10 آهنگساز برتر تاریخ سینما [بهترین آهنگساز موسیقی متن فیلم]

بهترین آهنگساز موسیقی متن فیلم

اگر نمی دانید ، 10 آهنگساز برتر تاریخ سینما چه کسانی هستند این مقاله به شما کمک می کند تا با سرشناس ترین آهنگساز موسیقی متن فیلم در آشنا شوید پس در ادامه با من همراه باشید. موسیقی متن فیلم یا برنامه تلویزیونی بخش بسیار مهمی از داستان سرایی یک فیلم است.

موسیقی یک فیلم می‌تواند به تنهایی احساسات بینندگان را برانگیزد، روایتی را بیان کند و حال و هوای خاصی ایجاد کند. موسیقی واقعاً می‌تواند بیننده را در همان موقعیت فیلم قرار دهد و باعث شود که بتواند حس فیلم را بگیرند. بهترین آهنگسازان می‌توانند از موسیقی متن خود در کنار تصاویر روی صفحه استفاده می‌کنند تا آنچه را که می‌خواهند به مخاطب القا کنند.

music

آهنگ‌های فیلم‌های موزیکال یکی از جدایی‌ناپذیرترین و اغلب نادیده گرفته‌شده‌ترین جنبه‌های ساخت فیلم هستند. هنگامی که موسیقی فیلم به بهترین شکل ممکن ساخته می‌شود، لحن و حال و هوای فیلم را به گونه‌ای تثبیت می‌کند که دیالوگ به تنهایی هرگز نمی‌تواند آن را بازگو کند. برخی از کلاسیک‌ترین فیلم‌ها اغلب به خاطر موسیقی متنی که دارند ، معروف می‌شوند. شاید همین حالا اسم فیلم‌هایی بیاوریم و در ذهن شما موسیقی آن‌ها اجرا شود؛ مثلاً به فیلم روانی هیچکاک، جنگ ستارگان لوکاس یا فیلم‌های خوب، بد و زشت. آن‌ها می‌توانند به خوبی منظور ما را به شما برسانند.

 

آشنایی با 10 آهنگساز برتر تاریخ سینما

وقتی فیلمی را تماشا می‌کنید و به موسیقی آن گوش می دهید، موسیقی متن آن شما را وارد همان فضایی می‌کند که کارگردان می‌خواهد و باعث می‌شود تا پس‌زمینه جالبی را به داستان اضافه کند. همچنین مهمترین صحنه‌ها را در ذهن شما برجسته می‌کند. این موضوعی است که بسیاری از دوستداران سینما اغلب متوجه نمی‌شوند که هر فیلم با موسیقی همراه آن جذاب است.

 

آشنایی با 10 آهنگساز برتر تاریخ سینما

 

اگر برخی از فیلم‌های محبوب را تماشا کرده باشید، به احتمال بسیار زیاد موسیقی‌هایی را شنیده‌اید که توسط یکی از بهترین آهنگسازان تاریخ موسیقی متن فیلم ساخته شده است؛ بیایید نگاهی بیندازیم که چه کسانی مشهورترین آهنگسازان موسیقی فیلم هستند. معمولاً این آهنگسازان کار‌های جذاب دیگری نیز دارند که برای شما علاقه‌مندان می‌تواند جالب باشد. موسیقی فیلم از قوی‌ترین موسیقی‌هایی است که می‌توانید گوش دهید. اگر به این نوع موضوعات علاقه مندید حتما مقاله ، بهترین آهنگسازان رپ ایران را بخوانید.

 

هانس زیمر؛ یکی از بهترین آهنگسازان تاریخ سینما

مطمئناً هانس زیمر یکی از مشهورترین آهنگسازانی است که امروزه مشعول ساخت موسیقی متن فیلم است، اما در طول سه دهه فعالیت حرفه‌ای خود، همچنان ثابت کرده است که یکی از همه کاره‌ترین آهنگسازان جهان است. همانطور که در کار‌های اولیه‌اش مانند Days of Thunder و True Romance شنیده شد، او همیشه در موسیقی‌های خود جایگاه ویژه‌ای برای موسیقی الکترونیک قائل بوده است، اما او به طور قابل توجهی فعالیت خود را گسترده تر کرد و کار‌های باورنکردنی مثل شیر شاه، گلادیاتور و خط قرمز نازک فراموش نشدنی انجام داد.

