

بعد از اعمال تکنیک