 

هانس زیمر؛ یکی از بهترین آهنگسازان تاریخ سینما

 

او بیشتر حرفه خود را روی تریلر‌های فیلم های مختلف پیاده می‌کرده است. او اکنون به یکی از همکاران نزدیک کریستوفر نولان کارگردان مطرح هالیوود تبدیل شده است و موسیقی‌های متن فیلم های واقعاً جذاب و هیجان‌انگیزی را ساخته است، اما همچنان با فعالیت در تمامی موضوع ها و ژانرهای فیلم مخاطبین را شگفت‌زده می‌کند.

هانس زیمر یکی از بهترین‌های دنیای موسیقی فیلم است. موسیقی او تقریباً قابل تشخیص است و امضای مخصوص به خود را دارد. او در دنیای موسیقی سینمایی بر نسل‌های بی‌شماری از آهنگسازان تأثیر گذاشته است. نگرش باز او نسبت به همکاری، آزمایش و امکانات صوتی، پیامد‌های عمیقی بر جنبه تجاری موسیقی فیلم نیز داشته است. همچنین نوع آهنگسازی وی بر روی موسیقی فیلم‌های معاصر نیز تأثیر بسزایی گذاشته است.

 

هانس زیمر از کجا شروع کرد؟

زیمر هیچ آموزش رسمی در موسیقی نداشته است. زیمر که در سال ۱۹۵۷ در فرانکفورت آلمان غربی به دنیا آمد، در سنین پایین علاقه به پیانو پیدا کرد، اما علاقه‌ای به درس‌های رسمی موسیقی نداشت؛ ، زیمر یک بار گفت که: «آموزش رسمی من دو هفته کلاس پیانو بود. من را از هشت مدرسه بیرون انداختند. اما من به یک گروه پیوستم و این که خودآموز بودم، اما من همیشه موسیقی را در ذهنم شنیده‌ام و من بچه قرن بیستم هستم. کامپیوتر‌ها بهترین ابزاری بودند که با آن توانستم آهنگسازی را یاد بگیرم. »

 

هانس زیمر از کجا شروع کرد؟

 

علاوه بر این، زیمر مجذوب موسیقی فیلم انیو موریکونه شد که آهنگساز آن فردی مشهور ایتالیایی بود. همین فیلم باعث شد تا الهام بخش زیمر شود؛ این الهام بعد از شنیدن موسیقی عالی موریکونه برای روزی روزگاری در غرب، او را جلب کرد.

 

معروف ترین آثار هانس زیمر

 • موسیقی متن فیلم شیر شاه [The Lion King]
 • موسیقی متن فیلم گلادیاتور [Gladiator]
 • موسیقی متن فیلم مرد بارانی [Rain Man]
 • موسیقی متن فیلم میان ستاره ای [Interstellar]
 • موسیقی متن فیلم سرآغاز [Inseption]
 • موسیقی متن فیلم پاندا کونفوکار [Kung Fu Panda]
 • موسیقی متن فیلم آخرین سامورائی [The Last Samurai]
 • موسیقی متن فیلم شرلوک هومز [Sherlock Holmes]
 • موسیقی متن فیلم ماداگاسکار [Madagascar]
 • موسیقی متن فیلم اسپایدر من 2 [The Amazing Spiderman 2]
 • تیزر معرفی تلویزیونی جام جهانی 2018 روسیه [2018 FIFA World Cup in Russia]
 • موسیقی متن فیلم شب تاریک [The Dark Knight]
 • و …

dj

برخی از جوایز هانس زیمر

 • دریافت جایزه گلدن گلوب برای فیلم شیر شاه در سال 2005
 • دریافت جایزه گرمی (Grammy Awards) برای فیلم شیر شاه در سال 2005
 • دریافت جایزه گرمی برای فیلم شب تاریک در سال 2009
 • دریافت جایزه گلدن گلوب برای فیلم گلادیاتور در سال 2001
 • دریافت جایزه Satellite Awards برای فیلم آخرین سامورائی در سال 2004
 • دریافت جایزه Satellite Awards برای فیلم Dune در سال 2022
 • دریافت جایزه Satellite Awards برای فیلم Inseption در سال 2010
 • و …

 

جان ویلیامز؛ بهترین آهنگسازان تمام دوران

منظور واضح است؛ جان ویلئامز یکی از بهترین آهنگسازان تمام دوران است. هیچ کس در تاریخ نمی‌تواند جایگاه او را بگیرد و ما حتی شک داریم که کسی هرگز به آن نزدیک شود. کافی است به موسیقی جنگ ستارگان توجه کنید؛ چه کسی بهتر از او می‌تواند آن را بسازد؟ البته که ویلیامز کار‌های حرفه‌ای زیادی دارد. ایندینیا جونز و هری پاتر از معروف‌ترین آثار آن است.

 

جان ویلیامز؛ بهترین آهنگسازان تمام دوران

 

امکان ندارد کسی موسیقی فیلم های سوپرمن، آرواره‌ها، حتی تنها در خانه را فراموش کند؛ ویلیامز به طور مداوم فضا‌های مختلفی برای نواختن پیدا می‌کند. سبک‌های مختلفی را در فیلم اجرا می‌کند. خواه موسیقی جاز یا تم ترسناک فهرست شیندلر که در عین حال، روح انسان را نوازش می‌کند. حتی موسیقی متن پارک ژوراسیک نیز می‌تواند یک ترس و هیجان عجیبی را در شما زنده کند. او اکنون با موسیقی فیلم ماندگار هری پاتر، مسئولیت به ثمر رساندن دوران کودکی چندین نسل را بر عهده دارد.

جان ویلیامز که احتمالاً یکی از پرکارترین آهنگسازان فیلم در تاریخ سینماست، برای بیش از صد فیلم موسیقی نوشته است. او به‌ویژه برای قطعات ارکسترال عظیم‌اش شناخته می‌شود. این آهنگساز آمریکایی تبار برخی از نمادین‌ترین قطعات موسیقی فیلم در جهان را خلق کرده است که معروف‌ترین آن تم جنگ ستارگان، هری پاتر، آرواره‌ها و بازی‌های المپیک ۱۹۸۴ است.

ویلیامز بیش از هفتاد سال است که موسیقی متن فیلم می‌نویسد و نامزد دریافت 52 جایزه اسکار شده که در 5 تا از آنها موفق به دریافت این جایزه شده است و همچنین نامزد دریافت 25 جایزه گلدن گلوب که موفق به دریافت 4 جایزه شده است و البته جوایز متعدد دیگر است. ویلیامز در ابتدا ، شروع به نوشتن موسیقی برای برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های کوچکتر کرد؛ اما اولین فیلم بزرگ او Sugarland Express در سال ۱۹۷۴ بود. استیون اسپیلبرگ یکی از بزرگترین کارگردانان تاریخ سینما و جان ویلیامز از دهه ۱۹۷۰ با هم همکاری داشته‌اند و در بیش از ۳۰ فیلم با هم کار کرده‌اند. در ضمن اگر میخواهید بدانید که مدت زمان یادگیری آهنگسازی چقدر است، کلیک کنید.

 

جان ویلیامز

 

معروف ترین آثار جان ویلیامز

 • موسیقی متن فیلم هری پاتر [Harry Potter]
 • موسیقی متن فیلم جنگ ستارگان [Stars War]
 • موسیقی متن فیلم سوپر من [Superman]
 • موسیقی متن فیلم ایندیانا جونز [Indiana Jones]
 • موسیقی متن فیلم امپراطور خورشید [Empire of the Sun]
 • موسیقی متن فیلم ماجراهای تن تن [The Adventures of Tintin]
 • موسیقی متن فیلم پل جاسوسان [Bridge of Spies]
 • و …

dj

برخی از جوایز جان ویلیامز

 • 5 بار برنده دریافت جایزه اسکار [Oscars]
 • 3 بار برنده دریافت امی آواردز [Emmy Awards]
 • 25 بار برنده دریافت جایزه گرمی آواردز [Grammy Awards]
 • و …

 

استیون پرایس را فراموش نکنید

استیون پرایس مدت زیادی است که در صحنه حضور نداشته است، اما مطمئناً تأثیر بسیار خوبی بر جای گذاشته است. موفقیت او در فیلم‌های «یک و دو مشت در حمله به بلوک» و «پایان جهان» بود که هر دو دارای یک موسیقی تپنده بودند.

 

استیون پرایس را فراموش نکنید

 

همچنین هر یک از فیلم‌های علمی – تخیلی کاملاً بیننده را برانگیخته می‌کرد. جالب است بدانید که او با همکاری آلفونسو کوارون توانست به اسکار برسد. او جدیدا توانسته در فیلم‌های Suicide Squad دوباره هنر خود را نشان دهد و همچنین تغییری مدرن به فیلم Fury در جنگ جهانی دوم داده است؛ در آینده همکاری بعدی او با ادگار رایت در فیلم Baby Driver که مبتنی بر موسیقی است، قابل توجه خواهد بود.

 

برنارد هرمن؛ یکی از نوابغ آهنگسازی در سینما

برنارد هرمن در سال ۱۹۱۱ در شهر نیویورک متولد شد و به دلیل نوشتن موسیقی بسیاری از مشهورترین فیلم‌های آلفرد هیچکاک مشهور شد. این دو نفر همکاری بسیار موفقی داشتند. با این حال، معروف‌ترین موسیقی متن او، موسیقی فیلم راننده تاکسی با بازی رابرت دنیرو و جودی فاستر است که آخرین اثر او بود. برنارد هرمن آهنگسازی برای نمایش‌های رادیویی را از جوانی شروع کرد و در مدرسه موسیقی جولیارد تحصیل کرد.

 

برنارد هرمن؛ بهترین آهنگساز سینما

 

او تأثیر بزرگی بر دنیای موسیقی رادیو گذاشت و اغلب آهنگسازان کمتر شناخته شده را تبلیغ می‌کرد و سبک رادیو را تغییر می‌داد. در این زمان، هرمن شروع به ساختن موسیقی برای فیلم کرد و برای چندین فیلم اورسون ولز، از جمله جنگ دنیا‌ها و شهروند کین، موسیقی نوشت. این کار منجر به همکاری طولانی‌تر او با آلفرد هیچکاک شد، جایی که او موسیقی متن نمادین Psycho و North by Northwest را نوشت. برنارد هرمن در دسامبر ۱۹۷۵، درست پس از فیلم راننده تاکسی، قبل از اینکه فیلم منتشر شود، درگذشت.

از هر آهنگساز معاصر فیلم بپرسید که تأثیرگذارترین آهنگساز فیلم کیست؟ از هر ده نفر نه نفر می‌گویند برنارد هرمان. او اولین کسی بود که متوجه شد یک ساختار موسیقی می‌تواند به راحتی با سینمایی در تضاد باشد و همین امر باعث شد تا شروع به کار با موسیقی کند و توانست انواع موسیقی را در فیلم‌های مختلف اجرا کند.

هرمان همچنین یکی از اولین آهنگسازانی بود که از تأثیر صدا و ترکیب آن با ارکستر آگاه بود. ارکستر زهی مورد استفاده در Psycho یکی از لذت بخش‌ترین موسیقی فیلم بود. همچنین گروه جاز در فیلم راننده تاکسی مارتین اسکورسیزی را همه می‌شناسند.

 

ترنت رزنور و آتیکوس راس

وقتی اعلام شد که دیوید فینچر کارگردانی «فیلم فیس‌بوک» را بر عهده خواهد داشت، واکنش‌های عجیب و غریب زیادی را دریافت کرد. بنابراین انتخاب آهنگساز این پروژه سینمایی از تصمیم‌های سختی بود که تا الان گرفته بود. ترنت رزنور و آتیکوس رأس مطمئناً جزء موسیقیدانان برجسته‌ای بودند، اما با دنیای اهنگسازی برای فیلم چندان آشنا نبودند. به نظر می‌رسد که این موضوع مهم نباشد، زیرا آن‌ها توانستند برنده اسکار فیلم فیس بوک شوند و همین امر باعث شد تا آن‌ها را به عنوان آهنگسازان جدید باورنکردنی و فوق‌العاده هیجان‌انگیز در صحنه بشناسند.

 

ترنت رزنور و آتیکوس راس

 

از سایر آثار قابل توجه آن‌ها می‌توان به فیلم‌های شبکه اجتماعی، دختر رفته، دختری با خالکوبی اژد‌ها اشاره کرد. یکی از کار‌های آن‌ها می‌توان به فیلم امواج اشاره کرد؛ یک فیلم کمدی است که بر اساس سختی‌های عصر دیجیتال ساخته شده است. رزنور و رأس کل حرفه خود را روی این فیلم پیاده کردند. موسیقی آن‌ها با تأکید بر سینتی سایزر‌ها و ماشین‌های درام بر روی ویولن و پیانو دارند که همین امر باعث شد تا شما حس تمامی کاراکتر‌های فیلم را دریابید.

 

آشنایی با جان بری؛ آهنگساز انگلیسی معروف

جان بری آهنگساز انگلیسی بود که حرفه آهنگسازی را در اواخر دهه ۱۹۵۰ آغاز کرد و بیش از همه به خاطر همکاری طولانی مدت خود با سازندگان فیلم‌های جیمز باند که یازده موسیقی برای آن آهنگسازی کرد، مشهور است. اولین ساز جان بری ترومپت بود و کار موسیقی خود را با نواختن جاز در گروه‌های بزرگ آغاز کرد.

 

آشنایی با جان بری؛ آهنگساز انگلیسی معروف

 

شما می‌توانید تأثیرات او را از این سبک در موسیقی جاز او بشنوید. همچنین موسیقی جاز او را می‌توانید در فیلم جیمز باند به خوبی گوش دهید. با این حال، برخی از آثار بری بسیار ارکسترال و گسترده‌تر هستند. همچنین او توانسته برای بسیاری از موسیقی‌هایی که آهنگسازی آن را کرده، برنده اسکار شود. جالب است بدانید که بری برای یکی از موسیقی‌های خود پنج جایزه اسکار گرفت؛ جان بری در ژانویه ۲۰۱۱ پس از نزدیک به شش دهه ساخت موسیقی برای فیلم‌های سینمایی درگذشت.

این آهنگساز انگلیسی با ۵۰ سال تجربه در آهنگسازی برای فیلم‌های سینمایی، بیشتر به خاطر آثارش در یازده فیلم اول جیمز باند شناخته می‌شود. بری با آهنگسازی برای بیش از صد فیلم و سریال تلویزیونی، در کار خود پرکار بود و یکی از مشهورترین آهنگسازان فیلم قرن بیستم بود.

جوایز استاد بری شامل پنج جایزه اسکار، دو جایزه بفتا، یک گلدن گلوب، چهار جایزه گرمی است. علاوه بر این، او نامزد چندین جایزه از جمله‌امی و گرمی شد. آثار او شامل آثاری برای شیر در زمستان (۱۹۶۸)، مری، ملکه اسکاتلند (۱۹۷۱)، خارج از آفریقا (۱۹۸۵)، با گرگ‌ها (۱۹۹۰) و البته یازده فیلم اول جیمز باند (۱۹۶۲-۱۹۸۷) است.

 

جان بری دیگر چه کارهایی کرده است؟

او موسیقی‌های ۱۱ فیلم جیمز باند را بین سال‌های ۱۹۶۳ تا ۱۹۸۷ آهنگسازی کرد و همچنین «تم جیمز باند» را برای اولین فیلم این مجموعه، یعنی دکتر شماره ۱۹۶۲ تنظیم و اجرا کرد. او برنده جایزه گرمی و اسکار شد. او موسیقی فیلم‌های «با گرگ‌ها می‌رقصند»، «خارج از آفریقا» و همچنین سریال تلویزیونی بریتانیایی «متقاعدکنندگان» را در یک حرفه بیش از ۵۰ سال ساخت. در سال ۱۹۹۹، او به عنوان OBE برای خدمات موسیقی منصوب شد.

 

جان بری دیگر چه کارهایی کرده است؟

 

بری که در یورک متولد شد، سال‌های اولیه خود را در سینما‌های متعلق به پدرش گذراند. بری در طول خدمت ملی خود با ارتش بریتانیا در قبرس، پس از یادگیری نواختن ترومپت، به عنوان نوازنده اجرا کرد. او پس از پایان خدمت ملی خود، گروه خود را در سال ۱۹۵۷ به نام The John Barry Seven تشکیل داد. او بعداً به آهنگسازی و تنظیم موسیقی علاقه‌مند شد و اولین بازی خود را در تلویزیون در سال ۱۹۵۸ انجام داد.

همچنین او مورد توجه سازندگان اولین فیلم جیمز باند یعنی دکتر نو قرار گرفت که از موضوعی که جیمز باند به آن‌ها داده بود ناراضی بودند. این شروع یک ارتباط موفقیت‌آمیز بین Barry و Eon Productions بود که به مدت ۲۵ سال ادامه داشت. او جوایز زیادی را برای کار‌هایش دریافت کرد. او همچنین ده نامزدی جایزه گلدن گلوب را دریافت کرد که یک بار برای بهترین موسیقی متن برای خارج از آفریقا در سال ۱۹۸۶ برنده شد. بری آخرین موسیقی فیلم خود، Enigma را در سال ۲۰۰۱ به پایان رساند و آلبوم موفق Eternal Echoes را در همان سال ضبط کرد.

او سپس بیشتر روی اجرا‌های زنده تمرکز کرد و در سال ۲۰۰۴ در کنار‌ دان بلک، موسیقی موزیکال برایتون راک را نوشت. در سال ۲۰۰۱، بری عضو آکادمی آهنگسازان بریتانیا شد و در سال ۲۰۰۵ به عضویت آکادمی هنر‌های فیلم و تلویزیون بریتانیا درآمد. این آهنگساز مطرح 4 دفعه ازدواج کرد و 4 فرزند داشت. او در سال ۱۹۷۵ به ایالات متحده نقل مکان کرد و تا پایان عمرش تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۱ در آنجا زندگی کرد.

 

ریچل پروتمن؛ اولین آهنگساز زن تاریخ سینما

ریچل پورتمن اولین آهنگساز زنی است که برای کارش در فیلم اِما (۱۹۹۶) برنده جایزه اسکار شد و همچنین اولین آهنگساز زنی است که برای فیلم Bessie (۲۰۱۵) جایزه‌امی را دریافت کرد.

 

ریچل پروتمن؛ آهنگساز زن تاریخ سینما

 

پورتمن با موسیقی بیش از ۱۰۰ فیلم، به طور کلی یکی از مهم‌ترین آهنگسازان قرن بیست و یکم است و یک اپرای کودکانه شازده کوچولو، یک موزیکال برای BBC Proms The Water Diviner\’s Tale و دیگر ساخته‌های ارکسترال و کرال را نوشته است. برجسته‌ترین آثار او عبارتند از باشگاه خوش شانسی (۱۹۹۳)، قوانین خانه سیب (۱۹۹۹)، الیور توئیست (۲۰۰۴)، دوشس (۲۰۰۸)، و اخیراً با فیلم مادرخوانده محصول ۲۰۲۰ دیزنی خود را معروف کرده است.

چهار زن در تاریخ سینما برنده جایزه اسکار بهترین موسیقی متن شده‌اند. مرلین برگمن برای ینتل، ریچل پورتمن برای اما، آن دادلی برای فیلم The Full Monty و هیلدور گوونادوتیر برای جوکر؛ از کسانی هستند که در تاریخ سینما نقش بسزایی دارند. از بین این چهار فیلم، آهنگسازی پورتمن از نظر کمیت و کیفیت نسبت به بقیه برتری دارد. پورتمن برای مایک لی، وین وانگ، جان مدن، جاناتان دمی، رابرت ردفورد، لاسه هالستروم و غیره فیلم‌هایی را به ثمر رسانده است. پورتمن علاوه بر اِما، برای فیلم‌های شکلاتی و قوانین خانه سیدر جایزه اسکار نیز گرفته است.

ریچل پورتمن یکی از تأثیرگذارترین آهنگسازان زن در جهان است که برای بیش از ۲۰۰ فیلم موسیقی نوشته است. پورتمن در سال ۱۹۶۰ به دنیا آمد و آهنگسازی را در سال‌های اولیه نوجوانی آغاز کرد. برخی از اولین کار‌هایش برای چندین فیلم اصلی بی‌بی‌سی و همچنین تئاتر و برنامه‌های کوچک رادیویی بود و این فعالیت‌ها قبل از شروع کار در فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی بود. اگر میخواهید با بهترین آهنگسازان زن در جهان آشنا شوید کلیک کنید.

 

آشنایی با آهنگساز ژاپنی؛ جو هیسایشی

جو هیسایشی آهنگساز ژاپنی است که بیشتر به خاطر کارش در فیلم‌های استودیو گیبلی شناخته می‌شود.

 

آشنایی با آهنگساز ژاپنی؛ جو هیسایشی

 

هیسایشی، یکی از مشهورترین آهنگسازان فیلم‌های انیمه، آهنگ‌های سبک و ملودیک را با تأکید فراوان بر پیانو و سازهای زهی است. هیسایشی که در سال ۱۹۵۰ به نام مامورو فوسیجاوا به دنیا آمد، نام هنری خود را به افتخار تهیه‌کننده موسیقی آمریکایی کوئینسی جونز انتخاب کرد. او موسیقی برای Howl’s Moving Castle، Kiki’s Delivery Service، My Neighbor Totoro و چندین قطعه اصلی دیگر برای استودیو Ghibli نوشت.

او موسیقی بیش از ۱۰۰ فیلم و چندین نمایش و بازی ویدیویی کودکان را نوشته است. همکاری هیسایشی با هایائو می‌ازاکی منجر به تولیدات نمادین استودیو گیبلی شده است که او بیشتر به خاطر آن‌ها شناخته شده است. جو هیسایشی به خاطر ملودی‌های مینیمالیستی مبتنی بر پیانو شهرت دارد. او از هر دو سبک کلاسیک اروپایی و ژاپنی برای ایجاد فضای فیلم‌هایی که می‌نویسد، استفاده می‌کند. بسیاری از طرفداران انیمه وقتی هیسایشی را با نابغه داستان‌نویسی می‌ازاکی همراه می‌کنند، ستون اصلی فیلم‌های گیبلی می‌دانند.

 

تاثیرگذارترین فرد تاریخ؛ توماس نیومن

توماس نیومن یکی از تأثیرگذارترین آهنگسازان سینمای قرن بیست و یکم است. او در سال ۱۹۵۵ متولد شد و در سنین پایین از یک سلسله آهنگسازان فیلم هالیوود که شامل پدر، خواهر و برادر و پسر عمویش، رندی نیومن که از کارتون Toy Story مشهور شده بود، موسیقی را آموخت. اگرچه کار اولیه نیومن در موسیقی بدوی بود، اما به دلیل روابط خانوادگی خود توانست در هالیوود پیشرفت کند. جان ویلیامز یک دوست و مربی اولیه برای او بود و نیومن از طریق او شروع به کار روی فیلم‌های پرفروش کرد.

 

تاثیرگذارترین فرد تاریخ؛ توماس نیومن

 

چند دهه از فعالیت‌های وی گذشت و امروز توماس نیومن یکی از پرکارترین آهنگسازان است که تقریباً ۱۰۰ فیلم مانند رستگاری در شاوشنک، زیبایی آمریکایی، زنان کوچک، یافتن نمو، ۱۹۱۷ و بسیاری از آثار کلاسیک دیگر را به ثمر رسانده است. همانطور که واضح است؛ نیومن نامزد ۱۵ جایزه اسکار شده است. با این حال، به طرز شگفت‌انگیزی هرگز برنده نشده است، اما مهم این است که او هنوز فعالیت دارد و به طور گسترده با فیلم‌های انیمیشن و لایو اکشن کار می‌کند.

 

مکس استاینر؛ آهنگساز موسیقی فیلم

آهنگساز بعدی در فهرست ما مکس استاینر آهنگساز فیلم است که صد‌ها فیلم را در اوایل قرن بیستم ساخته است. استاینر که در سال ۱۸۸۸ در اتریش به دنیا آمد، یک کودک اعجوبه بود و از پانزده سالگی آهنگسازی را به طور حرفه‌ای آغاز کرد. او یکی از اولین آهنگسازان فیلم بود و زمانی که فیلم تصاویر ناطق برای اولین بار محبوب شد به کالیفرنیا نقل مکان کرد.

 

مکس استاینر؛ آهنگساز موسیقی فیلم

 

او پس از یک کار موفق (اما کوتاه) در برادوی کار خود را با آهنگسازی برای تیتراژ فیلم‌ها شروع کرد. با این حال، پس از ساختن موسیقی برای کینگ کنگ در سال ۱۹۳۳، موسیقی به بخش بزرگ‌تری از فیلم‌های سینمایی تبدیل شد و استاینر بخشی از موسیقی خود را به شیوه‌ای نوین و جدیدی وارد فیلم‌های خود کرده است.

از آن زمان به بعد او به خاطر ساختن فیلم کلاسیک بر باد رفته شهرت داشت، مکس استاینر کاتالوگ عظیمی از آثار‌های مختلفی دارد و موسیقی بیش از ۳۰۰ فیلم را نوشته است و اکنون معمولاً به عنوان پدر موسیقی فیلم مدرن شناخته می‌شود.

 

نتیجه گیری

اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه موسیقی فیلم هستید، اینکه چگونه آهنگسازان مختلف، هالیوود را در طول زمان تغییر داده‌اند این مقاله می‌تواند به شما کمک کند. همچنین برای کسانی که فقط می‌خواهند قبل از دیدن فیلمی اطلاعات خود را در مورد برخی از آهنگسازان قدیمی و جدید بدانند.

‌امیدواریم که لیست ما مفید بوده باشد. با تعداد زیادی از آهنگسازان فیلم شگفت‌انگیزی که در جهان ساخته می‌شود، تعیین این که کدام یک از آهنگسازان در این فهرست قرار بگیرند؛ دشوار است. با این حال به ما اطلاع دهید که آیا با انتخاب‌های ما موافق هستید؟ جای چه کسی در این لیست خالی است؟

 

5/5 - (1 امتیاز)

اف ال استودیو یکی از بهترین نرم افزارهای آهنگسازی جهان است و شما با یادگیری آن می توانید به یک آهنگساز حرفه ای تبدیل شوید. اگر وقت ندارید و می خواهید در سریع ترین زمان آموزش خود را شروع کنید ، این بهترین پیشنهاد است. با ثبت نام در دوره صفر تا صد اف ال استودیو به فیلم های آموزشی فوق العاده با کیفیت دسترسی خواهید داشت. فرصت را از دست ندهید و همین الان شروع کنید.

آرمان ملک محمودی

آرمان ملک محمودی

همیشه رویای راه اندازی یک وبسایت آموزش موسیقی با کلی خلاقیت و ایده را داشتم. آن رویا امروز "بیتستان" نام دارد.
این مطالب هم ببینید!

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

هزاران صدای جذاب ، پلاگین و سمپل آهنگسازی برای آهنگسازی و تنظیم، همچنین تخفیفات ویژه برای خرید محصولات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

عضویت | ورود
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد